Wielka Księga Łask Królowej Różańca Świętego – Dar dla Sanktuarium w Pompejach!

Wielka Księga Łask

Drodzy Czytelnicy! Zebraliśmy na dzień dzisiejszy niespełna ok. 1600 Waszych świadectw. Jak pisaliśmy w poprzednich numerach „Królowej Różańca Świętego”, wszystkie te świadectwa zostaną wydrukowane i przekazane do Sanktuarium w Pompejach w naszym wspólnym darze – Wielkiej Księdze Łask! Wiemy, że w Sanktuarium Królowej Różańca już na nią czekają!

Chciałbym zaprosić każdego z Was do dołożenia cegiełki na Wielką Księgę Łask. Osoby, które do nas dołączą, zostaną uwiecznione na pierwszych stronach Księgi, na ozdobnej karcie.

Kilka dni temu rozpocząłem prace nad Księgą, tzn. skład i przygotowanie edytorskie.  Jestem pozytywnie zaskoczony jej wielkością – na chwilę obecną Księga liczy ponad 1500 stron w formacie 25×36 cm.  Jest co robić w długie, letnie wieczory 🙂

Po zakończeniu prac nad składem, całość zostanie wydrukowana w jednym egzemplarzu, a następnie zostanie pięknie oprawiona u zawodowego introligatora. Po zakończeniu prac zostanie przekazana do Sanktuarium Królowej Różańca w Pompejach, an ręce arcybiskupa Tommaso Caputo.

Prace rozpoczęte!

Spotkałem się już z drukarzami i introligatorem, którzy przedstawili mi swoje wskazówki i opisali możliwości oraz orientacyjne koszty. To, jak Księga będzie się prezentować na zewnątrz, zależy od tego, ile funduszy na nią uzbieramy. Księga może być w skóropodobnym plastiku, może być też w płótnie albo prawdziwej skórze. Może mieć wytłoczony tytuł i uszlachetnienia na oprawie, może być prosta, bez żadnych dodatków. Może mieć grzbiet prosty, albo ze zwięzami, które o wieki przedłużą jej żywotność. Do introligatora mam pełne zaufanie – przekazałem mu do oprawy jedną z moich książek i jestem zachwycony.

Tak więc prace są rozpoczęte i do końca lipca Księga musi być przygotowana komputerowo. Wszystkie świadectwa, jakie do tego czasu trafią do nas, zostaną opublikowane w Księdze Łask. Dodatkowo Księga będzie zawierać indeks łask (przetłumaczony też na włoski), dzięki czemu będzie można łatwo wyszukać świadectwo wg otrzymanej łaski.

Wszyscy weźmy w tym udział!

Muzeum Królowej Różańca
Muzeum Królowej Różańca

Wychodzę z założenia, że ma być to dar–ofiara od nas wszystkich dla Matki Bożej w Pompejach, w symbolicznym podziękowaniu za liczne łaski, jakie otrzymują Jej czciciele w Polsce. Księga ma trafić do Muzeum w Sanktuarium Królowej Różańca (zobacz galeria pod wpisem), gdzie nasze świadectwa będą podziwiali pielgrzymi z całego świata. Prawda, że pięknie? 🙂 To muzeum gromadzi dary składane Matce Bożej Pompejańskiej od początku istnienia Sanktuarium!

Nie wiem, ile zdołamy uzbierać i nie szacuję kwoty, jaka jest potrzebna. Za ile uzbieramy, za tyle przygotujemy Księgę. Uzbiera się mniej? – Księga będzie prosta.  Uzbieramy więcej? – Na pewno będzie piękniejsza!

Zachęcam każdego z Was, kto jeszcze nie złożył swojego świadectwa, do uczynienia tego przed 31 lipca. To ostateczny termin, 1 sierpnia zamykamy skład i rozpoczynamy druk.

Każdy, kto chciałby dołożyć ofiarę-cegiełkę na przygotowanie Wielkiej Księgi Łask, może to uczynić w łatwy sposób! Dodam, że imię i nazwisko Darczyńców zostanie umieszczone na pierwszych stronach Księgi (tuż za stronami tytułowymi) – na wieczną rzeczy pamiątkę. Tę stronę ręcznie zilustruje artystka–plastyk, współpracująca z naszą redakcją.

Jeśli ktoś z nas ma jakiekolwiek sugestie odnośnie Księgi, proszę o kontakt!

Jak dołożyć swoją cegiełkę?

Fundacja Królowej Różańca Świętego (www.pkrs.org.pl)  utworzyła Fundusz celowy wyłącznie do rozliczana przychodów i kosztów związanych z drukiem i oprawą Księgi. Nasza Fundacja, co zawsze podkreślam, nie jest dla nas źródłem zarobku, nie wypłaca nam pensji, a jej głównym celem jest utrzymanie i rozwój gazety „Królowa Różańca Świętego” oraz licznych stron internetowych, także tej, którą teraz czytasz.

