Wielka Księga Łask Królowej Różańca Świętego – Dar dla Sanktuarium w Pompejach!

Drodzy Czytelnicy! Zebraliśmy na dzień dzisiejszy niespełna ok. 1600 Waszych świadectw. Jak pisaliśmy w poprzednich numerach „Królowej Różańca Świętego”, wszystkie te świadectwa zostaną wydrukowane i przekazane do Sanktuarium w Pompejach w naszym wspólnym darze – Wielkiej Księdze Łask! Wiemy, że w Sanktuarium Królowej Różańca już na nią czekają!

Chciałbym zaprosić każdego z Was do dołożenia cegiełki na Wielką Księgę Łask. Osoby, które do nas dołączą, zostaną uwiecznione na pierwszych stronach Księgi, na ozdobnej karcie.

Kilka dni temu rozpocząłem prace nad Księgą, tzn. skład i przygotowanie edytorskie.  Jestem pozytywnie zaskoczony jej wielkością – na chwilę obecną Księga liczy ponad 1500 stron w formacie 25×36 cm.  Jest co robić w długie, letnie wieczory 🙂

Po zakończeniu prac nad składem, całość zostanie wydrukowana w jednym egzemplarzu, a następnie zostanie pięknie oprawiona u zawodowego introligatora. Po zakończeniu prac zostanie przekazana do Sanktuarium Królowej Różańca w Pompejach, an ręce arcybiskupa Tommaso Caputo.

Prace rozpoczęte!

Spotkałem się już z drukarzami i introligatorem, którzy przedstawili mi swoje wskazówki i opisali możliwości oraz orientacyjne koszty. To, jak Księga będzie się prezentować na zewnątrz, zależy od tego, ile funduszy na nią uzbieramy. Księga może być w skóropodobnym plastiku, może być też w płótnie albo prawdziwej skórze. Może mieć wytłoczony tytuł i uszlachetnienia na oprawie, może być prosta, bez żadnych dodatków. Może mieć grzbiet prosty, albo ze zwięzami, które o wieki przedłużą jej żywotność. Do introligatora mam pełne zaufanie – przekazałem mu do oprawy jedną z moich książek i jestem zachwycony.

Tak więc prace są rozpoczęte i do końca lipca Księga musi być przygotowana komputerowo. Wszystkie świadectwa, jakie do tego czasu trafią do nas, zostaną opublikowane w Księdze Łask. Dodatkowo Księga będzie zawierać indeks łask (przetłumaczony też na włoski), dzięki czemu będzie można łatwo wyszukać świadectwo wg otrzymanej łaski.

Wszyscy weźmy w tym udział!

Muzeum Królowej Różańca
Muzeum Królowej Różańca

Wychodzę z założenia, że ma być to dar–ofiara od nas wszystkich dla Matki Bożej w Pompejach, w symbolicznym podziękowaniu za liczne łaski, jakie otrzymują Jej czciciele w Polsce. Księga ma trafić do Muzeum w Sanktuarium Królowej Różańca (zobacz galeria pod wpisem), gdzie nasze świadectwa będą podziwiali pielgrzymi z całego świata. Prawda, że pięknie? 🙂 To muzeum gromadzi dary składane Matce Bożej Pompejańskiej od początku istnienia Sanktuarium!

Nie wiem, ile zdołamy uzbierać i nie szacuję kwoty, jaka jest potrzebna. Za ile uzbieramy, za tyle przygotujemy Księgę. Uzbiera się mniej? – Księga będzie prosta.  Uzbieramy więcej? – Na pewno będzie piękniejsza!

Zachęcam każdego z Was, kto jeszcze nie złożył swojego świadectwa, do uczynienia tego przed 31 lipca. To ostateczny termin, 1 sierpnia zamykamy skład i rozpoczynamy druk.

Każdy, kto chciałby dołożyć ofiarę-cegiełkę na przygotowanie Wielkiej Księgi Łask, może to uczynić w łatwy sposób! Dodam, że imię i nazwisko Darczyńców zostanie umieszczone na pierwszych stronach Księgi (tuż za stronami tytułowymi) – na wieczną rzeczy pamiątkę. Tę stronę ręcznie zilustruje artystka–plastyk, współpracująca z naszą redakcją.

Jeśli ktoś z nas ma jakiekolwiek sugestie odnośnie Księgi, proszę o kontakt!

Jak dołożyć swoją cegiełkę?

Fundacja Królowej Różańca Świętego (www.pkrs.org.pl)  utworzyła Fundusz celowy wyłącznie do rozliczana przychodów i kosztów związanych z drukiem i oprawą Księgi. Nasza Fundacja, co zawsze podkreślam, nie jest dla nas źródłem zarobku, nie wypłaca nam pensji, a jej głównym celem jest utrzymanie i rozwój gazety „Królowa Różańca Świętego” oraz licznych stron internetowych, także tej, którą teraz czytasz.

Do dzisiaj zebraliśmy 170 złotych w Funduszu celowym na Wielką Księgę Łask.

Oto możliwości wpłaty:

Ofiara przez Paypal i kartami płatniczymi

[sdonations]3[/sdonations]

Ofiara przelewem bankowym w Polsce

Pomocnicy Królowej Różańca Świętego (NIP 7792415009 Rejestr KRS 0000470749), Zbąszyńska 19/4, 60-359 Poznań

Konto bankowe: 87 7065 0002 0651 8035 8904 0001

Przelew zza granicy: Kod BIC(SWIFT) – NBPLPLPW

 

 

Ofiara przelewem on-line z dowolnego banku w Polsce

Kliknij tutaj albo kliknij na przycisk poniżej.

