Wielka Księga Łask – Przystępujemy do realizacji!

Kochani Czytelnicy, przed nami najważniejsza część prac: rozpoczynamy przygotowania do składu Wielkiej Księgi Łask! Nasi Darczyńcy nas nie zawiedli: przekazali od 10 zł do 300 zł na realizację Księgi. Pisaliśmy o niej tutaj. Przekroczyliśmy zakładane orientacyjne potrzeby, jednak całość nadwyżki przekazujemy na Księgę.

Nasi Darczyńcy (wymienieni niżej) trafią na stronę tytułowa Księgi na wieczną pamiątkę. To nasze podziękowanie za ich dar serca! 

Darczyńcy, którzy przyczynili się do tej inicjatywy:

Hanna C., Teresa O., Magdalena K., Krystyna W., Małgorzata F., Jan G., Wojciech B., Genowefa G., Elżbieta B., Małgorzata M., Barbara KP., Bronislawa C., Barbara F., Katarzyna S., Daniel S. , Katarzyna R., Paweł M., Waldemar F., Janina B., Joanna T., Maria Ł., Helena B., Teresa G., Aneta D., Mirosław T. , Jadwiga C., Zofia S., Joanna O., Dorota P., Aleksandra K., Wanda D., Hanna C., Jadwiga C.,

AKTUALIZACJA:

Dziękuję też tym darczyńcom, którzy wpłacili później:

Kamil Ł., Janina P., Maciej C., Iwona D., Lidia M., Magdalena L., Halina K., Izabela R., Brygida S., Igor F., Marta MB, Monika M., Karol Z., Anna W., Bogusława K., Jan G., Tomasz K., Monika G., Anna Ł., Katarzyna S., Waldemar F., Joanna T., Daniel S., Paweł M., Joanna B., Bartłomiej S., Genowefa G., Małgorzata M., Joanna S., Stanisława W., Agnieszka S., Urszula L., Anna i Andrzej Ż, Paweł P.

Uwaga: jeszcze raz sprawdzę całą listę w poniedziałek, ale jeśli kogoś pominąłem – mimo wszystko proszę o kontakt.

 

Drugi etap prac:

Do Księgi trafią świadectwa, jakie otrzymamy od początku działania strony. Na chwilę obecną jest to 1500–1600 świadectw! Czy ktoś może jeszcze wątpić w cudowność nowenny? 🙂

Problem 1. Jednak pojawia się pytanie, czy może podzielić Księgę na 1500 świadectw, a drugą część zostawić na następny rok i wtedy przygotować drugą część Księgi? Problem z tym, że introligator może przyciąć gilotyną maks. 500 kartek, a więc będziemy musieli pomniejszyć trochę czcionkę, aby zmieścić treść z 1500 stron na 1000… Wyobraźmy sobie ryzę papieru z 500 kartkami – takie to będzie grube! Format księgi zrobimy za to większy niż A4, więc to będzie solidne zadanie dla introligatora.

Problem 2. Dużo świadectw mamy rozsianych po komentarzach, bo nie każdy wpisuje je do nas w e-mailu lub specjalnym formularzu, ale gdzieś pod świadectwami lub losowymi stronami, jak tutaj. Założę się, że co najmniej 200 świadectw jest w komentarzach. Będzie trudno je zmieścić do Księgi i to przemawia za tym, by podzielić Księgę na 2 części: 1500 świadectw w tym roku, kolejne za rok, ze względu na ograniczenie 500 kartek. Bo nie zdążylibyśmy z przygotowaniem dwóch ksiąg na raz. Tak cz owak, myślę, że dobrze byłoby te świadectwa w komentarzach pozbierać, nadać im tytuły i tagi, tak, by znalazły się na stronie. Jeśli ktoś „lubi” taką monotonną pracę, proszę o kontakt.

