Magdalena: Po prostu zaufać

Szczęść Boże! Odmówiłam w życiu 3 Nowenny (niedługo zacznę 4), ciężko mi wypowiedzieć się na temat efektów. Jeśli chodzi o 1, to otrzymałam znak (również wymodlony), który był obietnicą, że moja prośba zostanie wysłuchana, wierzę, że tak będzie, w odpowiednim dla mnie czasie.
Read More

Dominika: ból

Od pewnego momentu bardzo bolał mnie nos byłam u kilku lekarzy nie zauważyli nic a ból się ciągle nasilał, zrozpaczona całą sytuacją zaczęłam modlić sie nowenną pompejańską, już 5 dnia ból nagle minął, dzisiaj zaczynam część dziękczynną, jestem szczęśliwa dziękuje Królowej Różańca Świętego !!
Read More

M: Nowenna Pompejańska to najlepsza terapia na wszystko!

Nowenna Pompejanska to najlepsza terapia na wszystko, najcudowniejsza modlitwa jaka znam.Jestem w trakcie odnawiania drugiej Nowenny,pierwsza była w intencji mojego męża. W trakcie jej odnawiania czułam wielki spokój wewnętrzny,w domu panował spokój,miłość i wzajemne zrozumienie.
Read More

M: Watro się modlić za duszyczki czyśćcowe

O Nowennie Pompejanskiej pierwszy raz dowiedziałam sie około 4-5 lat temu. Przerażała mnie myśl odmawiania 3 części różańca codziennie. W marcu, gdy przypadkowo weszłam na ta stronę, rzucił mi sie w oczy komentarz dziewczyny która pisała ze bedzie odmawiać NP za swoją mamę chora na czerniaka.
Read More

Monika: Intencja o dobrego męża

Szczęść Boże Wszystkim:) Pragnę podzielić się swoim doświadczeniem z Nowenną Pompejańską, którą w dniu jutrzejszym kończę odmawiać. Co prawda nie mam jeszcze męża, ale w czasie odmawiania tego przecudnego Różańca otrzymałam wiele Łask Bożych.Przeczytaj Monika: Intencja o dobrego męża
Read More

Na Monte Cassino i… Pompeje!

Dziś nie podróżowaliśmy tyle, co w poprzednich dniach. Zdaje się, że niecałe 400 kilometrów… Z Rzymu do Pompejów, z przystankiem na Monte Cassino.

Wyjechaliśmy wcześnie rano. Nocleg mieliśmy nad morzem, wiele osób skorzystało z tej okazji. Woda była ciepła i niezwykle słona.

O Monte Cassino nie trzeba wiele mówić. To miejsce jest bliskie sercu każdego Polaka. Groby żołnierzy z różnych stron polski są wymownym znakiem. Ta żołnierska ofiara, tyle przelanej krwi i osieroconych rodzin… Czas, którego nie da się cofnąć.

Ale Monte Cassino to nie tylko cmentarz, ale założony przez św. Benedykta wspaniały klasztor!

Po Monte Cassino wyjechaliśmy do Pompejów. Tam, po wieczornej Mszy św., odbyła się wspaniała procesja z ciałem bł. Bartola Longo.

Uczestniczyły w niej tłumy ludzi, o wiele większe, niż np. dwa lata temu. W procesji szedł tez pan Mirek, który wraz z żoną przywiózł obraz pompejański. Co ciekawe, obraz ten, na prośbę ks. Józefa, naszego duszpasterza, poświęcił abp. Caputo.

Po procesji, tradycyjnie, zapierające dech w piersiach sztuczne ognie 🙂 Potem wprowadzenie relikwii bł. Bartola, modlitwa, Msza o północy…

Co ciekawe, na procesji poznaliśmy wielu Polaków, np. grupę spod Krakowa – 44 osoby, Adama, który przyjechał samodzielnie, i ks. Krzysztofa, który studiuje w Rzymie i pełni posługę w Sanktuarium. Wiele z tych spotkań wynieśliśmy!

 

 

 

 

 

 

8
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Marek (adm.)KatarzynaMalgorzataBognaDorota Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
weronika
Gość
weronika

Piękna pielgrzymka, zdjęcia również. Dużo łask i błogosławieństw przywieźcie dla tych, którzy nie mogli pojechać. Dziękuję za zdjęcia i życzę szczęśliwego powrotu do kraju.

dulcia
Gość
dulcia

Piękne Pompeje, aż chciałoby się tam być, szkoda że wszyscy nie możemy tam być ): dołączam się do życzeń weroniczki (:

Dorota
Gość
Dorota

dzieki za relacje z pielgrzymki , polaczymy sie w modlitwie

Bogna
Gość
Bogna

Cudowne !!!

Kiedy bedzie nastepna pielgrzymka????
Bardzo bym chciala pojechac,

Malgorzata
Gość
Malgorzata

Cudowne miejsca,piekne zdjecia a jeszcze piekniejsze przezycia duchowe…dziekuje za relacje!Lacze sie z Wami w modlitwie.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Zazdroszczę…..