Marta: módlcie się Nowenną Pompejańską i zawierzajcie się Bogu

Nowenna Pompejańska odmienia życie, uświęca je i zbliża do Boga. Przekonałam się o tym odmawiając trzy nowenny. Podczas podejmowania każdej z intencji znajdowałam się w punkcie bez nadzieii i szans na dobre rozwiązanie. Przestałam polegać na sobie – całkowicie zawierzyłam się Bogu i zaczęłam się modlić. Zauważyłam moją wewnętrzną przemianę, zmieniłam przyzwyczajenia, podejście do świata i ludzi. Po odmówieniu trzech nowenn (jedna po drugiej) czuję się tak jakbym narodziła się na nowo.

Chcę by Bóg królował w moim życiu, chcę żyć zgodnie z Jego wolą. Od kiedy modlę się tą modlitwą spłynęło na mnie wiele łask, a w moim życiu dzieją się cuda. Niektóre są tak subtelne, że mogłyby się wydawać przypadkiem. Niektóre są tak oczywiste, że niejednokrotnie od razu czuję że to łaska Boża i krzyczę w środku słowa podziękowania. Matce Bożej jestem szczególnie wdzięczna, chciałabym obsypać jej stopy najpiękniejszymi kwiatami.

Pierwszą nowennę w intencji otrzymania łask potrzebnych do zawarcia małżeństwa odmawiałam od 7 listopada do 30 grudnia 2013 r. Świadectwo z niej napisała jeszcze przed zakończeniem. Dotyczyło ono głównie zmian mojej duszy. (http://pompejanska.rosemaria.pl/2013/12/marta-zaprzestanie-modlitwy-bylo-pierwszym-krokiem-do-ciemnosci/)Teraz pragnę podzielić się z Wami co stało się ostatnio. Podczas mszy niedzielnej usłyszeliśmy z narzeczonym o kursie przedmałżeńskim, zastanawialiśmy się czy się nie zapisać.

Wcześniej nigdy nawet nie rozmawialiśmy o tym. Po długich rozmowach i wspólnej decyzji zadzwoniłam. Zapytałam czy można się jeszcze dopisać. Roześmiany ksiądz odpowiedział że gdybyśmy się nie zgłosili kurs by się nie odbył bo brakowało jednej pary. Kurs jest nietypowy i wiele z niego czerpiemy dla siebie szczególnie ze świadectw małżeństw. Obserwuję jak mój narzeczony, który na początku był niechętny otwiera się i czuję się tam coraz lepiej. Nasze relacje się poprawiły, wiele sobie wyjaśniliśmy zobaczyliśmy jak wiele nas łączy, szczególnie to co przykrego przeszliśmy wspólnie. Ani się oglądnęliśmy, zaczęliśmy planować rodzinę i wspólne życie. Szczególnym przeżyciem dla nas było powierzenie nas przez księdza Panu Jezusowi poprzez błogosławieństwo przed najświętszym sakramentem. To był bardzo szczególny moment.

Kończąc pierwszą nowennę odczułam wewnętrzną potrzebę odmówienia nowenny za narzeczonego o jego nawrócenie i uwolnienie od nałogu alkoholowego. Zaczęłam ją odmawiać 7 grudnia skończyłam 18 lutego 2014 r. Intencja jeszcze się nie wypełniła. Zdaje sobie sprawę z jej powagi i z tego, że potrzeba czasu mimo to zauważyłam dużo zmian. Zrozumiałam, że musze się więcej modlić o narzeczonego niż oczekiwać i wymuszać na nim cokolwiek. Zrozumiałam, że trzeba okazywać więcej miłości i zrozumienia. Dawać to co chciałoby się dostawać. Służyć drugiej osobie dając jej dobry przykład. Zrozumiałam swoje grzechy.