Dziękujemy za wszelką pomoc! O postępach akcji będziemy pisać na tej stronie.

I na koniec…

…kilka zdjęć z Muzeum Królowej Różańca, gdzie ma trafić Księga!

 

45
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
15 Wątki komentarzy
28 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
15 Autorzy
BrygidaAgnieszkamagda 2magdaZofia Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
barbara
Gość
barbara

Mam pytanie czy ta Wielka Księga Łask będzie napisana tylko po polsku czy może po włosku i czy tam w Pompejach jest już jakaś Księga o cudach NP np. z innego kraju . Bardzo dobrze jakby ktoś z modlących się w Pompejach przeczytał o jakimś cudzie z Polski i myślę że jakby zobaczyli ilu Polaków się modli ile cudów łask ile czasu poświęcamy na modlitwę to byłby zaszczyt dla Polski że tylu mamy wspanialych katolików że nasza wiara nie umiera lecz wzrasta i rozkwita bo przecież trzy części różańca odmówić tyle dni to jest napewno wielki trud i dowód naszej… Czytaj więcej »

Apostoł Różańca
Gość
Apostoł Różańca

Niech Księga prezentuje się pięknie. Królowa zasługuje na piękny dar 🙂

Barbara Kasperek
Gość
Barbara Kasperek

Mam jedno pytanie jak i gdzie mogę złożyć moje świadectwo?

weronika
Gość
weronika

Już wysyłam kase

Kamil Łuczak
Gość
Kamil Łuczak

Co trzeba napisać w punkcie „tytułem”, jeśli dokonuje się przelewu na poczcie przy pomocy ichniego blankietu?

ryh
Gość
ryh

Tylko kasę wyciągacie od ludzi którzy nie do końca wiedzą na co i za co płacą to zwykłe naciąganie ludzi nawet pomodlić się nie można bez kasy co za czasy !!!!

basia
Gość
basia

ryh a kim ty jesteś moze znów jakijś podstawiony typu Ehhh czyhasz jak tylko zrobic na złość a wogóle się modliłęś przysłałeś swiadectwo czy tylko chcesz zawojować na tej stronie i nas skłócić doskonale znam taki typ człowieka zeby podburzyć ale Ci się nie uda bo ludzie przyślą napewno

ryh
Gość
ryh

Każdy modli się jak umie i nie potrzeba mi przewodników j ak narzekacie na nadmiar pracy to znaczy że nie do końca jest to praca która zadowala

lulu
Gość
lulu

Ty nie potrzebujesz przewodników ale są tacy co ich potrzebują, dziękujemy, że zajrzałeś na tę stronę i zechciałeś nas o tym poinformować ale skoro nie potrzebujesz przewodników to co tu robisz? Mącisz

magda
Gość
magda

Witam Panie Marku.wysyłałam wczoraj treść modlitwy o uwolnienie. nie widzę jej. a do tego coś mnie przyblokowało i nie dostaję wiadomości. ? proszę o pomoc.

magda
Gość
magda

nie mogę również dodawać komentarzy? tak jak do tej pory?pozdrawiam 🙁

barbara
Gość
barbara

Magdo czyżby to zły tak namieszał że nie ma tej modlitwy o uwolnienie chyba się przestraszył że chcesz ją nam przedstawić

magda 2
Gość
magda 2

O!!!!!!!! Widzę druga magda 😀 Tak więc od dzisiaj będę magda 2

magda
Gość
magda

o tym samym pomyślałam 🙂 upisałałam się wczoraj dla Zosi a tu trach… nie mogę do nich pisać jakaś blokada czy co? pisałam do moderatora ? może coś się dowiem. bo szczerze nie wiem o co chodzi. zły capnął mi modlitwę…:)

Zofia
Użytkownik
Aktywny
Zofia

Madziu, znalazłam książkę, która porusza temat uwolnień. Ciekawych rzeczy się dowiedziałam. Wszystko tak zrozumiale przedstawione. Godna uwagi. Przesłałam link, ale czeka na moderację.

Zofia
Użytkownik
Aktywny
Zofia

Pod tym świadectwem znajduje się link do książki:

http://pompejanska.rosemaria.pl/2014/07/magda-milosc/

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Dzięki Zosiu. Ja również wydrukowałam sobie parę modlitw z tej książki, bo czuję, że też potrzebuję uwolnienia.

magda
Gość
magda

🙂 czekam cierpliwie:) dziękuję

magda
Gość
magda

Zosieńko tak tęskniłam za Tobą 🙂 jestem serduchem z Wami 🙂 mam nadzieję,że wszystko wróci do normy. 🙂

barbara
Gość
barbara

Panie Marku chciałam zapytać czy nie dało by się zorganizować tu w Polsce w jakimś jednym miejscu Kościele Wszystkich Forumowiczów i osób którzy umieścili świadectwa o cudach NP zjazdu połączonego np z mszą dziękczynno -błagalną za forumowiczów mogłoby to byc np w jakieś święto Maryjne napewno obecność byłaby liczna gzie odmówilibyśmy wspólnie różaniec . A może coś takiego było zorganizowane tylko ja nie wiem.

barbara
Gość
barbara

Panie Marku ja myślę że jednodniowe spotkanie a co do wyboru miejsca to najlepiej jakby Pan zadecydował i wybrał

Brygida
Gość
Brygida

Marku!!dzięki!!!
Niech Matka Boża dalej Cię wspiera.

Brygida
Gość
Brygida

Ciekawe gdzie Maryja nam pomoże się zebrać?:-)

Zapraszamy na XV.

PIELGRZYMKĘ

2-9 października 2019 r.

POMPEJAŃSKĄ