Kinga: Zwycięstwo nad samym sobą

Nowennę Pompejańską zaczęłam odmawiać 23 czerwca 2013 r. Prośba którą skierowałam do Matki Bożej była dość osobista i dotyczyła moich uczuć do pewnego człowieka. Już podczas jej odmawiania umiałam rozpoznać w sobie wolę Bożą w tej sprawie. Wiedziałam (po prostu czułam), że znajomość z tym człowiekiem nie była dla mnie...
Przeczytaj całość

Iwona: Ufam Matce Bożej, że wszystko idzie w dobrym kierunku

Pragnę podziękować kochanej NMP i złożyć świadectwo nieustającej opieki nad moją rodziną. Swoje świadectwo rozpocznę od tego, że po 4 latach starań o potomstwo Matka Boża wyprosiła dla nas cud poczęcia i szczęśliwego porodu. Kolejnym cudem była pomoc w otrzymaniu przeze mnie pracy zaraz po rozpoczęciu odmawiania NP (niestety nie doprowadziłam do końca nowenny) oraz pomoc w tej samej sprawie dla mojego męża, także na samym początku odmawiania nowenny.
Przeczytaj całość

Ela: To był dla mnie cud, kiedy dowiedziałam się, że zbudził się do życia

W listopadzie’2013 podjęłam modlitwę Nowenną Pompejańską za kolegę mojego syna, 33-letniego Darka. Jest po ciężkim wypadku komunikacyjnym w lecie 2013 (jechał motocyklem, inny kierowca wymusił pierwszeństwo). Powstały tragiczne skutki i szkody w jego zdrowiu, najbardziej ucierpiał mózg. Wtedy jesienią był jeszcze w śpiączce, w szpitalu wojskowym. Przeczytaj Ela: To był...
Przeczytaj całość

Bunia: Pokonywanie trudności

Na początku nie wiedziałam, czy podołam, od dłuższego czasu nie specjalnie lubiłam się modlić, miałam za złe Panu Bogu, że mnie nie wspiera, mimo, że ciągle Go o to proszę. Powoli przekonywałam się do różańca i poczułam w końcu wsparcie, którego mi od dawna brakowało.
Przeczytaj całość

Maria: zdrowie córki

moja corka lezala w spitalu miala bole brzucha i skurcze ktore mimo pomocy lekarzy nie mijaly, zaczelam odmawiac nowenne pompojanskw.juz na trzeci dzien odmawiania corka zadzwonila z wiadomoscia.ze lekarze wypisuja ja do domu,jak tu nie wierzyc w zbawcza moc nowenny pompojanskiej,mam nadzieje. ze wytrwam do konca.dzisiaj minal czwarty dzien  nowenny...
Przeczytaj całość

Przygotuj się na Niedzielę Miłosierdzia – Nowenna Koronką od Wielkiego Piątku

Święto Miłosierdzia jest obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Jest to tzw. Niedziela Miłosierdzia. W tym roku, w to święto, odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II, który wprowadził Niedzielę Miłosierdzia jako święto całego Kościoła.

W Dzienniczku s. Faustyny czytamy słowa Pana Jezusa:

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski.

Odpuszczenie win i kar nie działa „automatycznie” – warunkiem jest przystąpienie do Komunii Świętej po dobrze odbytej spowiedzi (zob. warunki dobrej spowiedzi). Dzięki temu, można powiedzieć, doznajemy całkowitego „wyczyszczenia” duszy, tak jak podczas Chrztu świętego.

Przygotowaniem do tego święta jest nowenna, w czasie której modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Nowenna ta trwa 9 dni, od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia.

Warunki dobrej spowiedzi

1. Rachunek sumienia – to tutaj musisz stanąć w prawdzie przed Panem Bogiem i samym sobą. Musisz sobie uświadomić prawdę o sobie.
2. Żal za grzechy – jeżeli nie odczuwasz żalu za grzechy, czyli za to, ze obraziłeś Boga i Jego Miłość względem siebie, to lepiej nie przystępować do tego sakramentu…  Podobnie, jeśli po spowiedzi chcesz wracać do grzechu.
3. Mocne postanowienie poprawy – oczywiście, nie można się zrażać, jeżeli od zaraz coś nie wyjdzie i i upadniesz pod ciężarem grzechu. Liczy się tu nastawienie wewnętrzne, postawa woli, która powstrzymuje przed wchodzeniem w obszar grzechu. Odbywa się to w wolności i nikt Cię nie może skontrolować. Stoisz w prawdzie przed Bogiem i sobą samym. Dobra wola – to już jest coś!
4. Szczera spowiedź – dopiero jak wypełnisz poprzednie warunki, wyznaj szczerze swoje grzechy. Spowiednika możesz oszukać, ale Pana Boga i siebie samego NIE. I tego bądź świadom, ze zatajając jakiś grzech czynisz całą spowiedź świętokradzką, nieważną. Jeżeli masz odwagę grzeszyć, to miej odwagę przyznać się do tego.
5. Pokuta – to jest ta drobna cena jaka musisz zapłacić za grzechy, których koszt jest o wiele większy. To tutaj możesz przekonać się o Miłosierdziu Boga i Jego miłości do Ciebie. Nie odkładaj pokuty na później. Wypełnij ją jak najszybciej. Tego się domaga sprawiedliwość wobec siebie i Boga.
6. Zadośćuczynienie – to chyba warunek o którym najczęściej zapominamy. A przecież żądamy sprawiedliwości dla siebie. A zadośćuczynienie jest wypełnieniem sprawiedliwości wobec bliźniego, którego skrzywdziłeś.

Jak modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego?

Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać ją grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie moje; niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają mojemu miłosierdziu. Dzienniczek Siostry Faustyny, z. 2 (687)

Koronkę odmawia się na różańcu

Na początku: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wierzę w Boga…

Na dużych paciorkach:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata (1 raz).

Na małych paciorkach:
Dla Jego bolesnej Męki – miej miłosierdzie dla nas i całego świata (10 razy).

To samo przez pięć dziesiątek różańca.

Na zakończenie koronki:

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem. (3 razy)Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem. (3 razy)O Krwi i Wodo, któraś wytrysnęła z Serca Jezusowego jako zdrój miłosierdzia dla nas, ufam Tobie.

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

4 komentarzy do "Przygotuj się na Niedzielę Miłosierdzia – Nowenna Koronką od Wielkiego Piątku"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Jolanta
Gość
Jolanta

czy do spowiedzi i komunii trzeba przystapic dokładnie w w sobotę czy może to być dzień wczesniej?

Ilona
Gość

No ja sobie ułożyłam że powinno się do spowiedzi przystąpić dokładnie w Dzień Miłosierdzia ale teraz uważam, że jeśli sakrament pokuty będzie wcześniej ale w tej intencji i serce pozostanie wolne od grzechu będzie dobrze. Ja zresztą nie umiem przystąpić do Komunii choćby z najleżejszym uchybieniem wobec Boga.

trackback

[…] W tę niedzielę czeka nas kanonizacja Jana Pawła II, który wprowadził Niedzielę Miłosierdzia jako święto całego Kościoła. Więcej… […]

zielona kawa
Gość

moim zdaniem najlepiej w sobotę. Tez tak macie że po spowiedzi czujecie się dużo lepiej, jakbyście zrzucili z ciebie jakiś duży ciężar?

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

NA MARZEC!