Ewa: Chcę być wytrwała jak Maryja!

Nowennę Pompejańską odkryłam, kiedy w listopadzie ubiegłego roku odszedł ode mnie mąż (po kilkunastu latach małżeństwa). Postanowiłam wtedy poruszyć niebo i ziemię, żeby tylko wrócił do rodziny. Pierwsza Nowenna była w więc intencji jego powrotu. Kolejne podobnie- o jego nawrócenie, o nawrócenie kochanki, o uratowanie małżeństwa.
Przeczytaj całość

Marek: Jeszcze nie wysluchana NP

Nabralem spokoju wewnetrznego i pomimo, ze intencja nie zostala wysluchana, nie zaluje i juz modle sie nowa.
Przeczytaj całość

Agnieszka: Dziekuje Matko za otrzymane łaski

Jestem w trakcie czwartej Nowenny,dwie Nowenny odmawialam w intencji corki o jej uzdrowienie z choroby ktora nia zawladnela,jest nam bardzo ciezko w tej sytuacji.
Przeczytaj całość

Joanna: Sytuacja beznadziejna… rozbite małżeństwo z mojej winy

Błagam o modlitwę, aby mąż zrozumiał swoje błędy i chciał wrócić, aby ratować rodzinę.
Przeczytaj całość

Teresa: świadectwo mocy nowenny pompejańskiej

Moje świadectwo mocy modlitwy pompejanskiej to sam już fakt, że odmawiając jedna intencje podjęłam się drugiej a później trzeciej, za osoby bardzo mi bliskie ,czyli w jednym czasie odmawiam 3nowenny pompejanskie a oprócz tego odmawialam 15 modlitw tajemnicy szczęścia i modlitwę ku czci 7ran Chrystusa... Przeczytaj Teresa: świadectwo mocy nowenny...
Przeczytaj całość

Justyna: Otrzymanie duchowych łask

Na samym początku mojego świadectwa chciałam zaznaczyć, że do Nowenny Pompejańskiej przymierzałam się wiele razy (chyba z 4, albo 5). Czasem udało mi się wytrwać 4 dni, czasem 8, a najwięcej 16. Strasznie się zniechęcałam, wiedząc, że ludzie dają radę w odmawianiu różańca przez dłuższy czas, więc nie wiedziałam co ze mną jest nie w porządku. Pewnie było to przyczyną mojego braku wiary, lenistwa, jak i wiele pokus diabelskich, którym uległam. Ale w końcu udało mi się odmówić całą NP, co było wielką łaską Bożą. Modliłam się w intencji pewnej osoby publicznej związanej z ratowaniem naszej Ojczyzny. I mimo, że nie wiem jak moje modlitwy oddziałały na tą osobę, to jednocześnie sama otrzymałam wiele duchowych łask. Codzienne odmawianie różańca naprawdę daje nieoczekiwane efekty. Zauważyłam np. zupełną nędzę samej siebie, swoją pychę.

Poprzez rozważanie tajemnic zaczęłam rozumieć wiele rzeczy związanych z naszym ziemskim bytowaniem np. że naszym celem jest świętość i niebo. Zapragnęłam być taką jak Maryja. Cichą, pokorną i pobożną. Moja pobożność, która wcześniej była tak kiepska, że prawie żadna, (np. czułam się dziwnie nawet jak musiałam się przeżegnać przed posiłkiem), teraz nagle poszybowała w górę, zaczęła się rozwijać, już nie czuję się niezręcznie jak jeszcze w niedalekiej przeszłości i pragnę całe swoje życie przesycić katolicyzmem na wskroś jak to tylko możliwe.

Odkrywam różne nabożeństwa np. Prawdziwe nabożeństwo do Maryi autorstwa Ludwika Grignion de Montfort. Może do tej zmiany przyczyniła się również Msza Wszechczasów, którą ukochałam i na której wychowało się tylu świętych. W każdym razie każdego zachęcam by pomimo trudności, zniechęcenia nie rezygnować z Różańca Św. i ciągle go odmawiać, bo Maryja naprawdę robi nam w duszy „remont” i w krótkim czasie nie poznajemy samych siebie. Sama zamierzam do końca życia odmawiać każdego dnia chociaż 1 część różańca, a najlepiej to cały, podążając za radą Ludwika Grignion de Montfort: „Błagam was usilnie, w imię miłości, jaką żywię do was w Jezusie i Maryi, byście odmawiali codziennie, o ile wam czas pozwoli, cały Różaniec, a w chwili śmierci błogosławić będziecie dzień i godzinę, kiedyście mi uwierzyli.” Nic dodać, nic ująć 🙂 Z Bogiem!

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

3 komentarzy do "Justyna: Otrzymanie duchowych łask"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
anna
Gość

piękne świadectwo.Dziękuję

Irena
Gość

Justynko, dziękuję Ci za to świadectwo i niech Ci Bóg błogosławi każdego dnia

Magdalena
Gość
Magdalena

Naszym celem jest miłość i szczęście (świętość).

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

NA MARZEC!