Ala: wiara

Odmawiam 5-tą Nowennę Pompejańską. Dzięki niej ciągle wierzę i ufam. Nie załamuję się. Jestem pełna nadziei, że Matka Boża wysłucha mnie, mimo iż, być może nie zasługuję na to. A jeśli mnie słucha, to wyprosi tę jedną jedyną łaskę u Pana.

6 myśli na temat „Ala: wiara

 1. Alu, nie myśl tak, że być może na coś nie zasługujesz… Jesteś dzieckiem Pana Boga, który bardzo Cię kocha. Pamiętaj o tym w każdym momencie życia.

 2. Ala, każdy z nas ma takie chwile, że myśli, że nie zasługuje, sama przez to przechodzę, nie raz włącza mi sie bunt jak u piętnastolatka i neguję wszystko. Ale tak naprawdę to do kogo pójdziemy jak nie do Boga? Jesli tracisz sens modlitwy, postaram Cie podnieść na duchu:

  – „…nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający miał być przez Ciebie opuszczony” – z modlitwy pompejańskiej

  – „O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę” (Dz. 848). „Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją” (Dz. 1731) „w tej godzinie (15:00) nie odmówię niczego duszy, która mnie prosi przez mękę moją” (Dz. 1320) – to słowa samego Jezusa, odnośnie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

  – „I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.10 Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.
  11 Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża?12 Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona?
  13 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą” – to tez słowa Jezusa z Ewangelii.

  Gdy ja mam chwile załamania, gdy mówię dość, to bez sensu, gdy ogarnia mnie starach i beznadzieja, wracam do tych fragmentów i czytam tak długo aż mi załamanie przejdzie:) pozdrawiam ciepło

 3. Alu tak jak pisała Oliwia Jezus powiedział proście a otrzymacie… Powiedział też „.. niebo i ziemia przeminą ale moje słowa nie przeminą”. Wiadomo że dostaniesz to o co prosisz. Mam nadzieję że prosisz o dobro. Bóg jest kochającym Ojcem. Dostaniesz też inne Łaski jak każdy odmawiający Nowennę Pompejańską. Będą to: zrozumienie spraw Bożych, poznasz wartość modlitwy, będziesz odczuwać opiekę Maryi, spokój wewnętrzny, pokój w rodzinie, dobrą pracę itp. Każdy z nas odmawiających NP ma chwile lepsze i gorsze. Pozdrawiam

 4. Oliwia 😀 !! dziekuję, dziękuję za te piekne słowa, tego właśnie dzisiaj potrzebowałam – Mateńka Nasza mnie tu przyprowadziła,żebym to przeczytała 😀 jestem tego pewna :D! a byłam taka załamana heh 😛 …

A Ty co o tym myślisz? Napisz!