Do dzisiaj zebraliśmy 170 złotych w Funduszu celowym na Wielką Księgę Łask.

Oto możliwości wpłaty:

Ofiara przez Paypal i kartami płatniczymi

[sdonations]3[/sdonations]

Ofiara przelewem bankowym w Polsce

Pomocnicy Królowej Różańca Świętego (NIP 7792415009 Rejestr KRS 0000470749), Zbąszyńska 19/4, 60-359 Poznań

Konto bankowe: 86 7999 9995 0651 8035 8904 0001

Przelew zza granicy: Kod BIC(SWIFT) – NBPLPLPW

IBAN – PL86799999950651803589040001

 

Ofiara przelewem on-line z dowolnego banku w Polsce

Kliknij tutaj albo kliknij na przycisk poniżej.

Dziękujemy za wszelką pomoc! O postępach akcji będziemy pisać na tej stronie.

I na koniec…

…kilka zdjęć z Muzeum Królowej Różańca, gdzie ma trafić Księga!

 

45 myśli na temat „Wielka Księga Łask Królowej Różańca Świętego – Dar dla Sanktuarium w Pompejach!

 1. Mam pytanie czy ta Wielka Księga Łask będzie napisana tylko po polsku czy może po włosku i czy tam w Pompejach jest już jakaś Księga o cudach NP np. z innego kraju . Bardzo dobrze jakby ktoś z modlących się w Pompejach przeczytał o jakimś cudzie z Polski i myślę że jakby zobaczyli ilu Polaków się modli ile cudów łask ile czasu poświęcamy na modlitwę to byłby zaszczyt dla Polski że tylu mamy wspanialych katolików że nasza wiara nie umiera lecz wzrasta i rozkwita bo przecież trzy części różańca odmówić tyle dni to jest napewno wielki trud i dowód naszej wiary i myślę że Maryja się bardzo z tego cieszy że odmawiamy różaniec i nalezy się nam pochwała .

  • Będzie po polsku, ale moim zamierzeniem jest, żeby chociaż tytuły były przetłumaczone oraz kategorie świadectw też po włosku trafiły do indeksu. Niestety, tłumaczenie całości na włoski kosztowałoby 60.000 złotych (!!!) licząc po najniższych stawkach i bez korekt. Niewykonalne.

   Nie wiem, czy mają inną księgę, ale raczej nie – spływają tam pojedyncze, listowne świadectwa. Z całą pewnoscią, Polska to teraz różańcowa czołówka 🙂 I nawet nowenna nie jest nigdzie aż tak popularna, jak u nas. Jak tu w jednym wpisie pisałem, na świecie niektórzy zrobili sobie nowennę pompejańską z 5 tajemnic 🙂 No i dziwią się, że coś łąsk mniej :)))

   Wracając do księgi. Może za słabo to zaznaczyłem, to ma być nasz wspólny dar. Ufam, ze uda się to zrealizować w pięknej formie. Przekażą ją w Sanktuarium pielgrzymi naszej różańcowej pielgrzymki i na pewno będzie to wspólne świadectwo Polaków, których tak wiele dzieli, a łączy… różaniec!

  • Jak Księga będzie się prezentować, to zależy od każdego z nas. Razem stanowimy siłę i nie możemy poprzestawać na „odbiorze” treści, łask, głosów w komentarzach. Razem, ale i z Bożą pomocą, możemy tworzyć wielkie dzieła. Tu jednak praca spadnie na mnie, drukarza i introligatora, a tym dwóm na końcu trzeba będzie zapłacić. Dlatego liczę na wsparcie choćby symboliczną ofiarą. Każdy Darczyńca zostanie uwieczniony w tej Księdze Łask, która przez kolejne wieki ma cieszyć oczy… niedowiarków! Bo nasze świadectwa są po prostu DOWODEM na skuteczność różańca. Warto? 🙂

    • Prawdę mówiąc, jedyne, co mogę zrobić, to przepuścić to przez automatyczne sprawdzanie pisowni. Tego jest tak dużo, że az trudno sobie wyobrazić. Praca na rok! :)))

   • każdy kto otrzymał łaskę od Królowej Różańca powinien na miarę swoich możliwości wspomóc to dzieło! Wszak to dar dla Maryi! 🙂

 2. Co trzeba napisać w punkcie „tytułem”, jeśli dokonuje się przelewu na poczcie przy pomocy ichniego blankietu?

 3. Tylko kasę wyciągacie od ludzi którzy nie do końca wiedzą na co i za co płacą to zwykłe naciąganie ludzi nawet pomodlić się nie można bez kasy co za czasy !!!!

