[sonda] Modlitwa w naszych wspólnych intencjach

Radio Różaniec gra, ale… to troszkę jak płyta. Słuchamy, lecz nie mamy żywego kontaktu ze sobą. Pojawił się nowy pomysł, myślę, że pożyteczny. Otóż codziennie na stronie jest dodawanych sporo intencji. Może moglibyśmy pomodlić się nad nimi razem, np. 1 częścią różańca, raz na tydzień?

Technicznie jest to wykonalne, choć prawdopodobnie wiązałoby się z dokupieniem licencji na program do łączenia się na żywo i prowadzenia takiej audycji. Każdy, kto chciałby dołączyć do modlitwy, musiałby mieć słuchawki, mikrofon i darmowy program skype.

Co sądzicie o tym pomyśle?

[poll id=”6″]

8 myśli na temat „[sonda] Modlitwa w naszych wspólnych intencjach

 1. Bardzo dobry pomysł, zaznaczyłam codziennie , że względu na możliwość przyłączenia się każdego, kto znajdzie wolna chwile. Ustalając sobotę tylko mogłoby się zdarzyć , że nie ma nikogo do wspólnej modlitwy. Różaniec wspólny ma ogromną moc!.

  • To byłoby optymalne rozwiązanie – mamy tyle intencji i tyle potrzeby modlitwy, że codzienny różaniec tylko w części by je zaspokoił.
   Problem z tym, że sam nie jestem w stanie codziennie się łączyć. Ale jeśli znajdzie się kilka chętnych osób, to możemy codziennie, rotacyjnie, na zmianę prowadzić różaniec. Do tego potrzeba tylko kilku rzeczy:
   – chęci 🙂
   – komputera
   – słuchawek z mikrofonem
   – darmowego programu skype
   – darmowego programu do łączenia się z radiem – można go łatwo skonfigurować, o wybranej godzinie trzeba po prostu połączyć się z radiem i zacząć modlitwę 🙂

 2. I dodam jeszcze :
  Ponieważ osoba, która odmawia sama Różaniec, ma tylko zasługę swego Różańca, a jeżeli go odmawia z trzydziestoma osobami, ma zasługę trzydziestu Różańców. Takie są prawa modlitwy wspólnej. Jaki zysk! Jaka korzyść! – to z „Przedziwnego sekretu Różańca Świętego” św. Ludwika Grignion de Montfort , którego treści aktualnie rozważam.
  Jestem więc jak najbardziej za!

A Ty co o tym myślisz? Napisz!