Problem 3. Zastanawiam się, czy nie uporządkować tych świadectw w jakiś sposób? Na pewno przygotuję dwujęzyczny polsko-włoski indeks wg otrzymanych łask. Widać, że wiele świadectw ma błędy – wymaga to redakcji… Ale czytanie tej liczby stron to to zadanie nie do przeskoczenia. Dlatego albo zorganizujemy się i podzielimy prace, albo sam zrobię pobieżną redakcję na etapie składu.

Koniec prac na koniec wakacji

Liczę, że do końca wakacji uporamy się z tym wszystkim. Jak tylko Księga będzie gotowa, zrobię zdjęcia i umieszczę tutaj! 🙂

 

Opt In Image
Pielgrzymuj z nami do Pompejów!
Powiadomimy Cię o najbliższej pielgrzymce

Jeśli chcesz dołączyć do naszej przyszłej pielgrzymki do sanktuarium różańcowego w Pompejach, wystarczy, że podasz swój e-mail oraz imię w poniższym formularzu. Skontaktujemy się z Tobą!

24 myśli na temat „Wielka Księga Łask – Przystępujemy do realizacji!

 1. 14 lipca zrobiłam przelew na konto 86 7999 9995 0651 8035 8904 0001 na kwotę 20 zł i w treści napisałam na wielka księgę łask i czy ten przelew nie dotarł??? zofia s.

  • Dotarł! Przepraszam, że przeoczyłem. BARDZO proszę Darczyńców, bo na pewno to czytają, żeby sprawdzili, czy ich nazwisko jest na powyższej liście. Jeśli nie, proszę o kontakt, dodatkowo to sprawdzę. Nie chcę nikogo pominąć na stronie z podziękowaniami!

   • Panie Marku, ja jestem zupełnie nowa na tej stronie tzn. czytam ją od końca maja, do wielu artykułów jeszcze nie dotarłam, ale bardzo lubię pracę przy administrowaniu stron. Sama prowadzę nasza stronę parafialną, jeżeli potrzebuje Pan pomocy przy redagowaniu to jestem do usług.
    Nie mogę was wesprzeć na razie finansowo, to może chociaż może fizycznie.

  • Tak. Znamy koszt druku i ten jest stały. To, jak będzie prezentować się oprawa Księgi, zależy od tego, ile możemy na nią przeznaczyć. Minimum już osiągnęliśmy, jeśli jednak pani lub ktokolwiek chce dołożyć cegiełkę do lepszej oprawy i zapisać się tym samym na kartach Księgi, to jest to możliwe. Ale koniecznie proszę w tytule przelewu wpisać „Wielka Księga Łask” oraz zmieścić się czasowo do 31 lipca.

 2. Nie mam pewnosci , ze dotarla moja wplata na Wielka Ksiege Lask , poniewaz jest polozone imie Jadwiga C , ale moje nazwisko— Choinska czyli powinno byc Ch..pozdrawiam z Bogiem.

 3. Nie mam pojęcia jak to się stało ,ze Księga łask mi gdzies umknęła.
  Matka Boża zasługuje na najpiękniejszą Księgę łask:-)
  Marku dziękuję!

 4. Witam
  wpłaciłem przelewem na konto podane powyżej z odpowiednim dopiskiem w dniu 21.07.2014 , rozumiem że trafie na listę darczyńców

 5. Witam Panie Marku
  zakładany okres tygodnia minął, czekamy na zaktualizowanie spraw dotyczących Wielkiej Księgi Łask i darczyńców

  • Dziękuję, zamykaliśmy listę wczoraj, ale sprawdziłem dzisiaj. Dziękuję za hojną wpłatę. Od jutra ruszamy z pracami. O dalszych pracach będę informować tutaj na stronie.

 6. Panie Marku!

  Wysłałem do Pana dwa maile. Mam nadzieję, że dotrą na czas. 🙂 Deklaruję chęć pomocy i współpracy.

  Pozdrawiam

A Ty co o tym myślisz? Napisz!