  • „Miło” słyszeć takie komentarze…

   Ewentualne i dobrowoelne ofiary, są jak napisałem, przeznaczane na Fundusz celowy w naszej Fundacji. Fundacja rozlicza się z tego przed Ministrem Skarbu – z każdego grosza – za zasadach pełnej rachunkowości. Z chęcią przedstawię rachunki (drukarnia, introligator) po zakończeniu prac, przy czym swojej pracy nie wyceniam wcale (skład i komputerowe łamanie 1500 świadectw – może ktoś dołączy?).

   • Dodam, że gdyby nie publiczne zbiórki, nie byłoby tej strony ani wielu innych, a gazeta KRŚ byłaby o 1/5 cieńsza. Podkreślam: nasza Fundacja nie jest dla nas źródłem dochodu (nie ma etatów ani działalnosci gospodarczej), ale jest możliwością do działania, do ewangelizacji. Rzucę kilka faktów: na jednej tylko stronie odpowiedzieliśmy do dnia dzisiejszego na ponad 15.000 emaili poświęcając swój wolny czas dla osób w pilnej potrzebie (poszukujące księdza, egzorcysty, pomocy duchowej). Na tę stronę przyszło ok. 2500 emaili, też każdy otrzymuje odpowiedź, choć czasem niestety po dłuższym czasie. Po co te liczby: żeby pokazać skalę potrzeb. Jeśli Czytelnicy nie włączają się choćby symbolicznie, to niestety, wszystko przerasta jednego człowieka i trzeba zarzucać ciekawe projekty.

    • Panie Marku nie przejmować się durnymi komentarzami ! 🙂
     U mnie, dzięki Mateczce zdarzały się wielkie i małe cuda i choć jestem biedna (może narazie 🙂 , bo modlę się o pracę ) to ofiarę złożę. Wolę przycisnąć pasa :). A moja wnuczka żyje, bo uratowała ją Pani z Pompejów. Z panem Bogiem.

  • ryh a kim ty jesteś moze znów jakijś podstawiony typu Ehhh czyhasz jak tylko zrobic na złość a wogóle się modliłęś przysłałeś swiadectwo czy tylko chcesz zawojować na tej stronie i nas skłócić doskonale znam taki typ człowieka zeby podburzyć ale Ci się nie uda bo ludzie przyślą napewno

   • Każdy modli się jak umie i nie potrzeba mi przewodników j ak narzekacie na nadmiar pracy to znaczy że nie do końca jest to praca która zadowala

    • Ty nie potrzebujesz przewodników ale są tacy co ich potrzebują, dziękujemy, że zajrzałeś na tę stronę i zechciałeś nas o tym poinformować ale skoro nie potrzebujesz przewodników to co tu robisz? Mącisz

 4. Witam Panie Marku.wysyłałam wczoraj treść modlitwy o uwolnienie. nie widzę jej. a do tego coś mnie przyblokowało i nie dostaję wiadomości. ? proszę o pomoc.

 5. o tym samym pomyślałam 🙂 upisałałam się wczoraj dla Zosi a tu trach… nie mogę do nich pisać jakaś blokada czy co? pisałam do moderatora ? może coś się dowiem. bo szczerze nie wiem o co chodzi. zły capnął mi modlitwę…:)

 6. Panie Marku chciałam zapytać czy nie dało by się zorganizować tu w Polsce w jakimś jednym miejscu Kościele Wszystkich Forumowiczów i osób którzy umieścili świadectwa o cudach NP zjazdu połączonego np z mszą dziękczynno -błagalną za forumowiczów mogłoby to byc np w jakieś święto Maryjne napewno obecność byłaby liczna gzie odmówilibyśmy wspólnie różaniec . A może coś takiego było zorganizowane tylko ja nie wiem.

  • Pani Barbaro – TAK!!! Jak najbardziej! Tylko rodzi się pytanie: czy to byłoby spotkanie jednodniowe? Czy moze w Sulejowie, gdzie jest Pompejański obraz?To jest w sercu Polski. A może Licheń?

 7. Panie Marku ja myślę że jednodniowe spotkanie a co do wyboru miejsca to najlepiej jakby Pan zadecydował i wybrał

  • Poddamy to pod głosowanie, a ja upewnię się, czy są mozłiwosci techniczne na organizację spotkania.

   Do głowy przychodzą mi takie miejsca w centralnej Polsce:
   – Sulejów – tam jest obrazk Królowej Rózańca z Pompejów
   – Licheń – może być problem z miejscem na spotkanie
   – Kórnik – kościół Królowej Rózańca, piękna okolica, możliwość wzięcia rodziny na zwiedzanie zaku i okolic, no i bardzo przychylny ksiądz proboszcz, którego kazanie mamy na tej stronie i w nowym numerze KRŚ.

A Ty co o tym myślisz? Napisz!