Izabela: Maryjo dziękuję za Twoją opiekę

Kolejną Nowennę odmówiłam w intencji otrzymania nowej lepszej dla mnie pracy. Pracy, nie otrzymałam, natomiast dostałam łaskę spokoju, nie martwienia się na zapas, polepszenia sytuacji w obecnej pracy i przede wszystkim pomoc w wykonywaniu obowiązków oraz "omijanie" trudności.Przeczytaj Izabela: Maryjo dziękuję za Twoją opiekę
Read More

Kasia: życie jest cudem

Dziękuję Maryi za dar życia mojej mamy Marii. Dwa lata temu zaczęła uskarżać się na silne bóle brzucha. Robiono jej mnóstwo badań i nic nie wykryto.
Read More

Marzena: Nowenna daje spokój wewnętrzny Kocham Cię Matko

Ta modlitwa przyniosła mi spokój wewnętrzny dla Naszej Matki nie ma rzeczy nie możliwych. Chwała Tobie Maryjo .Chwała Tobie Maryjo.
Read More

Joanna: Stabilizacja

Pragnę napisać o niezwykłej mocy nowenny pompejanskiej. Odmawiałam tę modlitwę parokrotnie i za każdym razem działy się rzeczy niesamowite. Dawałam juz tutaj świadectwo, teraz kolej na następne. Dwa lata temu mój mąż był zagrożony utratą pracy, było tak źle, że brygadzista powiedział mu, że kierownik ma na biurku jego wymówienie. Ja w tym czasie byłam w trakcie odmawiania nowenny o dobrą pracę dla mężą.
Read More

Anonim: Matka Boża od zawsze czuwa przy mnie

Witajcie. Mając nie całe 8 lat uległam wypadkowi: wpadłam pod samochód,odbiłam się od maski i wpadłam do rowu. Tydzień bylam nie przytomna,miesiąc leżałam w szpitalu.(miałam wstrzas mózgu, podejrzrwano wylew w jamie brzusznej).Nie bylam połamana obyło się bez jakiejkolwiek operacji.
Read More

Konkurs pompejański – dzień 5 (ostatni)

To już ostatni dzień konkursów pompejańskich ostatnia szansa na wygranie pompejańskiej nagrody! Weź udział – nic nie tracisz, a możesz zyskać! 🙂

Rozwiązanie zagadki z czwartego dnia

Kiedy ostatnio wybuchł Wezuwiusz? – Nie pytałem o dokładną datę, a więc wystarczyło podać tylko 1944 rok. Lecz jedna odpowiedź dała nam do myślenia, o co właściwie pytaliśmy? 🙂 Tomek napisał:

Ostatnia erupcja miała miejsce w 13 marca 1944 roku. Zginęło wtedy 26 osób. Była to jednak erupcja efuzywna (czyli mniej groźna polegająca na wydobywaniu się lawy). Ostatnia eksplozja (wybuch) miała miejsce 8 grudnia 1861 roku.

Nie wnikając, czym różni się erupcja efuzywna od eksplozji 😉 postanowiliśmy przyznać Tomkowi nagrodę specjalną, a spośród odpowiedzi wskazujących na 1944 r. wylosować drugiego zwycięzcę. Musieliśmy losować dwa razy, bo za pierwszym wylosowany został znów… Tomek 🙂 Za drugim razem nasza „maszyna losująca” wyłoniła nowego zwycięzcę, a jest nim: Zbyszek.

Zatem prosimy Tomka (jano*****@wp.pl) oraz Zbyszka (mlod******@wp.pl) o wybór nagrody i kontakt z nami!

Ostatnia zagadka!

Dzisiejsze pytanie jest jak zawsze proste, ale lekko podchwytliwe 🙂 A brzmi ono tak:

Ile razy papieże byli w Sanktuarium w Pompejach?

Odpowiedź zostaw w komentarzu. Rozstrzygnięcie będzie w sobotę 18.04.2015 r. około godz. 20. Spośród uczestników, którzy pozostawią dobre odpowiedzi, wylosujemy zwycięzcę.

