Pytania o nowennę pompejańską

 

Pytania o nowennę pompejańska się nie kończą 🙂 I dobrze! Napisała do nas Ela z takim pytaniem:
W polskiej wersji jest żeby odmawiać 3 części Różańca przez 54 dni a w angielskiej tylko jedną część też przez 54 dni (tu link do forum)
Dlaczego są takie różnice? 
Przyznam że chciałabym się zacząć modlić nowenna pompejska ale to mnie odstrasza i nie wiem czy znajdę czas na 3 części. 

Wiemy nie od dziś, że funkcjonują różne formy nowenny. We Włoszech jest jeszcze inna nowenna, niż opisuje Ela, w krajach anglojęzycznych przyjęła się jedna część – i to nie wiadomo skąd, bo gdy sięgniemy do źródeł, do polecenia Matki Bożej, to czytamy, że poleciła Ona modlić się na 15 tajemnicach różańca, codziennie, przed 54 dni.

Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na Moją cześć trzy nowenny, odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne

 

Jedna nowenna to 9 dni. 3 razy 9 = 27 dni części błagalnej, i potem tyle samo dni nowenny dziękczynnej.

Historia tego objawienia i uzdrowienia (pierwszego cudu nowenny) zawarta jest w książce „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach” – zobacz.

Pozdrawiam, Marek

 

Oryginalna włoska

- z wizerunkami

świętych

bransoletka

39
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
17 Comment threads
22 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
KasiaElzbietaAsder123MagdalenaBeata Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Aneta
Użytkownik
Aneta

Bardzo przepraszam, ale jak czytam, że ktoś się boi, że kogoś to odstrasza, że nie da rady, to jest mi po prostu przykro. Oczekujemy cudów, a od siebie tak mało albo w ogóle nic nie chcemy dać… Czego się tu bać? Dlaczego od razu zakładamy, że nie damy rady? Ludzie, trochę więcej wiary, naprawdę.

NNikka
Gość
NNikka

Ja się też bałam, że nie dam rady.. Dlaczego się dziwisz? Jesteśmy słabi ale musimy ufać 🙂 Ja odmawiam nowennę od 18 dni..

Aneta
Gość
Aneta

Napisałam, że od razu zakładamy, że nie damy rady, a nie, że się dziwię. Sama napisałaś, że bałaś się, ale odmawiasz, bo masz ufność i o to mi chodzi. O wiarę, zaufanie, a nie o straszne wizje i przesądzanie z góry, że na pewno nie uda mi się zmówić różańca.

Nuta
Gość
Nuta

a jak ja czytam takie komentarze to jest mi nie mniej przykro niż Tobie, Aneta. Sama jeszcze jakiś czas temu odmówiłam dwie nowenny i nie widziałam żadnego problemu. Dziś jako matka rocznego dziecka, która jeszcze do tej pory wstaje w nocy do karmienia dwa razy, w ciągu dnia musi zrobić oddzielny obiad dla dziecka i oddzielny dla męża, która musi bez przerwy pilnować dziecka, by nie zrobiło sobie krzywdy, która ma jeszcze inne obowiązki wynikające z prowadzenia domu i nie ma ŻADNEJ pomocy od nikogo jestem bardzo zaskoczona takim stanem, że nawet nie próbuję już odmawiać NP. Jedyne na co… Czytaj więcej »

Aneta
Użytkownik
Aneta

A skąd wiesz, że ja tego nie przechodziłam lub przechodzę? Nie kopię leżącego, jeżeli ktoś to tak odebrał, przepraszam. Sama wczytaj się w Twoją odpowiedź do mnie i czy przypadkiem mnie nie osądzasz? Szkoda, że to tak łatwo przychodzi, prawda? Czy ja tę osobę zgnębiłam? Nie sądzę. Mój spowiednik ciągle mi powtarza: nie bój się i módl, wbrew wszystkiemu trwaj i tak robię. Właśnie, przytoczę Twoje słowa: trochę więcej zrozumienia, a ode mnie także słowa pisanego i sensu wypowiedzi.

