Maria: Moc modlitwy

Teraz często odmawiam nowennę pompejańska w wybranej intencji. Szczególnie jednak dziękuję Matce Bożej Różańcowej, że wysłuchała mojej modlitwy w intencji poprawienia stosunków w naszej rodzinie.
Read More

Ania: Królowo Różańca świetego dziękuje Ci z pomoc

Ta cudowna nowenne pompejańska odmawiałam 2 razy i obie moje pośby zostały wysłuchane. To dzieki Mastce Bożej zdałam maturę i to z bardzo dobrymi wynikami oraz zdałam prawo jazdy chociaż podchodziłam do tego egzaminu`ok sześc razy. Przed szóstym egzaminem zaczełam odmawiac ta nowenne, zaufałam Maryji i tylko dzięki niej trafiłam...
Read More

Łaska macierzyństwa

Chciałam dać świadectwo jaki cud został zesłany na moją rodzinę za wstawiennictwem Matki Bożej Pompejskiej. Moja córka i zięć mieli poważne problemy z zajściem w ciążę. Leczyli sie 2 lata i lekarze nie dawali im szans na naturalne poczęcie zdrowego dziecka, kerowali ich na in vitro. Jednak oni ciągle czekali...
Read More

Dawid: Jestem mniej nerwowy i mniej przeklinam

Chciałbym podziękować Maryi za to że po prostu jest
Read More

Ewa: mieszane uczucia

2 dni temu skończyłam odmawiać swoją trzecią i czwartą nowenne (odmawiałam dwie jednocześnie). Odmawianie sprawiało mi trudność w porównaniu do dwóch wcześniejszych.
Read More

Dziś jest święto Matki Bożej Szkaplerznej!

Dnia 16 lipca Kościół obchodzi święto Matki Bożej z góry Karmel, znane także jako wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Jest to święto patronalne sióstr i braci z zakonów karmelitańskich oraz wszystkich tych, którzy noszą szkaplerz – niezwykłą „szatę Maryi”, przekazaną ludzkości przez Matkę Bożą w XIII w. za pośrednictwem ówczesnego generała zakonu karmelitów św. Szymona Stocka.

 Obchodzone 16 lipca święto nazywane bywa także świętem Matki Bożej Szkaplerznej, bo tego dnia Kościół przekazuje obietnice, które Maryja dała wraz ze swoją niezwykłą szatą wszystkim, którzy będą się do Niej uciekali.
Z noszeniem szkaplerza związane są tzw. przywileje szkaplerzne, czyli łaski obiecane przez Matkę Bożą. Po pierwsze, gwarantuje on szczególną opiekę Najświętszej Maryi Panny w trudnych sytuacjach i niebezpieczeństwach doczesnego życia, a po drugie – w znaku szkaplerza Maryja obiecała szczęśliwą śmierć i zachowanie od wiecznego potępienia. Pod koniec XV w. dołączono do nich również tzw. przywilej sobotni, wyrażający wiarę, że Matka Jezusa szybko, bo już w pierwszą sobotę po śmierci, uwalnia z czyśćca tych, którzy za życia praktykowali nabożeństwo szkaplerzne. Mówiąc o tym przywileju Papież Pius XII napisał w 1950 roku: „Nie omieszka zapewne Najczulsza Matka sprawić, aby Jej dzieci oczyszczające się z win w czyśćcu, jak najszybciej za Jej przyczyną u Boga dostały się do niebieskiej ojczyzny, według podania owego, zwanego przywilejem sobotnim”.

 

Numer 10

 

Serdecznie zachęcamy do lektury naszego czasopisma Królowa Różańca Świętego. 

 

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

2 komentarzy do "Dziś jest święto Matki Bożej Szkaplerznej!"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Apostoł Różańca
Gość
Apostoł Różańca

Szkaplerz noś na różańcu proś! 🙂

tere
Gość

Szkaplerz noszę i na różańcu proszę 🙂

Obrazki z nowenną pompejańską?