Romana: Opieka z góry – to się czuje

Niech bedzie Pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica. Jestem w momencie odmawiania 3 Nowenny Pompejanskiej. Pierwsza odmowilam za syna kolezanki, ktory ma Autyzm, wierzylam mocno, ze choc troche poprawi sie jego zdrowie, bylo czasem jeszcze gorzej, Zly dzialal, chcialam ich poswiecic w modlitwie, mama jego jest ateistka. Czasem sie smiala, ze zmawiam Nowenne, ale pozniej sie zmienila i podziekowala. Trzeba zawierzyc Bogu i ich pod jego opieka zostawic.
Read More

Bogusia: Radość ze wspólnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia

Nowennę w intencji spędzenia wspólnych świąt ze wszystkimi moimi dziećmi zakończyłam w październiku. Najmłodszy mój syn gra w piłkę w UK i zawsze 26.12 wypada kolejny mecz. Miałam ogromny dylemat bo nie chciałam pozostawiać swojego najstarszego syna samego z wnukami w domu by spędzał wigilię sam i też nie chciałam zostawić samego najmłodszego syna na obczyźnie samego w tym dniu.
Read More

Grażyna: Mam dalej pracę.

W ostatnich miesiącach odmawiałam kolejną nowennę, w intencji abym miała spokojną pracę, gdyż w tym roku trudna sytuacja w firmie a do tego jeszcze bardzo nerwowa i stresująca atmosfera w pracy przyczyniały się do pogorszenia mojego zdrowia.
Read More

Anna Maria: Ogrom łask Bożych

Modliłam się do Niej o wstawiennictwo i łaski, i poświadczam, że kilka razy pomogła mi w sytuacjach bardzo trudnych. Nie pamiętam, kiedy w moim życiu nastąpił ten przełomowy moment w życiu, moment nawrócenia. Bardzo duże wrażenie zrobił na mnie ojciec Boshabora, i miałam szczęście być na mszy, której przewodniczył. Jestem praktykującą Katoliczką, zawsze wierzyłam w Boga, ale dopiero teraz po 30 kilku latach mojego życia, poznałam, czym jest Miłość i Miłosierdzie Boże.
Read More

Kamila: trzeba wierzyć że wszystko będzie dobrze

Witam serdecznie wszystkich, chcialam zlozyc swoje juz trzecie swiadectwo tym razem modlilam sie za mojego brata, ktory jest opetany :( moj brat jeszcze kiedys chodzil do kosciola byl modlitewny jednak z tego wszystkiego zrezygnowal juz tez dawno temu wogole nie bylo z nim kontaktuPrzeczytaj Kamila: trzeba wierzyć że wszystko będzie...
Read More

karolinka2207: wierzę, że dzięki Maryi się uda

Witam, ja również chciałabym się podzielić z wami tym co otrzymałam od Maryi.
Nowennę zaczęłam odmawiać, podobnie jak niektórzy z was, kiedy już wszystko inne zawodziło, kiedy byłam bezsilna wobec tego co mnie spotyka. Natrafiłam na nią „przypadkiem” w grudniu i traktowałam ją jako moją ostatnią deskę ratunku.Przez 54 dni modlitwy czułam się psychicznie dużo lepiej, miałam nadzieję na to, że Bóg zmieni moje życie. Ostatniego dnia znałam sobie sprawę z mojego egocentryzmu, mimo że wcześniej uważałam siebie za osobę religijną i ogólnie sprawiedliwą. Cieszyłam się, kończąc nowennę, kiedy już nie musiałam odmawiać tylu różańców i przez kolejnych kilka tygodni nie modliłam się prawie w ogóle. Wtedy powróciła do mnie beznadzieja i rozpacz, i to ze zdwojoną siłą, czułam się okropnie, nigdzie nie mogłam odnaleźć pocieszenia. W tym czasie odkryłam, że nie zależy mi na Bogu, zwyczajnie tylko chcę coś osiągnąć. Po wielu latach przestałam go w końcu okłamywać i zaczęłam drugą nowennę. Moją intencją było to, żebym zaczęła kochać bezinteresownie. Postanowiłam również, że póki nie stanę się nowym człowiekiem i nie narodzę się na nowo, będę odmawiać nowennę nieustannie – kończąc jedną, od razu będę zaczynać kolejną, bez ani jednego dnia przerwy. Przyczyną tego było także to, że zwyczajnie nie chciałam wracać do „ciemności”, w których tkwiłam podczas tej kilkutygodniowej przerwy.
Maryja przez czas drugiej nowenny wyprosiła mi wiele łask i chociaż ja tego tak bardzo nie dostrzegłam, zauważyła to moja siostra.
Dzisiaj wiem, że Matka Boża mnie nie zawiedzie, że przyjdzie czas na moje nawrócenie, że kiedyś jeszcze będę żyć „tak naprawdę”, ale zdaję sobie sprawę z tego, że muszę jeszcze długo poczekać, ponieważ przemiana człowieka to trudny proces. Jednak jestem cierpliwa i wierzę, że dzięki Maryi się uda.

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

3 komentarzy do "karolinka2207: wierzę, że dzięki Maryi się uda"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Ewa
Gość

Bardzo poruszyło mnie Twoje świadectwo. Czułam, że czytam o sobie- gdy chodzi o egocentryzm niestety… Nie podejmę kolejnej NP, bo kolejne próby po odmówieniu jednej NP zawiodły. Nie wytrwałam. Po rozmowie ze swoim spowiednikiem ten stwierdził, że nie powinnam póki co podejmować takich modlitewnych wyzwań. Nie zmienia to jednak faktu, że pozostaję przy modlitwie różańcowej. Przez mój egoizm skrzywdziłam wiele osób; jedną, bliską osobę, skrzywdziłam bardzo. Ciężko jest sobie uświadomić, że człowiek nie wie, jak kochać; że po prostu nie kocha.
Niech Maryja zmienia nasze serca i uczy je pięknej miłości.

Janek
Gość
Droga Ewo. Czytam Twoje świadectwo i sam siebie też tam odnajduje. Każdy człowiek ma lepsze i gorsze chwile. Moja rada uzgodnij ze spowiednikiem, że będziesz odmawiać NP ważne jest posłuszeństwo. Zacznij ją odmawiać. Matka Boża Pompejańska obiecała Łaski za odmawianie Nowenny. A Jej możemy wierzyć. Jeśli nawet nie otrzymasz tego o co prosisz to otrzymasz jeszcze więcej tego o co nie prosiłaś a jak się przekonasz bardziej Ci potrzebnego. Maryja jest naszą Matką i nie znam matki która by nie pomogła proszącemu ją o pomoc dziecku. Współczesny świat nie wierzy w Boga ale co on oferuje nienawiść, oszustwo i inne… Czytaj więcej »
Magda
Gość

Pięknie napisałaś, to także owoc Nowenny w Twoim życiu, a może jeden z ważniejszych: potrzeba modlitwy. Matka Najświętsza, widać, chce Cię prowadzić. Wszystkiego dobrego na drogę 🙂

Niech święty Michał cię wspomaga i broni przed piekielnym wrogiem!

 

– św. o. Pio – 

Swojej duchowej córce, Linie,
o. 
Pio napisał: Niech św. Michał cię
broni przed piekielnym wrogiem!

 

To zdanie stało się początkiem nabożeństwa do Michała Archanioła,
które pobłogosławił i rekomendował  
sam św. ojciec Pio.