Anna: nic nie dzieje się przypadkiem

O nowennie dowiedziałam się od mojej przyjaciółki - stwierdziłam wówczas, że właściwie to dobry czas, aby spróbować zacząć ją odmawiać... Rozstałam się z chłopakiem, cierpiałam, choć to ja podjęłam decyzję o rozstaniu (było to akurat 13 maja, w dzień Matki Boskiej Fatimskiej). Gdzieś w głębi serca wiedziałam, że ten związek...
Przeczytaj całość

Magdalena: Świadectwo Nowenny Pompejańskiej.

Wydaje mi się że ma to związek z Nowenną Pompejańską, gdyż kilka razy dostałam od niej wiadomości akurat w tym czasie, gdy się modliłam,
Przeczytaj całość

Magda: Znów zaczęłam się uśmiechać

Szczęść Boże, chciałam napisać to świadectwo, aby pomóc tym, którzy tak samo jak ja mieli wątpliwości na początku tej modlitwy uwierzyli Najświętszej Panience i powierzyli jej swoje życie. Jestem w trakcie mojej czwartej nowenny i mówiąc szczerze nigdy nie spodziewałabym się, że skończę chociaż jedną. Po skończeniu szkoły katolickiej przez długie lata nie wierzyłam ani w kościół, ani w siłę modlitwy, czułam że tracę więź z Bogiem i nie byłam pewna, czy chcę ją odtworzyć. NP poznałam w momencie kiedy najbardziej potrzebowałam nadziei na to, że coś w moim życiu się zmieni.
Przeczytaj całość

Ula: jestem bardziej promienna i uśmiechnięta

Witajcie! Mam na imię Urszula i w tym roku ukończyłam 14 lat. Swoją nowennę zaczęłam na początku listopada.. Moja mama jest bardzo wierzącą osobą i tą nowenną wybłagała już wiele łask dla mojego 4- osobowego rodzeństwa oraz taty. Mimo iż bardzo często odmawiamy całą rodziną wspólny różaniec i jestem przyzwyczajona...
Przeczytaj całość

Kto dołączy do nowenny pompejańskiej na święto Matki Bożej Częstochowskiej?

Jeśli zaczniemy nowennę pompejańską 4 lipca, do zakończymy ją 26 sierpnia, w święto Matki Boskiej Częstochowskiej. Więc to taka pompejańska nowenna jasnogórska :)) Ale i… amerykańska – 4 lipca przypada święto niepodległości USA (przy okazji: Polonijna Częstochowa w USA). Nas mało obchodzi polityka 😉 4 lipca wspominamy bł. Piotra Frassatiego, tercjarza dominikańskiego, o którym pisaliśmy w „Królowej Różańca Świętego„.

Matka Boska Częstochowska
Matka Boska Częstochowska

Tak więc zachęcam każdego z Was (bo intencji nikomu nie brakuje) do rozpoczęcia nowenny w tych dniach. Część błagalna skończy się 30 lipca, część dziękczynna zacznie 31 lipca.

Dzieląc się takim osobistym doświadczeniem, miałem bardzo natarczywą myśl 23 czerwca, by w ten dzień zacząć nowennę pompejańską. Zaniechałem jednak ze zmęczenia. Okazało się, że zacząwszy w ten dzień, skończyłbym w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Znak? Nie wiem… Potrzeba jest pilna – musimy znaleźć jakieś nowe miejsce dla „Królowej Różańca Świętego”. Teraz dusimy się w piwnicznym pokoju, w którym, o czym wiedzą nasi czytelnicy, mieścił się ok. 40 lat temu klub studencki… zwany „pieszczotliwie” Piekiełkiem. Ironia losu? Po ludzku wygląda to beznadziejnie, ale kto wie, czy rozwiązanie tej sytuacji nie przyjdzie dzięki… nowennie nie do odparcia? 🙂

Piotr Jerzy Frassati

Piotr Jerzy Frassati
Piotr Jerzy Frassati

Urodził się 6 kwietnia 1901 r., zmarł 4 lipca w 1925 r. Ten krótki okres czasu, niespełna 25 lat, to czas życia błogosławionego Pier Giorgio Frassatiego. Beatyfikował go Jan Paweł II w 1990 r.

Trudno pisać o tak niezwykłym człowieku jak Pier Giorgio. Człowieku, który w swoim jakże niedługim życiu tak wiele dokonał, odciskając trwałe piętno na duszach wielu ludzi. Nie chcę tu pisać o szczegółach biografii Pier Giorgia, datach, wydarzeniach. Są one łatwo dostępne, choćby w internecie czy książkowych biografiach. Pier Giorgio, syn senatora, członek ówczesnej włoskiej elity, dominikański tercjarz. Wychowany w dostatku, a jednak bez reszty poświęcił się potrzebującym. Kiedyś, wracając do domu pociągiem przy dwunastu stopniach mrozu oddał płaszcz osobie, która nie miała okrycia. Ktoś powie: „szaleniec”. Tak! BOŻY szaleniec!

