Dziś wspominamy św. Dominika!

8 sierpnia wspominamy św. Dominika – ojca różańca. Jego ostatnie słowa brzmiały: „Miejcie miłość, strzeżcie pokory i nie odstępujcie od ubóstwa”. Jakże aktualne to słowa w dzisiejszych czasach…

Jeśli zaczniesz dzisiaj nowennę pompejańską, to jej ostatni dzień przypadnie na 30 września (część dziękczynna od 4 września). Czyli skończysz Nowennę tuż przed Miesiącem Różańca! Wahasz się? – Zacznij! Na pewno w decyzji pomogę Ci wspaniałe świadectwa różańcowe na naszej stronie!

Papież Benedykt XVI powiedział o św. Dominiku:

Ten wielki święty przypomina nam, że w sercu Kościoła musi zawsze płonąć misyjny zapał, który nieustannie popycha do niesienia pierwszego przepowiadania Ewangelii, a tam gdzie to konieczne, do nowej ewangelizacji: to bowiem Chrystus jest najcenniejszym dobrem, jakie ludzie wszystkich czasów i miejsc mają prawo poznać i miłować! Krzepiący jest widok, jak także w Kościele dnia dzisiejszego jest wielu – duszpasterzy i wiernych świeckich, członków prastarych zakonów i nowych ruchów kościelnych – którzy z radością poświęcają swe życie dla tego najwyższego ideału: głosić i świadczyć Ewangelię!

Przeczytaj całość –  Dziś wspominamy św. Dominika! 

 

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

3 komentarzy do "Dziś wspominamy św. Dominika!"

Powiadom o
avatar
Nikita
Gość
Nikita
Czy to ma jakieś znaczenie kiedy się zaczyna i kończy Nowennę Pompejańską? Moim zdaniem żadne. Odmówiłam NP w intencji pracy dla kogoś i dzień zakończenia przypadał na 1 maja czyli w święto św. Józefa robotnika. Nie było to przeze mnie zamierzone więc tym bardziej się ucieszyłam. Byłam niemal pewna, że to jakiś taki mały znak, żeby uwierzyć, iż będzie dobrze, że św. Józef również wstawi się u Boga i razem z Maryją wyjedna łaskę pracy dla tego człowieka. Zwłaszcza, że osoba, dla której modliłam się o pracę, od kilku miesięcy (oprócz nowenny) codziennie odmawiała modlitwę do św. Józefa o wybłaganie… Czytaj więcej »
beti
Gość

zwykle nowenny prowadza do jakiegos swieta

Pufik
Gość

ja skończyłam dzisiaj, a więc w dzień kiedy wspominamy św. Dominika – ojca różańca, też uważam, że to dobry znak 🙂

wpDiscuz

Wyjatkowe kompendium o
nowennie pompejańskiej:

Tylko teraz otrzymasz… 
drugi egzemplarz za 1 grosz!

A może tak chcesz otrzymywać co piątek
powiadomienia o nowych świadectwach?

TAKalboNIE
…a więc zapisz się już teraz do powiadomień:
A teraz odbierz pocztę i kliknij łącze potwierdzające

Zamknij