Odmawianie tej nowenny było szczególnie trudne podczas niej miałam okropne chwile załamania. Ale wytrwałam. Pomogło mi czytanie starego Testamentu i modlitwy do Ducha Świętego. Szczególnym utrudnieniem było odmawianie dwóch nowenn na raz. Sześć różańców przez okres 27 dni to było ponad moje siły. Wcześniej ukrywałam swoja modlitwę teraz przestałam. Nie miałam sił. Powiedziałam najbliższym i było mi lżej. Nową nowennę zaczęłam odmawiać 22 stycznia w intencji znalezienia pracy. Wcześniej pracowałam wyłącznie na umowach śmieciowych z moim wykształceniem bardzo trudno o stałą prace i w ogóle o pracę. Przez część prośby nic się nie działo nawet wątpiłam. Zdarzały się co prawda propozycje pracy załatwiane przez znajomych ale żadne nie doszły do skutku, wysyłałam cv ale nie było odzewu ani co gorsza ofert dla mnie.

Rozglądałam się już za czymkolwiek. Zaczęłam wątpić czy powinnam się modlić a raczej wziąć się za konkrety i chodzenie za pracą. 18 lutego (pierwszy dzień części dziękczynnej) miałam jechać do Krakowa do biblioteki i na spotkanie z koleżanką. Coś mnie tchnęło i pojechałam dużo wcześniej poszłam na mszę i modliłam się długo i żarliwie przed obrazem Matki Bożej Różańcowej. Modląc się czułam ogromny spokój i radość. Tego wieczoru poleciłam modlitwę pompejańską koleżance, która jest w poważnych tarapatach finansowo prawnych.

Następnego dnia rano na stronie, na której nigdy nie było dla mnie ofert pracy pojawiło się ogłoszenie dla mnie. Miałam ochotę przetrzeć oczy tak idealnie było sprecyzowane pod moje wykształcenie i specjalizację. Zadzwoniłam i zainteresowano się mną od razu i już następnego dnia byłam umówiona na dzień próbny, który miała przeprowadzić żona szefa. Kiedy przywitałyśmy się i wsiadłyśmy do samochodu szefowa zanim ruszyła uczyniła znak krzyża. Poczułam wtedy coś niezwykłego. Próbę przeszłam pozytywnie, otrzymałam telefon, że zaczynam szkolenie. Ludzie u których zaczęłam pracę są ludźmi wyjątkowo uczciwymi i głęboko wierzącymi.

Kochani wielokrotnie wracając z pracy płacząc ze szczęścia odmawiałam różaniec i z jeszcze większym oddaniem pochylałam się nad tajemnicami. Jeżdżąc busami odmawiałam nowennę i sercem śpiewałam Maryi podziękowania. Wiedziałam od kogo mam tę pracę od pierwszej minuty kiedy zobaczyłam to ogłoszenie. Moje szefostwo jest tak dla mnie dobre, jakby sama Matka Boża się ze mną obchodziła. Czuje ciepło na sercu i nic mi nie grozi. To cud. Dzięki tej pracy rozwijam bardzo cenne doświadczenie w swoim zawodzie. Robię to co lubię i umiem robić.

Szkolenie się zakończyło i kiedy przyszedł czas wykazania się umiejętnościami Matka Boża nie opuściła mnie. Odmawiając różaniec w głowie układały mi się całe scenariusze i rozwiązania jak mam się zachowywać podczas wystąpień. Dzień po zakończeniu nowenny 17 marca zadzwonił szef i powiedział, że sporządził umowę i jestem już ubezpieczona.
Podczas tej nowenny zbliżyłam się bardzo do Boga. Zaczęłam czytać „Dzienniczek siostry Faustyny” i modle się koronką do Bożego Miłosierdzia. Zaczęłam rozważać podjęcie Tajemnic Szczęścia. Oglądnęłam film o św. Charbelu, modlę do niego nowenną, a także do Bożej Opatrzności i do św. Józefa. Czytam komentarze Dominikanów do niedzielnych ewangelii, czytam artykuły na portalu Deon.pl przystępuję do komunii podczas mszy także w dni powszednie. Dużo modlę się za bliskich.

Kochani módlcie się Nowenną Pompejańską i zawierzajcie się Bogu bo to jest ratunek przed otchłanią i niezaspokojoną rządzą świata. Jeśli chcecie odnaleźć źródło szczęścia i drogę do Boga zacznijcie odmawiać różaniec. Zawierzcie Bogu a Jego łaska na Was spłynie. W Waszym życiu będą się działy cuda. Codziennie czytam świadectwa modle się za piszących. Cieszę się z każdego opisanego szczęścia ubolewam nad Waszymi dramatami i nieszczęściami, powierzam Was Bogu w modlitwie.