Przeczytaj – całość o Piotrze Frassatim naszej stronie rozaniec.info.

 

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

24 komentarzy do "Kto dołączy do nowenny pompejańskiej na święto Matki Bożej Częstochowskiej?"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Ewa
Gość

Jutro rozpoczynam kolejną Nowennę… zaczynam ją już od początku maja i tak schodzi, schodzi..
życzę wytrwania wszystkim którzy również jutro rozpoczną!

Asia
Gość

Czy ktoś może mnie włączyć do swojej nowenny ?Nie mam siły na nic, brakuje mi wsparcia i miłości…Nie mam siły się sama modlić.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

To ja dołączam!
W moim życiu to kolejna już Nowenna! Do 28.07 będę odmawiała 2 jednocześnie, ale nie raz już tak było, więc i tym razem – dam radę!
Życzę nam wytrwania!

Ewa
Gość

Przypominam że dzisiaj również ‚przy okazji’ pierwszy piątek miesiąca! 🙂

Paullus
Gość
Paullus

dolaczylam wczoraj, gdyz niewytrzymalam do dzisiaj

Małgorzata
Gość
Małgorzata

nabożeństwo fatimskie jest zawsze 13 każdego miesiąca 🙂

Roszak Małgorzata
Gość
Roszak Małgorzata

ja dzisiaj zaczęłam….to już czwarta nowenna…poprzednią skńczyłam 2 lipca 🙂

Danuta
Gość
Danuta

Ja Nowennę odmawiam od 23.06. aby zakończyć 15.08.
( jeśli wytrwam, to jest moja 3 nowenna) na różańcu nabytym w Fatimie kilka lat temu i poświęconym tam w nocy po mszy w naszym ojczystym języku przez napotkango księdza z Polski.Wtedy nawet nie myślałam, że ten różaniec tak bardzo stanie mi się bliski i nie znałam wtedy Nowenny Pompejańskiej.To w sumie był przypadek(chyba) bo nie byłam na pielgrzymce, a na wycieczce objazdowej ,a w Fatimie mielismy nocleg.
Zarwałam nockę, ale ciągnęło na spotkanie z Maryją tak bardzo 🙂

krystyna
Gość
krystyna

Miałam przerwaną Nowennę rozpocząć za tydzień, ale zachęcona rozpocznę jeszcze dzisiaj. Życzę wszystkim radości modlitwy, wysłuchania próśb i obfitości Łask, od naszej Matki. A może na koniec codziennej modlitwy odmówimy „Pod Twoją obronę…” w intencji wszystkich rozpoczynających dzisiaj?

Magdalena
Gość
Magdalena

Świetny pomysł. Szczęść Boże.

Karolina
Gość
Karolina

i ja! 🙂

janina
Gość
janina

jutro konczymy w 5 osob nowennę pompejańska.rozpoczętą 13maja,Zaczynamy szukac chetnych do kolejnej /naszej trzeciej w tym roku ,pierwsza zaczęła sie w środę popielcowa a zakonczyla w Niedzielę Miłoxierdzia/Kolejną rozpoczynamy 15 sierpnia zapraszamy,

Magda
Gość

od wczoraj też odmawiam nowennę,dziękuję za inspirację :)pozdrawiam serdecznie

Ewa
Gość

A ja…zasnęłam w połowie trzeciej tajemnicy, rozważając tajemnice chwalebne:( Obudziłam się 5.07 z poczuciem żalu, że nie wytrwałam i nie odmówiłam tych trzech dziesiątek do końca. Chyba nie mogę dokończyć ich w ciągu dnia, prawda?- by nowenna była ważna.

Józef
Gość
Józef

Ja bym dokończył i kontynuował dalej . Wszystko zależy też od tego , czy we własnym sumieniu jesteś sobie w stanie to wytłumaczyć , że cały dzień nie było możliwości i dopiero noc dała Ci tę możliwość .

anka
Gość

Moja modlitwa rozpoczęła się 23 czerwca i kończy się właśnie 15 sierpnia.Uważam to za znak od Boga. I z całego serca wierzę, że Panna Różańcowa wysłucha mojej prośby:)

Marcin
Gość
Marcin

Chcialem opowiedziec o moim swiadectwie,jezdzac do maki boskiej czestochowskiej otrzymalem prace w norwegi tak jak wlasnie chcialem,Bardzo dziekuje Maryji z czestochowy

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

NA MARZEC!