Rekolekcje pompejańskie w Czernej!

Rekolekcje różaniec Czerna

Drodzy Czciciele Matki Bożej Pompejańskiej. Dwa tygodnie temu pytałem w ankiecie, czy są wśród nas osoby chętne na udział w rekolekcjach różańcowych. 44% odpowiedziało: TAK.

I stało się 🙂 Oto, co pisze do nas o. Krzysztof, karmelita:

Serdecznie Was zapraszam na rekolekcje do Czernej, do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała.

Pragniemy się zatrzymać w tym urokliwym i pięknym miejscu na nowo zapraszając Maryję do swojego życia, tym bardziej w miesiącu Jej poświęconym. Będziemy chcieli jeszcze bardziej zastanowić się nad wartością modlitwy różańcowej w naszym życiu. Pragnę Wam zaproponować następujący temat tych naszych pierwszych rekolekcji Apostolatu Nowenny Pompejańskiej: „Moc różańca w walce duchowej”. Niech ten czas będzie dla nas konkretną pompejańską formacją, byśmy ciągle będąc w szkole Maryi, przy Jej Niepokalanym Sercu, byli wolni od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa.

Błogosławię i serdecznie zapraszam każdego z Was w dniach 9–11 maja 2014 r., na polską Górę Karmel, do Czernej. Poczuj się zaproszony przez Twoją Mamusię, Królową Różańca i szkaplerza świętego.

o. Krzysztof Piskorz OCD, duszpasterz Apostolatu Nowenny Pompejańskiej
Dom ELIANUM, Czerna 210 (koło Krzeszowic). Koszt 160 zł (nocleg i wyżywienie). Rozpoczęcie rekolekcji w piątek, 9 maja, ok. godz. 17.00. Zakończenie w niedzielę 11 maja, o 15.00 w Godzinie Miłosierdzia.

Zapisy: tel. 61 86 87 345, krolowa@rozaniec.info

Dojazd do Czernej:– zobacz tutaj.

Dojazd

http://www.karmelczerna.pl/dojazd

Wpłata za uczestnictwo

Na miejscu w klasztorze, u o. Krzysztofa.

 

 

 

43 myśli na temat „Rekolekcje pompejańskie w Czernej!

 1. Moi drodzy, bardzo uroczo wygląda to miejsce i taką mam chęć tam pojechać. Jakoś nikt z Was nie daje znać, że weźmie udział w tych rekolekcjach. Ja bardzo bym chciała, tylko nie wiem jak to zrobić z dwójką niepełnosprawnych dzieci, a jestem sama. Nie mogę też non stop prosić rodziców o pomoc. Często chciałabym coś zrobić, ale nie wiem jak i kogo prosić o pomoc. Pozdrawiam Was wszystkich i jeszcze jedno czytanie Waszych świadectw daje mi dużo siły i nadzieję, że może i moja intencja zostanie wysłuchana. Z Panem Bogiem

   • Panie Marku ja jestem z Tychów- sprawdzałam na zumi gdzie jest Czerna więc mam rzut beretem:) i mam samochód, więc nie o dojazd tu chodzi. Natomiast czy dzieci byłyby mile widziane- są na wózeczkach, ale sprawne umysłowo. Chodzimy na msze i są grzeczne. Jeśli na miejscu znalazłby się ktoś chętny do pomocy w pchaniu jednego wózka to chętnie pojadę. Jakoś bardzo mnie tam ciągnie- to pewnie Matka Boża Pozdrawiam serdecznie Szczęść Boże

    • Spytałem o. Krzysztofa, który prowadzi rekolekcje. Powiedział, że jesli zbierze sie trochę dzieci, to można pomyslec o takich mniejszych, równoległych rekolekcjach dla nich. Wtedy będzie też opiekunka do pomocy. Sprawą do ustalenia z karmelitami z Czernej będzie ustalenie pokojów i kwoty odpłatności za dzieci. Tego niestety teraz nie wiem i nie mam wpływu na to. Jeśli sa osoby, które chciałby przyjechac z dziećmi – proszę, sygnalizujcie to. Im wcześniej, tym lepiej. Dzieci razem nie będa się nudzic, jak pisałem, jest możliwosć zorganizowania im opiekunki i tkaich minirekolekcji.

     Przepraszam też za tygodniowe opóźnienie w odpowiedzi. tak to jest, kiedy trwa wysyłka „Królowej…” Nasz mały świat staje wtedy na głowie.

 2. Nie zgłosiłam się oficjalnie do Apostolatu Nowenny Pompejańskiej, tzn. nie złożyłam deklaracji członkowskiej, czy w takim przypadku mogę skorzystać z rekolekcji i czy można przyjechać z osobą, która nigdy nie odmówiła NP (np. z mężem).

 3. Dziękuję za odpowiedź, teraz pozostaje mi przekonać męża i znaleźć pieniądze. Serdecznie pozdrawiam, z Bogiem !

 4. jestem z Bialegostoku bardzo bym chciala pojechac na pielgrzymke doCzarnej ale to daleko moze jest ktos z okolic chetny. nie mam samochodu a nie wiem jak tam dojechac moze z kims bylo by razniej.Podaje e-meil magda03@poczta.onet.pl -prosze o kontakt

  • Napisałem wyzej, a tyutaj przekleję: Spytałem o. Krzysztofa, który prowadzi rekolekcje. Powiedział, że jesli zbierze sie trochę dzieci, to można pomyslec o takich mniejszych, równoległych rekolekcjach dla nich. Wtedy będzie też opiekunka do pomocy. Sprawą do ustalenia z karmelitami z Czernej będzie ustalenie pokojów i kwoty odpłatności za dzieci. Tego niestety teraz nie wiem i nie mam wpływu na to. Jeśli sa osoby, które chciałby przyjechac z dziećmi – proszę, sygnalizujcie to. Im wcześniej, tym lepiej. Dzieci razem nie będa się nudzic, jak pisałem, jest możliwosć zorganizowania im opiekunki i tkaich minirekolekcji.

 5. Witam. Jak zobaczyłam ten wpis to myślałam, że serce z radości mi wyskoczy 🙂 Nie dość, że rekolekcje, których poszukuję, to jeszcze w Czernej 😀 wszystko super, z małym „ale” – kompletnie nie wiem co będzie i jak będzie wtedy z pracą :/ Więc mam pytanko: do kiedy można się zapisywać??? Baaardzo proszę o odpowiedź 🙂 Pozdrawiam 🙂

 6. Witam, tak sie ucieszyłam gdy zobaczyłam ze będą rekolekcje, ale gdy zobaczyłam termin…tak mi przykro że nie będę mogła uczestniczyć,ponieważ mój chrześniak idzie do Pierwszej Komunii Św. 11 maja,moje pytanie brzmi czy będą jeszcze prowadzone rekolekcje w innym terminie?

 7. Chętnie wzięłabym udział w tych rekolekcjach , ale w tym właśnie terminie mam uroczystość rodzinną.Ale szkoda:( …. i mam pytanie- czy będzie następny termin tych rekolekcji?

 8. Witam mam pytanie czy mozna uczestniczyc w tych rekolekcjjach np tylko w sobote i niedziele bez noclegów bo jestem z okolicy i mam niedaleko do sanktuarium pozdrawiam:)

  • TAK! Jest taka możliwość, by zrezygnować z posiłków i noclegów. Co prawda można złożyć dowolną ofiarę ojcu rekolekcjoniście (co jest zupełnie dobrowolne), jednak zupełnie odpada sporo kosztów.

A Ty co o tym myślisz? Napisz!