Papież Franciszek odwiedził Pompeje! ZOBACZ FILM!

Dzisiaj, 21 marca, papież Franciszek odwiedził sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach! Tak bliskie wszystkim nam, modlącym się nowenną pompejańską!

Modląc się przed cudownym obrazem Matki Bożej Różańcowej, Ojciec Święty odmówił modlitwę napisaną przez założyciela sanktuarium, bł. Bartolo Longo, pierwszego apostoła nowenny pompejańskiej:

„Matko i wzorze Kościoła, Ty jesteś przewodniczką i pewnym oparciem. Daj jedno serce i jednego ducha nam, czyniąc z nas silny lud pielgrzymujący ku niebieskiej ojczyźnie. Powierzamy Ci nasze nędze, tak wiele dróg nienawiści i krwi, dawnych i nowych form ubóstwa, a przede wszystkim nasz grzech. Powierzamy się Tobie, Matko miłosierdzia: wyjednaj nam Boże przebaczenie, pomóż nam budować świat według Twego macierzyńskiego serca”.

Papież Franciszek to kolejny papież na tronie Piotrowym, który odwiedził sanktuarium pompejańskie. Wcześniej gościli tu Jan Paweł II (dwukrotnie) oraz Benedykt XVI.

Także i ty możesz pielgrzymować do tego najważniejszego sanktuarium różańcowego na świecie. Już w maju odbędzie się nasza pompejańska pielgrzymka! Zostało kilka wolnych miejsc – zapraszam! Zobacz tutaj…

Więcej o pielgrzymce papieża Franciszka do Królowej Różańca Świętego napiszę w następnym numerze KRŚ.

Po pobycie w Sanktuarium w Pompejach, papież udał się do Neapolu. W czasie jego obecności przy relikwiach św. Januarego doszło do cudu – zastygła krew częściowo upłynniła się (zwykle ten cud ma miejsce 19 września).

Film dłuższy:

Film krótszy:

 

 

8
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
6 Wątki komentarzy
2 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
8 Autorzy
Elzbieta Halina SłodkiHenrykabozena1Anna MMMarek (adm.) Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Agnieszka
Gość
Agnieszka

<3

Apostoł Różańca
Gość
Apostoł Różańca

No to mamy kolejnego Papieża, który nawiedza to święte miejsce! 🙂

Mateusz
Gość
Mateusz

Właśnie jestem na etapie mówienia tej modlitwy , zacząłem 22 dzień 🙂

Anna MM
Gość
Anna MM

A ja dziś odmawiam 16 dzień! Część błagalną kończę w dziesiątą rocznicę śmierci naszego Świętego Papieża Jana Pawła II!!!

bozena1
Gość
bozena1

Ja swoją nowennę odmawiam od 7 marca, to jest też 16 dzień mojej modlitwy. Ale już kilka razy wcześniej zaczynałam i nigdy nie mogłam jej skończyć, bo zasypiałam. zawsze miałam wyrzuty sumienia z tego powodu, bo tak bardzo chciałam ją odmówić. Ponieważ tym razem też czasami zdarza mi się mówić wieczorem to jakoś nigdy podczas odmawiania tej nowenny nie zasypiam. Tym razem czuję w sobie ogromną siłę.

Henryka
Gość
Henryka

Ja też odmawiam czwartą Nowennę Pompejańska II cześć ,a był dzień 14.Pozdrawiam wszystkich modlących się ta cudowną uzdrawiającą dusze i wielokrotnie ciało modlitwą.Szczęść Boże wszystkim.

Elzbieta Halina Słodki
Gość
Elzbieta Halina Słodki

Ja odmawiam Nowennę Pompejańską od 13 marca ,od 25lat należę do Róż Różańcowych.odmawiam w godz.nocnych.
Pozdrawiam Wszystkich modlących się.Z Panem Bogiem.

NOWOŚĆ

Dwa filmy

o Michale Archaniele

na DVD - z książeczką