Nuta
Gość
Nuta

Krytykujesz innych i w dodatku słabszych, ale sama nie możesz znieść krytyki pod swoim adresem. Jeśli uważasz, że źle postąpiłam tak pisząc, to dlaczego zachowujesz się w stosunku do mnie w sposób, który sama potępiasz? Ostatnie zdanie świadczy o tym, że jesteś złośliwą osobą. A jeśli chodzi o sens wypowiedzi, to pisanie o tym, o czym rozmawiasz ze swoim spowiednikiem jak dla mnie pozbawione jest wszelkiego sensu. Powtórzę jeszcze raz: Nie mierz innych swoją miarą. To, co mówi do Ciebie Twój spowiednik jest drogowskazem tylko dla Ciebie. Nie patrz na innych ludzi przez pryzmat wypowiedzi księdza kierowanych do Ciebie, bo… Czytaj więcej »

Aneta
Użytkownik
Aneta

Pozostawiam bez odpowiedzi.

Ela
Gość
Ela

Dokładnie, Nuto, niektóre komentarze są jak kopanie leżącego. Zero wsparcia, a same świętoszki bez wad przecież po tym świecie chadzają. Rozumiem Twoje trudności, jak także mam nie wynikające z jakichś obowiązków, które mi utrudniają odmówienie NP, ale duchowe, wiec każdy przechodzi swoją drogę, ale niestety ludzie mierzą swoją miarą, uważają, że jak im się udało, to, ach, już wszystko wiedzą najlepiej i są ekspertami mającymi prawo oceniać innych…No przecież…

Oliwia
Gość
Oliwia

A jak ja czytam niektóre komentarze to też się zastanawiam, skąd w nas tyle jadu i wydawamy wyroki, oceniamy ludzi po komentarzach. Widzę, ze swojego doświadczenia- napisałam że modlę sie o miłość i powrót chłopaka pare miesiący temu to odezwały sie głosy, że nie można się modlić o takie coś, nie można wymagać od Boga by ingerował w życie innego człowieka, że zrobiłam sobie z mężczyzny bożka i bez niego jestem jak dziecko we mgle, że powinnam zaakceptować wolę Boga. Jak po jakimś czasie napisałam, że jestem już bardziej pogodzona z wolą Boga i najwidoczniej jego wolą jest bym była… Czytaj więcej »

Ania
Gość
Ania

Świeta racja pani Aneto . Ja sama mam 3 malych dzieci, dom na glowie i poza tym pracuje a na nowenne zawsze znajduje czas ( 4 czesci) i jest to dla mnie wielka przyjemnoscia że moge spedzić ten czas z Maryja która mnie we wszystkim wysłucha i wesprze. Polecam odmawianie nowenny kazdemu. Nie ma sie czego bać 🙂

Ewa
Gość
Ewa

„Moc uwielbienia”- do poczytania i wyciszenia nastrojów. Dziewczyny, co Wy?! Po co taki zamęt na forum?! Pozdrawiam!

Aneta
Użytkownik
Aneta

Nie było moim zamiarem wprowadzenie zamętu na forum. Jeżeli kogoś uraziłam, przepraszam. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, która nie musi podobać się innym. Została tak, a nie inaczej odebrana. Dziękuję za tytuł.

barbara
Gość
barbara

Aneto zgadzam się z Tobą że skoro potrzebujemy szczególnej łaski od Maryji w NP to powinniśmy dać od siebie trochę wysiłku i nie można mówić że ktoś się boi trzech części rózańca odmawiać że nie da rady że go to odstrasza każdy kto oczekuje cudu i pomocy od Boga powinien Mu udowodnić swoją modlitwą ze naprawdę wierzy w niego naprawdę to przez te 54 dni pokazuje Bogu jego wiarę i ufność w niego NIE RAZ DWA CZY TRZY RAZY się modli ale kilkaset razy odmawia” zdrowaś Maryjo” i skoro naprawdę potrzebuje pomocy nie waha się odmówić trzy częsci różańca dziennie… Czytaj więcej »

Nuta
Gość
Nuta

Ewa,

dziękuję za wyciszenie nastroju 🙂 Zgadzam się z Anetą: każdy ma prawo wyrazić swoją opinię ale musi też liczyć się z tym, że inni mogą się z tą opinią nie zgodzić 😉

pozdrawiam!