Królowo Różańca Świętego składam Ci dzięki a moje całe życie poświęcam Tobie.

Alicja: Cud poczęcia dzieciątka.

Stanelam w punkcie bez wyjscia, co dalej? Modlitwa, zostala tylko modlitwa i wtedy znalazlam nowenne nie odparcia.
Przeczytaj

Marlena: Maryja wysłuchała mojej prośby- znalazłam pracę

Stało się w końcu to co wydawało mi się niemożliwe. Po kilku latach szukania bezskutecznie pracy Maryja pomogła mi ją znaleźć. Zacznę po kolei, skończyłam studia jako jedna z najlepszych studentek. Zawsze przykładałam się do nauki bo byłam pewna, że pomoże mi to w życiu, a znalezienie pracy uważałam za...
Przeczytaj

Anna: Zdrowo narodzona

Pragnę podziękować Bogu i Matce Bożej Różańcowej za cudowne uzdrowienie mojej córeczki. Po moich 41 urodzinach Bóg obdarował nas trzecim dzieckiem. Bałam się o zdrowie maluszka z powodu swojego wieku, a w siódmym miesiącu ciąży lekarz robiący USG poinformował mnie, że dziecko ma prawdopodobnie rozszczep podniebienia.Przeczytaj Anna: Zdrowo narodzona
Przeczytaj

Paula: zło atakuje , zwłaszcza gdy odmawiam część dziękczynną

Szczęść Boże. Jakiś czas temu skończyłam swoją pierwszą w życiu nowennę. Nie bardzo wiem jak w kilku zdaniach streścić to wszystko co się wydarzyło więc będzie to świadectwo trochę dłuższe niż inne.
Przeczytaj

Anna: Szukałam czegoś co mi pomoże, czegoś innego niż ludzkie niedoskonałe rady!

Odmawiam już 5 raz Nowennę Pompejańską. Zaczęłam w lutym 2016r. To był trudny czas dla mnie. W mojej rodzinie ostatnio wiele się dzieję niedobrego: choroba w rodzinie, kłopoty mojej siostry w małżeństwie, moi teściowie nie chcą znać moich rodziców co dla mnie jest strasznie trudne i nie do zaakceptowania.
Przeczytaj

9
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
KasiaMarlenawisiaMartaMarysia Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Agnieszka
Gość
Agnieszka

Chwała Panu! 🙂

urszula
Gość
urszula

Jak dobrze, że ludzie mają wiarę, że Pan Bóg czuwa nad duszami.

Paulina
Gość
Paulina

Piekne swiadectwo, az mi lzy naszly do oczu ze szczescia.

weronika
Gość
weronika

Piękne świadectwo wielkiej wiary i miłości do Matki Bożej. Niech będzie Bóg Uwielbiony ….

Marysia
Gość
Marysia

Odmawiam moją pierwszą w życiu Nowennę Pompejańską i mam ogromne trudności,dlatego bardzo proszę o modlitwę.

Marta
Gość
Marta

Marysiu pomodlę się za Ciebie. Nie poddawaj się wytrwaj w modlitwie ona Ci pomoże tylko bądź cierpliwa 🙂

wisia
Gość
wisia

3 dzien mojej nowenny.Jest mi bardzo smutno bo nie mogę pomoc drogiej mi osobie,która jest w potrzebie,jedyna nadzieja w Mateńce

Marlena
Gość
Marlena

Piękne świadectwo! …..Odmówiłam pierwszą nowennę pompejańską czego nie spodziewałam się że, wytrwam ponieważ cierpię na zaburzenia afektywne i modlitwa pozostawia wiele do życzenia ze względy na brak koncentracji i rozproszenie. Moja intencja nie została wysłuchana ale podczas tej modlitwy pokonałam jedna z moich słabości. Mam pytanie Drodzy Czciciele Królowej Różańca Świętego ponieważ mam nawrót choroby i ponownie wpadam w depresję i zaczynam nie radzić sobie z problemami dnia codziennego. Czy mogę prosić o Wasze wsparcie modlitwą ?

Kasia
Gość
Kasia

Piękne świadectwo. Chwała Panu i Mateczce Ukochanej!