Mateusz: Bóg pomaga tym, którzy proszą wytrwale

Szczęść Boże. Moje świadectwo może być dziwne, ale pragnę się nim podzielić, bo czuję, że powinienem. Nie wierzyłem w siłę tej modlitwy. Miałem dość trudną sytuację i byłem przekonany, że nikt i nic nie zmieni niczego w moim życiu. Ale od początku…Przeczytaj Mateusz: Bóg pomaga tym, którzy proszą wytrwale
Read More

Monika: nowenna pomogła przetrwać 10 miesięcy niepewności

Swoje świadectwo piszę już po raz drugi. (zob. pierwsze świadectwo) W pierwszym pisałam że mąż z dnia na dzien został zwolniony z pracy.Było to w lutym tego roku.Sprawa była w sądzie gdzie mąż pierwszą rozprawę przegrał.Wtej intencji (odzyskaniu pracy przez męża i wygranej sprawy w sadzie)odmowilam na wakacjach trzy nowenny,i...
Read More

Agnieszka: odczuwamy dobro i bezpieczeństwo, w bardzo trudnych sytuacjach

Czerpię radość z trudności, które pozwalają mi żyć coraz lepiej wyzbywając się egoizmu, dbając jeszcze lepiej o innych, szczególnie najbliższych mi- męża i córkę, i odczuwając dobro i bezpieczeństwo, w bardzo trudnych sytuacjach.
Read More

Małgosia: A Bóg jest Bogiem rzeczy niemożliwych bo jego jest cala moc

Pragne zlozyc swiadectwo, swoja pierwsza NP rozpoczelam w pazdzierniku. Mieszkalam ze swoim chlopakiem bez slubu. Bardzo zle sie z tym czulam po pewnym czasie modlitwy o pomoc Boza. Udalo mi sie wyprowadzic. W tym samym czasie przezylam swoje nawrocenie. Zrozumialam ze to jak wczesniej postepowalam jako katoliczka bylo zle. Nie...
Read More

Marta: w intencji uwolnienia

Właściwie naszej Matce powinnam podziękować już wcześniej, ale zawsze brakowało mi czasu. Jakiś czas temu odmawiałam nowennę pompejańską w intencji uwolnienia mnie i mojego syna. Zanim się urodził oddałam go złemu duchowi, a potem nawróciłam się i bardzo żałowałam tego, co zrobiłam.Przeczytaj Marta: w intencji uwolnienia
Read More

Magdalena: na każdym kroku czuję Boską opiekę

„(…) gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie”
W tym roku przyszło mi się zmierzyć ze straszną chorobą mojej Mamusi. Wyniki biopsji były bezlitosne: rak z naciekiem. Świat mi się zawalił. Zawsze bałam się nawet pomyśleć o takim nieszczęściu, więc fakt, że nie oszalałam z rozpaczy, zawdzięczam tylko Boskiej opiece.
Mama nazajutrz po postawieniu diagnozy została przyjęta do szpitala i trafiła do wspaniałego lekarza. Według mnie to kolejna zasługa Boga, mszy i naszych modlitw. Za kilka dni miała zostać przeprowadzona tradycyjna operacja, polegająca na wycięciu części krtani lub całości. Mama bardzo bała się rurki, zakładanej pacjentowi na 2 dni po zabiegu, w najgorszym wypadku na całe życie, co wiąże się z utratą zdolności mówienia na jakiś czas lub na zawsze. W sobotę operacja stanęła pod znakiem zapytania ze względu na fatalny stan psychiczny Mamy. Tymczasem operacja powinna być natychmiast przeprowadzona, ponieważ rak po pobraniu wycinków do biopsji w przeciągu kilku tygodni powiększył się kilkukrotnie.
Szukając rozpaczliwie ratunku, jeszcze w tę sobotę zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską – z 3 części różańca i nieudolnie, bo najczęściej unikałam różańca. Niestety. Dopiero Nowenna uświadomiła mi jak bardzo się myliłam i jak bardzo byłam uboga.
W niedzielę Mama bała się już mniej, więc zabieg potwierdzono na poniedziałek, miała iść jako pierwsza. Wieczorem przeczytałam o historii p. Wandy cierpiącej na raka – jej choroba ustąpiła dopiero, gdy rozpoczęła odmawiać Nowennę z 4 części. Ja też odmówiłam Nowennę od początku, tym razem z 4 części.
W poniedziałek rano odbyły się msze w intencji szczęśliwej operacji, od kilku dni prosiłam o modlitwę w Internecie, w tej intencji modlili się świeccy i duchowni. Mama o 8 rano już czekała na operację, ale zabieg ciągle przekładano na później. Obawiałam się powtórki historii z soboty, ale przyszło mi na myśl, że Królowa Różańca Świętego z Pompejów doskonale wie, co robi. Operacja rozpoczęła się dokładnie o godzinie 12 w południe – odkąd pamiętam Mama zawsze odmawia wtedy „Anioł Pański” i według niej, to nie przypadek.
Najbardziej zdumiewający był materialny fakt – Mama nie miała klasycznej operacji, ale operację przeprowadzoną przy użyciu lasera, dzięki czemu nie miała również rurki. Później dowiedzieliśmy się, że Doktor wpadł na ten pomysł praktycznie w ostatniej chwili, dlatego według mnie za tym opóźnieniem stoi Opatrzność.

