Monika: Nowenna

Witam, jestem osoba młodą która zagubiła się w życiu. Poznałam chłopaka młodszego od siebie byliśmy dość długo ze sobą potem się rozstaliśmy, ale w niedługim czasie wróciliśmy do siebie i wtedy Bóg złączył nas na dobre okazało się,że jestem w ciąży powiem szczerze nie byłam zachwycona tym faktem bo byłam młodziutka ale dziś dziękuje za to Bogu, ponieważ przy dziecku ustatkowałam się mimo młodego wieku dorosłam do wielu spraw itp. Moim największym bólem jest to,że z przyczyn finansowych( choć to nie tłumaczenie) nie wzięliśmy ślubu, ale na dzień dzisiejszy termin już jest ustalony. I w ten właśnie sposób zaczęłam się nawracać chodząc co niedziele na Mszę ksiądz często mówił o parach żyjących w konkubinatach bardzo mnie to bolało ponieważ chciałam żyć bliżej Pana Boga ale słowa księdza sprawiały, że czułam się jak wyrzutek,że nie mam prawa do kościoła chodzić itp tak to rozumiałam. Przypadkiem siedząc na internecie zobaczyłam Nowennę postanowiłam spróbować i dzięki Nowennie staję się innym człowiekiem co prawda jestem dopiero w trakcie odmawiania, ale zauważyłam jak potrafi mnie wyciszyć, wyrzucić ze mnie złe emocje. Czasem miałam dość życia i ludzi dookoła gdy wzięłam różaniec i zaczęłam się modlić wszystkie smutki odeszły jak ręką odjął nawet nie wiem kiedy, ale bardziej zaczęłam odmawiać w konkretnej intencji otóż Mój przyszły mąż odkąd się wprowadziliśmy do upragnionego mieszkania bardzo się zmienił nie szanuje mnie, ciągle się kłócimy jest bardzo zaborczy, nie pozwala mi nawet do sklepu wyjść na zakupy po prostu muszę cały czas siedzieć przy nim i nic nie robić;( Nowennę odmawiam w Intencji Wskazania właściwej drogi czy to jest naprawdę ten człowiek nie chcę całe życie płakać przez niego.Jest On osoba nie wierzącą i mnie też nie pozwala iść nawet do kościoła mówi, że idę do Księdza bardzo mnie to boli ponieważ chcę żyć blisko Pana Boga i chciała bym żeby mój partner również zobaczył jakie piękne jest życie z Panem Bogiem ale do wiary nikogo się nie zmusi. Za kilka miesięcy mamy brać ślub i cały czas się zastanawiam czy to jest dobry wybór mimo,że chcę tego ślubu to jednak boję się tej przysięgi bo to ma być na całe życie a nie wiem czy wytrwamy tak dalej.

Oryginalna włoska

- z wizerunkami

świętych

bransoletka

24
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
22 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
23 Comment authors
kuferekmagda_lenaMarek (adm.)Juliaagata Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Kinia
Gość
Kinia

Droga Moniko, jeśli uważasz ,że on jest dla ciebie „niedobrym” człowiekiem to nie warto z nim związać. Przysięga małżeńska jest na całe życie , nie ma odwrotu , nawet nie ma sakramentalne szanse na ponowny związek z kimś innym . Zastanów się bardzo dobrze, bo potem , jak będziesz jego żoną to będziesz jego służącą zamiast ciebie uszanować. Bardzo dużo jest samotnych matek – rozwiedzionych a pragną z kimś związać, ale nie mogą , bo mieli sakrament małżeństwa a pragną być blisko Boga. Napiszę krótko – lepiej być samotną matką i czekać na odpowiednią osobę, która pokocha ciebie i dziecko… Czytaj więcej »

barbara
Gość
barbara

Własnie piękna komentarz nie popełniaj tego błędu bo będziesz nieszczęśliwa tak jak dotyczyło to mojego przypadku o którym pisałm w komentarzach

Magdalena
Gość
Magdalena

Kieruj się sercem.

S.
Gość
S.

Pamiętaj, że po ślubie się nie zmieni, jest gorzej. Dlatego jeżeli masz wątpliwości to chyba znak od Boga żebyś sobie wszystko jeszcze raz przemyślała. Jeżeli teraz nie szanuje po ślubie i gdy urodzi się dziecko tym bardziej się nie zmieni. Możesz sobie jeszcze życie ułożyć a Bóg ci w tym pomoże tylko mu zaufaj:)

iza
Gość

To że jest dziecko nie znaczy że musi być ślub. Już teraz widzisz co będzie po ślubie tylko jeszcze w lepszym wydaniu .Decyzja należy do ciebie ale jak się rozejdziecie po ślubie będzie ci trudniej bo sakrament już zawrzesz a wiem co mówię. Postaw Boga na pierwszym miejscu.

Mateusz 32
Gość
Mateusz 32

https://www.youtube.com/watch?v=30ye1eNnsxg, tam moze byc odpowiedz dla Ciebie w tym filmie, polecam 🙂

Alicja
Gość
Alicja

Skoro nie pozwala Ci nawet chodzić do kościoła to według mnie znak, że nie kocha Cie naprawdę, gdyż nie szanuje tego, co jest dla Ciebie ważne i Twojej wolności :/

Edyta
Gość
Edyta

kieruj się sercem…

Asia
Gość
Asia

Moniko, skoro Twój narzeczony źle Cię traktuje, to nie ładuj się w małżeństwo z nim. Nie wiąż się z nim na całe życie. Nie warto, zmarnujesz całe życie. Módl się o dobrego męża dla siebie. Na prawdę możesz wyjść jeszcze za wspaniałego mężczyznę. Znam takie przypadki kobiet, które najpierw zostawały samotnymi matkami a później spotykały wspaniałego wierzącego mężczyznę, który zostawał ich mężem i kochającym ojcem dla ich dziecka pomimo tego że nie był biologicznym ojcem.