Czy warto, czyli jakie nagrody?

Osoba, która wygra, może wybrać dowolną z pompejańskich nagród. A są nimi:

 

prenumerata
1. Roczna prenumerata „Królowej Różańca Świętego” (5 numerów)
Kafelek pompejański oraz różaniec pompejański
2. Kafelek pompejański do zawieszenia na ścianie oraz różaniec pompejański
Pakiet Apostoła Nowenny, czyli 200 obrazków z nowenną pompejańską
3. Pakiet Apostoła Nowenny, czyli 200 obrazków z nowenną pompejańską
Książki "Nowenna pompejańska z różańcem na CD" z różańcem pompejańskim
4. Książka „Nowenna pompejańska z różańcem na CD” oraz różaniec pompejański

 

 

64
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
62 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
64 Comment authors
AgataPiotrBASIAmaria magdalenaMichał Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Tomasz
Gość
Tomasz

Papieże odwiedzili Sanktuarium w Pompejach cztery razy.Dwa razy uczynił to Jan Paweł II w 1979 i 2003 roku.Papież Benedykt XVI raz w 2008 roku,a Papież Franciszek też raz w 2015 roku.

Danka
Gość
Danka

2 razy był w Pompejach Jan Paweł II, 1 raz Benedykt XVI, 1 raz Franciszek czyli łącznie 4 razy byli.

Barbara K.
Gość
Barbara K.

Trzech Papieży odbyło 4 pielgrzymki do Sanktuarium w Pompejach. Jan Paweł II był w Sanktuarium dwukrotnie 1979r. i 2003 r., Benedykt XVI był jeden raz w 2008 roku, papież Franciszek był 1 raz w marcu 2015 r.

Katarzyna Koper
Gość
Katarzyna Koper

Odpowiedz : 4 razy przez 3 papieży czyli do Sanktuarium w Pompejach pielgrzymował Papież Jan Paweł II -dwukrotnie w dniu 21 X 1979 r i 7X2003 r Papież Benedykt XVI w dniu 9X2008r Papież Franciszek 21marca 2015 r Pozdrawiam

Daniel
Gość
Daniel

4 razy

Ania
Gość
Ania

4 razy

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Do Sanktuarium dwukrotnie pielgrzymował papież Jan Paweł II(21.10.1979r i 7.10.2003r ) Benedykt XVI (19.10.2008r) oraz papież Franciszek (21.03.2015r)

Me
Gość
Me

4 razy

Michał
Gość
Michał

4 razy

maria magdalena
Gość
maria magdalena

Leon XIII- w 1901r. nadal Sanktuarium w Pompejach nazwe „Parafia Swiata”, ale nigdzie nie znalazlam wzmianki czy Papiez Leon XIII byl wtedy obecny osobiscie… Sanctuarium w Pompejach odwiedzilo 3 papiezy czterokrotnie: 1) Jan Pawel II- 21 pazdziernika 1979, 7 pazdziernika 2003 ( 16 pazdziernika 2002, w 25-lecie Jego pontyfikatu, Jan Pawel II oglosil rok Rozanca poprzez List Apostolski o rozancu w „Rosarium Virginis Mariae”, w krorym pieciokrotnie wspominal Blogoslawionego Bartolo Longo, a zakonczyl tenze rok w Pompejach, 7 pazdziernika 2003 roku modlac sie o pokoj na pieciu kontynentach) 2) Benedykt XVI- 19 pazdziernika 2008, ofiarowujac Zlota Roze przed ikona Matki… Czytaj więcej »

BASIA
Gość
BASIA

4 razy

Piotr
Gość
Piotr

Papieże odwiedzili Pompeje 4 razy : 2 razy Jan Paweł II, raz Benedykt XVI i raz Franciszek.

Agata
Gość

Pierwszym papieżem odwiedzającym Pompeje był Jan Paweł II(1978 r. i 2003 r.). Benedykt XVI był tam 19 X 2008 r., a Franciszek- 21 III 2015 r.