Odmawianie Nowenny dało mi również inne łaski, choć o nie nie prosiłam: moje zdrowie uległo poprawie, nie chowam urazy do ludzi, którzy mnie krzywdzą, nawet jeśli czynią to świadomie. Przebaczyłam zło rzutujące na moje dalsze życie. Przez kilkadziesiąt lat nie potrafiłam tego dokonać, mimo modlitw i usilnych starań. Teraz stało się to bez mojego udziału, po kilku tygodniach odmawiania Nowenny zorientowałam się, że nie mam już żalu do tamtych osób i zła nić, jaka mnie z nimi wiązała i skazywała na duchowe więzienie, została przerwana. Odzyskałam wolność.

Największą i najpiękniejszą otrzymaną łaską jest prawdziwa nieograniczona miłość do Jezusa. Często uciekałam się do Matki Boskiej, do Boga, ale przed Jezusem odczuwałam respekt. Nie mogłam zrozumieć dlaczego, stojąc przed cudownym obrazem, nie umiałam powiedzieć: Jezu, ufam Tobie. Teraz zaufanie stało się oczywiste. Moja wiara jest już autentyczna i prosta, bez analiz, pytań, wątpliwości, to mi daje niezwykłą moc, spokój serca i radość. Kiedyś nie rozumiałam do końca sformułowania, że pełnię życia i szczęścia można znaleźć tylko w Bogu. Obecnie jestem żywym tego przykładem, doświadczam jej, zamiast myśleć o niej. Nie czuję się samotna nawet w trudnych chwilach, za to na każdym kroku czuję Boską opiekę.

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

6 komentarzy do "Magdalena: na każdym kroku czuję Boską opiekę"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Urszula
Gość
Urszula

Piękne, czuję tak jak Ty

Magdalena
Gość
Magdalena

Cieszę się z poznania kolejnej bratniej duszy.

Jakub
Gość

Ja podobnie jak wy czuję opiekę, cudownie jest tego doświadczać.

krystyna tomkiel
Gość

Córka ma raka piersi i otorbione jajniki do usunięcia. Ma b.dobre relacje z Chrystusem i wierzy w cud uzdrowienia bez lekarzy. Proszę o modlitwę o Jej uzdrowienie, ma 38 lat i moc wiary.

Joanna K.
Gość
Joanna K.

Krystyno jak ma na imię Twoja córka? Łatwiej będzie mi się za nią modlić wiedząc jak ma na imię.

Paweł
Gość
Paweł

U mojej żony Kasi zdiagnozowano guza mózgu, blagam Matkę Boską o pomoc.Proszę o modlitwę.

Obrazki z nowenną pompejańską?