Justa
Gość
Justa

Uważam, że ślub jest złą decyzją biorąc pod uwagę zachowanie Twojego partnera. Odradzam zdecydowanie, jesteś młoda i możesz ułożyć sobie życie z innym mężczyzną nawet mając już dziecko. Nie pozwalaj kobieto żeby mężczyzna nie miał do Ciebie szacunku i Tobą rządził! Ktoś wyżej napisał, że potem będzie gorzej i ma niestety rację a dziecko będzie na to wszystko patrzyło 🙁 Życie przed Tobą i nie pozwól żeby stało się dla Ciebie udręką przez męża, zastanów się nad tym bardzo poważnie!!! Pozdrawiam ciepło…

ann
Gość

Odpowiedzi szukaj w swoim sercu, zaufaj Bogu On Cię poprowadzi wie co jest dla Was najlepsze, mnie również nowenna bardzo pomogła choć trafiłam na nią przypadkiem tak jak Ty,czasem gdy tego potrzebujemy Bóg do nas przychodzi,np. zsyłając nam modlitwe tylko czy pozwolimy Mu wejść do domu?

Monika
Gość
Monika

A ja myślę tak – powinniście w odpowiedni sposób przejsc okres narzeczeństwa, w czystości. Można znaleźć w internecie info na temat wartościowych programów rekolekcji czy spotkań dla narzeczonych (może np. RCS czyli Ruch Czystych Serc). Chłopak jest niewierzący ale może dzięki Tobie ma szansę otrzymać łaskę wiary..ale nie o to chodzi. Myślę że każdy powinien mieć prawo żyć zgodnie z wartościami które wyznaje. Dlatego przed ślubem należy te wartosci nawzajem sobie wyłożyć jak kawę na ławę i zdecydowac czy chcemy życia z osobą która wyznaje takie właśnie wartości. I czy ta osoba zaakceptuje nasze przekonania. Trzeba tez szczerze o sobie… Czytaj więcej »

Teresa.A
Gość
Teresa.A

Droga Moniko ….napiszę Ci słowa O.Pio. JEŚLI NIE KOCHA BOGA TO NIE KOCHA SIEBIE I CIEBIE NIE BĘDZIE KOCHAŁ . O.Pio tak odpowiedział kobiecie , która pytała się czy będzie dobrym mężem ten człowiek. Nie „pakuj” się w takie małżeństwo .

Monika
Gość
Monika

Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy, chyba najważniejszy. Zachowanie Twojego chłopaka wskazuje ze jest on osobą zagubioną, ma problemy, które powinniście starać sie rozwiązać. Mogą to być zranienia lub odrzucenia z dzieciństwa – stąd agresywna wręcz zaborczość. Polecam bardzo kazania księdza egzorcysty Piotra Glasa!! To specjalista od tematów grzechów pokoleniowych, działania złego ducha itp.

Nie ustawaj w modlitwie bo w niej jest moc:-) pozdrawiam Cię ciepło:-)

wiesiek
Gość
wiesiek

Jaki masz brać ślub , bo piszesz że jest nie wierzący i nie daje ci chodzić do kościoła ,

Almari
Gość
Almari

Oj.Monika ja nie wierzę w przemianę tego Pana.Uważam,że powinna zrezygnować z układania sobie życia z nim i prosić Pana Boga o rozwagę i pomoc w rozwiązaniu problemu.

Marta
Gość

Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz na płyci, można też odsłuchać w internecie plyta nazywa się PACHNID£A (pomaranczarnia) ojca DOMINIKANINA ADAMA SZUSTAKA. Szczerze polecam.

Marta
Gość
Marta

przestań słuchać przeróżnych ‚dobrych rad’ sama musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie pomóc Ci w tym mogą konferencje Ojca Adama Szustaka pt: Pachnidła(pomarańczarnia). poza tym można spróbować z intencją o nawrócenie, i prosić Pana Boga o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Iwona
Gość
Iwona

Przepraszam Mogła By mi Pani przesłac na tekst i instrukcje jak odmawiać tą piękną nowenne.

Marek (adm.)
Admin
agata
Gość
agata

Jeżeli Bóg będzie na pierwszym miejscu…. wszystko inne będzie na swoim miejscu – pamiętaj.

Julia
Gość
Julia

Jeżeli narzeczony jest osoba niewierzaca, to takie małżeństwo prędzej czy pózniej sie rozsypie…nie pakuj sie w takie życie…

magda_lena
Gość
magda_lena

Nie mogłabym związać się z kimś kto nie wierzy… małżeństwo to wspólna droga do Nieba… a kochać kogoś, to właśnie pragnąć dla niego zbawienia…. przecież to jednośsć, wspólnota…

kuferek
Gość

Witaj Moniko. Skoro już znasz nowennę pompejańską to może warto pomodlić się w intencji przyszłego małżonka o jego nawrócenie, o rozwiązanie jego problemów, może też o to żeby umiał wybaczyć osobom, które go zranił. Poproś Maryję o wstawiennictwo w Twojej sprawie. Pozdrawiam. Z Panem Bogiem.

- zawsze pod ręką!

Różaniec w formie bransoletki

%d bloggers like this: