Halina: Uświadomiłam sobie moje grzechy

Wiele z tych próśb się spełniło inne czekają na spełnienie, ale głęboko wierzę, że Matka Boga i ludzi nie opuści mnie i tych za których się modlę.
Read More

Bartek: Otrzymane łaski i oczekiwanie na tą najważniejszą

Szczęść Boże. Chcę się podzielić świadectwem i otrzymanymi łaskami. Teraz jestem już w trakcie odnawiania drugiej nowenny o pomoc w uratowaniu mojego małżeństwa. Mimo że przy pierwszej nowennie i do dnia dzisiejszego moje małżeństwo jest pod znakiem zapytania bo żona dalej twierdzi, że chce rozwodu że mnie już nie kocha to dziękuję Maryi za otrzymane łaski których tak wiele otrzymałem.
Read More

Monika: nowenna pomogła przetrwać 10 miesięcy niepewności

Swoje świadectwo piszę już po raz drugi. (zob. pierwsze świadectwo) W pierwszym pisałam że mąż z dnia na dzien został zwolniony z pracy.Było to w lutym tego roku.Sprawa była w sądzie gdzie mąż pierwszą rozprawę przegrał.Wtej intencji (odzyskaniu pracy przez męża i wygranej sprawy w sadzie)odmowilam na wakacjach trzy nowenny,i...
Read More

Justyna: Odzyskanie wewnętrznego spokoju i szczęśliwe przeżycie porodu

Matka Boża wstawiła się za mną a Pan Jezus okazał się być bardzo miłosierny.
Read More

Paulina: Dziekuje za wszystko

Szczęść Boże, Nowennę pompejańską odmówiłam już 3 razy. Do pisania tego świadectwa zbierałam się niestety dość długo za co przepraszam.
Read More

Joanna: Chcę wierzyć, że ta moja historia nie jest jeszcze skończona

Moją pierwszą i jak na razie jedyną Nowennę Pompejańską odmówiłam wraz z moją Mamą we własnej intencji. Zaczęłam z początkiem maja 2013 roku. Wcześniej, w lutym 2013 roku poddałam się operacji refrakcji oka co całkowicie naprawiło mój słaby wzrok ale najprawdopodobniej spowodowało namnożenie się mętów w ciele szklistym.

Widzę je jako pływające „śmieci” w polu widzenia. Załamałam się stanem moich oczu tym bardziej że nie wiem nadal czy z punktu widzenia medycyny jest to stan uleczalny czy nie. Ilu okulistów tyle opinii. Nie można mi postawić diagnozy, nie można dać mi leków, nie można ponownie zoperować. W kwietniu całkowicie się załamałam, nie mogłam wykonywać mojego zawodu, nie chciałam rano otworzyć oczu, cały czas płakałam.

Popadłam w głęboką depresję. Przypomniałam sobie wtedy że koleżanka wspominała mi że jej mama wyprosiła uzdrowienie dla jej synka modląc się Nowenną Pompejańską bo to cudowna modlitwa. Nie wiedząc nic więcej, wyszukałam w Internecie informacje i trafiłam na tę stronę. Nowennę rozpoczęłam od razu. Szło mi trudno bo wcześniej miałam trudności z odmówieniem jednej dziesiątki, a co dopiero piętnastu… gdy zwierzyłam się Mamie, bez wahania dołączyła do mnie i jak tylko była możliwość, odmawiałyśmy Nowennę wspólnie.

Moja dolegliwość nie minęła ale zmniejszyła się. Byłam pełna wiary i nadziei że minie całkiem. Wiele dni w części błagalnej był bardzo trudnych, ogarniało mnie zwątpienie i miałam koszmary w nocy lub nie spałam wcale, ale część dziękczynna była o wiele łatwiejsza. Odczułam pomoc Matki Bożej nie tylko w kwestii mojej intencji. W trakcie Nowenny pojechałam z Mamą do Częstochowy i Gidl. Tam zostałam uzdrowiona z depresji, przyjechałam z nowym nastawieniem do życia. Zaczęłam normalnie sypiać, cieszyć się życiem, w czerwcu wróciłam do pracy chociaż nie musiałam. Zmieniłam się na lepsze a poprawa w moich oczach dopełniła szczęścia. Ale to nie wszystkie owoce mojej Nowenny….

Na początku lipca dowiedziałam się że jestem w ciąży…! Mam już dwoje dzieci i zawsze nieśmiało marzyłam o trzecim, ale na pewno nie w cztery miesiące po okulistycznej operacji po której nie wolno być w ciąży przez minimum rok! Więc zamiast się cieszyć, byłam przerażona i płakałam. Sądzę że mój stan miał wpływ na pogłębienie mojej dolegliwości. Pod koniec stycznia, miesiąc przed rozwiązaniem, odczułam drastyczne pogorszenie w oczach. Znów popadłam w przygnębienie i tylko nieustanna modlitwa uratowała mnie przed ponownym załamaniem.

3.marca urodziłam zdrową córeczkę, z której wszyscy się cieszą i gorąco kochają, ale problem moich oczu pozostał. Co gorsze, jest jeszcze większy niż rok temu. Nadal modlę się o moje uzdrowienie i karmię się wiarą że Bóg się nade mną zmiłuje i wróci mi zdrowe oczy. Nawet nie staram się zrozumieć jaką drogą mnie prowadzi, dlaczego zamiast uzdrowienia w odpowiedzi na moją Nowennę dostałam kolejne dziecko, skoro ciąża była obciążeniem dla moich oczu i jeszcze pogorszyła ich stan. Chcę tylko wierzyć że ta moja historia nie jest jeszcze skończona i gdzieś na końcu tej drogi czeka na mnie mój cud uzdrowionych oczu. W końcu Nowenna jest modlitwą nie do odparcia a Bóg patrzy dalej niż my….

Asia

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

5 komentarzy do "Joanna: Chcę wierzyć, że ta moja historia nie jest jeszcze skończona"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Bozena
Gość
Bozena

Asiu, niech cie Bog blogoslawi, pomodle sie za ciebie.

Brat Tereski
Użytkownik
Brat Tereski

Joasiu, patronką chorych na oczy jest św. Łucja. Ja mam niewielką zaćmę i męty i od wielu lat miałem ekstremalnie wysokie ciśnienie w oczach (a jestem grafikiem komputerowym). Ostatnio oprócz Maryi prosiłem o zdrowie właśnie Łucję i bardzo szybko obniżyła mi ciśnienie do bezpiecznego poziomu za co jestem jej bardzo wdzięczny 🙂 Poproszę ją również w Twojej intencji.

Marta
Gość

Pomodlę się za Ciebie! Nie trać wiary!! Wszystkiego dobrego!!!

Mama
Gość
Będąc w ciąży z trzecim dzieckiem , ciąże rok po roku – byłam podłamana , ale w końcu musiałam się z tym pogodzić . Córeczka wyrosła na bardzo czułą i dobrą kobietę , a gdy miała 17 lat , w dniu urodzin wracając ze szkoły przyniosła bukiecik kwiatów , gdy zapytałam od kogo je dostała – odpowiedziała ” to dla ciebie mamusiu , dziękuję , że mnie urodziłaś ” . Teraz jest nieraz wsparciem i radością dla obojga rodziców , babci , rodzeństwa , dobrą żoną i synową . Modli się nowenną o dar macierzyństwa . Tak więc często to… Czytaj więcej »
Elżbieta
Gość
Elżbieta

Mam pytanie, jak wzrok? Czy jest poprawa?

Obrazki z nowenną pompejańską?