Aneta
Gość
Aneta

Nie musisz mi wierzyć, a ja nie będę Cię przekonywała. Ja ufam, wierzę, trwam mimo przeciwności losu. Nie chodzi o licytowanie się, kto więcej odmówił, a kto mniej. Szkoda, że tak to wszystko odbierasz, a moim celem na pewno nie był atak. Twoje słowa przyjmuję z pokorą i cenię Twoje zdanie, chociaż nie zgadzam się z nimi.

Słoneczko
Gość
Słoneczko

Baby trochę wyrozumiałości, jak człowiek jest przepracowany, przemęczony to na niektóre sprawy reaguje przesadnie, czepia się. Najlepiej by było przeczekać i nie rozkręcać tematu. W modlitwie nie chodzi o ilość ani nawet o jakość ale o czas poświęcony Bogu. Można być zapracowany i rozmawiać z Bogiem cały czas, można modlić się pracą, cierpieniem, odpoczynkiem, albo różańcem. Dla Boga każdy gest ma znaczenie jeśli jest skierowany do Niego.

Oliwia
Gość
Oliwia

Nie rozumiem tego sporu i oceniania siebie. W Nowennie Pompejańskiej jest wyraźnie napisane, że należy odmówić 3 części różańca lub 4, nieprzerwanie przez 54 dni. Nieważne, czy przychodzi Ci to z trudem i więź Bogiem rodzi się w bólach, czy masz w sobie tyle zapału, że modlitwa przychodzi z łatwością, ważne abyś w swoim życiu znalazł czas na rozmowę z Bogiem, na modlitwę różańcową. Jeśli ktoś uważa, że dla niego to za dużo, niech odmawia tylko 1 część, tylko wtedy już to nie jest NP lecz modlitwa różańcowa, również cenna. Nikt przecież nikogo nie zmusza do modlitwy, to musi wypływać… Czytaj więcej »

Józef
Gość
Józef

Doskonała puenta Oliwio . Nie nastawiajmy się , że tylko NP może zdziałać cuda. Każda szczera modlitwa daje człowiekowi szansę na to , że zostanie wysłuchany . Jutro Boże Ciało i jutro mój ostatni dzień NP . Przebrnąłem , chociaż było wiele momentów , by dać sobie spokój . W końcu odmawiam za osobę obcą mi .

Gdzieś już świta mi w głowie , że trzeba będzie pomyśleć o następnej . 🙂

Kurcze ,człowiek rzuca nałogi , przez wpadanie w inny nałóg 🙂

Ala
Gość
Ala

o, to bardzo pięknie Ci poszło, że tak akurat w Boże Ciało „trafiłeś” 😉 A ja owszem trwam w NP, ale już nawet próbowałam nieco bardziej wejść w wiarę i się wybierałam do spowiedzi. Nie udało mi się. To ponad moje siły. Jednak na ten moment przebrnęłam jakoś przez rachunek sumienia, nie całkiem (bo to dla mnie hardcore jakieś), ale z jakimiś materiałami z internetu to wydawało mi się, że dam radę. Ale wiesz co? mam lampę 😉 Zdaje się, że Ty pisałeś (albo ktoś? sorry nie wiem), że jak się wchodzi do ciemnego pokoju to nic nie widać, a… Czytaj więcej »

Józef
Gość
Józef

🙂 Mam nadzieję , że ten mój „zbieg okoliczności ” zakończenia w Boże Ciało NP w intencji osoby dla mnie całkiem obcej , jest znakiem , że jej moja modlitwa coś pomoże . Nie czuję jeszcze tego za bardzo , chodzi mi o święta ,tego typu jak dzisiaj . Jakoś przez te wszystkie lata obchodziłem tylko Boże Narodzenie i Wielkanoc . Pozostałe były tylko urlopami . Co do światełka w pokoju to pisał to pod moim komentarzem pewien forumowicz , bodajże Adam , ale nie jestem pewien , w razie czego przepraszam prawdziwego autora 😉 Myślę ,że kartka nie jest… Czytaj więcej »

Ala
Gość
Ala

A! no rzeczywiście to adam pisał 😉 Wiesz co, na żywioł właśnie chciałam ale mi nie wyszło. Już mi sie to odwleka, ale jak na razie w toku tych rozmyślań nad grzechami i nad sobą 😉 to chociaż podjęłam jakieś czynnosci w celu eliminacji stałych grzechów, np. nałogów. To dziwne, ale jak tak poczytałam to nie wiedziałam wcześniej, że np. śmieciowe jedzenie albo nienależyta dbanie o formę może być składnikiem lenistwa, albo niszczenia siebie, itp. itp. góra rośnie.. Grunt, że z latarką 😉 hahaha! Dzięki, dzięki, może rzeczywiście się nie przejmować, czy wszystko sie na teraz zobaczyło i powiedziało.

Bronisław Ciuła
Gość
Bronisław Ciuła

Przekażcie sobie znak pokoju i dalej się módlcie

ada
Gość
ada

Witam Was. Bardzo trudno odmawia mi sie nowenne. Dzis skonczylam prawie 30 po 24:00 i ostatnia czesc rozanca zaczelam kilka min przed 24:00 , druga dziesiatke zaczelam wiec po 24:00.
I niestety odmawialam zle nowenne tzn inaczej gdyz na obrazku jaki kiedys mialam nie odmawialo sie „Pod Twoja obrone…” . Odmawislam tak: przed kazda czescia zawierzenie i intencja po kazdej czesci „Pod Twoja obrone” tak jak normalnie jest za Papieza …dodawalam tylko w ramach nowenny i modlitwe zakonczeniowa z nawolaniem.
Czy ta moja modlitwa ma moc?

Gabriela
Gość
Gabriela

Tu ciągle wraca ten wątek „niepoprawności” i „braku mocy”. Po pierwsze, jaką granicą jest północ, jeśli idziesz spać np. o drugiej albo trzeciej? Wielu ludzi o północy zabiera się do modlitwy, bo ma inny rytm funkcjonowania i nie musi wcześnie wstawać.Ja czasem prawie nad ranem odmawiałam i nie jestem jedyna. Po drugie, modlitwa to nie są zaklęcia, Bóg jest miłością, a nie buchalterem i cenzorem. Nawet główne modlitwy (błagalna i dziękczunna) to nie są teksty biblijne czy inne z kanonu, jeśli ktoś je odmawia z pamięci , przytaczając sens, też jest dobrze, a bywa ze i lepiej, bo się skupia,… Czytaj więcej »

Beata
Gość
Beata

Nie bójcie się, tylko zaufajcie Królowej Różańca Świętego. Ona wam pomoże.Nie pozwólcie ogarnąć Waszych serc złością i gniewem.Jezu ufam Tobie.

Magdalena
Gość
Magdalena

Wow. Fajnie, ze niektórzy nie widza problemu z odmawianiem nowenny. Pogratulować. Ale, może trochę pokory zamiast będziecie oceniać innych z góry?

Asder123
Gość
Asder123

Mam pytanie. Jeżeli mam 2 intencję, ale mam odmówić jedną, tylko że na prawdę nie wiem którą pierwszą, to czy mogę się modlić w tej intencji, aby Maryja rozstrzygnęła, która będzie najkorzystniejsza? To znaczy zawierzyć Jej tak intencje te dwie, żeby sobie wybrała jedną z nich? Można tak? Robił ktoś tak?

Elzbieta
Gość
Elzbieta

Witam! W odróżnieniu od wielu z Was, nigdy nie zaczęłam jeszcze NP, choć myślę o tym, a intencji też mi nie brakuje. Wiem, będę się powtarzać. Obawiam się/boję się, że nie starczy mi wytrwałości … nie piszę tego po to żeby znowu komuś niepasować z moim zdaniem. Tak się składa, że nie bardzo mam możliwość pogadać o tym z kimś, więc takie forum jest genialnym rozwiązaniem do przewietrzania myśli. Asder123, ja myślę, że Maryja da sobie radę z Twoją rozterka: którą wybrać intencję. Jeśli chcesz sie modlić, to rozmawiaj z Maryją, powiedz Jej to wszystko co tu napisałeś, a rozwiązanie… Czytaj więcej »

Kasia
Gość
Kasia

Witam
Czy nowenna w intencji zajścia w ciąże, zdrowej i donosznoej ciąży i zdrowego dziecka, to jest jedna intencja, na jedną nowennę, czy 3 intencje na 3 nowenny?

Obrazki z nowenną pompejańską?

%d bloggers like this: