Robert: przemiana wewnętrzna i „wielka – mała” łaska

Witam Chciałem się podzielić świadectwem łaski którą otrzymałem od Mateczki poprzez tą nowennę . Ja z moją żoną jesteśmy osobami przed 30 rokiem życia prowadzimy szybki tryb życia praca i zajęcia po pracy typu siłownia ,tańce itd . Powiem szczerze że za daleko to poszło wpadliśmy w wir w którym...
Read More

Marianna: oddajmy Mu Chwałę i uwielbienie za Jego wielką Miłość

W styczniu tego roku skończyłam Nowennę Pompejańska w intencji mojej córki. Prosiłam w niej o lepsze wyniki w nauce dla niej, bo wiem,że jest zdolną dziewczynką a jednak coś szło nie tak, prosiłam też aby bardziej przybliżyła się do Boga. Na wyniki musiałam trochę poczekać. Chociaż bardzo szybko zobaczyłam zmiany...
Read More

Agata: Spokój i pewność

To już moja druga Nowenna Pompejańska, od czasu pierwszej próbowałam kilka razy i nie wychodziło, aż przyszedł taki dzień, że poczułam w sobie silną potrzebę odmówienia i pewność, że ją skończę. Nie było takiego dnia, żebym pomyślała nie dam rady, albo może odpuszczę, po prostu pewność, kamienny spokój i nadludzkie...
Read More

Honorata: Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości

To już moje kolejne świadectwo na tej stronie. Niech Bòg Wam błogosławi za nią. Za sprawą naszego kochanego świętego Jana Pawła 2 odkryłam moc ròżańca a pòźniej moc nowenny.
Read More

Magda: uratowanie małżeństwa

Jesteśmy małżeństwem 10 lat i niestety nie doczekaliśmy się upragnionego dziecka, a w pogoni za osiągnięciem celu zapomnieliśmy o dbaniu o naszą miłość, o pielęgnowanie tego co nas kiedyś połączyło nierozerwalnym węzłem.
Read More

Justyna: Otrzymanie duchowych łask

Na samym początku mojego świadectwa chciałam zaznaczyć, że do Nowenny Pompejańskiej przymierzałam się wiele razy (chyba z 4, albo 5). Czasem udało mi się wytrwać 4 dni, czasem 8, a najwięcej 16. Strasznie się zniechęcałam, wiedząc, że ludzie dają radę w odmawianiu różańca przez dłuższy czas, więc nie wiedziałam co ze mną jest nie w porządku. Pewnie było to przyczyną mojego braku wiary, lenistwa, jak i wiele pokus diabelskich, którym uległam. Ale w końcu udało mi się odmówić całą NP, co było wielką łaską Bożą. Modliłam się w intencji pewnej osoby publicznej związanej z ratowaniem naszej Ojczyzny. I mimo, że nie wiem jak moje modlitwy oddziałały na tą osobę, to jednocześnie sama otrzymałam wiele duchowych łask. Codzienne odmawianie różańca naprawdę daje nieoczekiwane efekty. Zauważyłam np. zupełną nędzę samej siebie, swoją pychę.

Poprzez rozważanie tajemnic zaczęłam rozumieć wiele rzeczy związanych z naszym ziemskim bytowaniem np. że naszym celem jest świętość i niebo. Zapragnęłam być taką jak Maryja. Cichą, pokorną i pobożną. Moja pobożność, która wcześniej była tak kiepska, że prawie żadna, (np. czułam się dziwnie nawet jak musiałam się przeżegnać przed posiłkiem), teraz nagle poszybowała w górę, zaczęła się rozwijać, już nie czuję się niezręcznie jak jeszcze w niedalekiej przeszłości i pragnę całe swoje życie przesycić katolicyzmem na wskroś jak to tylko możliwe.

Odkrywam różne nabożeństwa np. Prawdziwe nabożeństwo do Maryi autorstwa Ludwika Grignion de Montfort. Może do tej zmiany przyczyniła się również Msza Wszechczasów, którą ukochałam i na której wychowało się tylu świętych. W każdym razie każdego zachęcam by pomimo trudności, zniechęcenia nie rezygnować z Różańca Św. i ciągle go odmawiać, bo Maryja naprawdę robi nam w duszy „remont” i w krótkim czasie nie poznajemy samych siebie. Sama zamierzam do końca życia odmawiać każdego dnia chociaż 1 część różańca, a najlepiej to cały, podążając za radą Ludwika Grignion de Montfort: „Błagam was usilnie, w imię miłości, jaką żywię do was w Jezusie i Maryi, byście odmawiali codziennie, o ile wam czas pozwoli, cały Różaniec, a w chwili śmierci błogosławić będziecie dzień i godzinę, kiedyście mi uwierzyli.” Nic dodać, nic ująć 🙂 Z Bogiem!

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

3 komentarzy do "Justyna: Otrzymanie duchowych łask"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
anna
Gość

piękne świadectwo.Dziękuję

Irena
Gość

Justynko, dziękuję Ci za to świadectwo i niech Ci Bóg błogosławi każdego dnia

Magdalena
Gość
Magdalena

Naszym celem jest miłość i szczęście (świętość).

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

w ROKU ŚW. JÓZEFA!