Elżbieta: Moja kolejna nowenna została wysłuchana

Moją drugą nowennę odmówiłam w intencji osoby, której groziła najpierw jedna operacja na kręgosłup, a potem druga - jelita. Wskutek urazu kręgosłupa szyjnego w styczniu br. wystąpił częściowy niedowład ręki, ograniczenie ruchowe, bóle. Do czasu operacji (połowa czerwca br.) konieczne było zażywanie silnych leków przeciwbólowych.
Read More

Eliza: Podziękowanie za zdrowie Taty

Zanim skończyłyśmy Nowennę, Tatuś sam już chodził
Read More

Marcin: Miłosierdzie spłonęło na mnie

Chciałbym podzielić się swoim świadectwem o Nowennie Pompejanskiej. Odmawiam juz piąta i nie przestanę się modlic do końca moich dni. Nowenna jest jak powietrze bez niej już nie umiem żyć. Pierwsza odmawialem za to żebyśmy mieli upragnione dziecko. Staraliśmy się 2 lata bezskutecznie i po dwóch miesiącach od skonczenia Nowenny...
Read More

Marzena: podziekowanie za laski i opieke

Chce bardzo podziekowac Matce Bozej za wszystkie laski i opieke .Poprzednia nowenne przerwalam doslownie 2 tyg przed koncem ,teraz odmawiam ja jezcze raz w tej samej intencji nie wiem czy zostane wysluchana ale czuje niesamowita opieke Matki Bozej .
Read More

Bogusia: Otrzymane łaski

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, czego Najświętsza Maryja dokonała. Jestem również świadoma tego, że moje dotychczasowe postępowanie nie zawsze było w porządku, dlatego rozpoczęłam drugą nowennę, tym razem w mojej intencji.
Read More

Elżbieta: dobra śmierć

W czerwcu 2011 r. siostrzeniec przeszedł bardzo ciężką operację guza mózgu. Mieszkał z rodziną na drugim końcu świata. Miał 38 lat i dwuletniego synka. Jak pomóc i być z nimi w tym trudnym czasie choroby nowotworowej? To były pytania i czas, który naznaczył nasze cierpienie i działania w rodzinie. Poprosiłam córkę, aby zaproponowała modlitwę, którą wspólnie będziemy odmawiać, byśmy mogli wyprosić łaskę cudu uzdrowienia, jeżeli taka jest wola Boża. Ania zaproponowała wspólne odmawianie nowenny pompejańskiej – trudnej, ale jakże pięknej modlitwy różańcowej. Przez cały czas choroby siostrzeniec był bardzo wdzięczny za modlitwy, Msze św., podejmowane posty. Wielokrotnie w rozmowach telefonicznych dziękował Ani za jej inicjatywę. Mimo bardzo trudnego czasu doświadczał nieustannej opieki Maryi. Wspólna modlitwa różańcowa pomogła rozwiązać wiele trudnych spraw, które w tym czasie pojawiały się w rodzinie. Przemieniała osoby odmawiające modlitwę.

Po pierwszej nowennie przyszły kolejne: o zgodę w rodzinie, o przemianę serc. Po drugiej nowennie którejś nocy usłyszałam głos, że potrzeba jeszcze bardzo dużo modlitwy w intencjach, o które prosiliśmy. Nastąpiła kolejna mobilizacja do modlitwy. W tym czasie bardzo martwiliśmy się, by chory miał właściwą opiekę medyczną, wsparcie ze strony żony i, co najważniejsze, opie­kę duchową ze strony Kościoła, by nie odszedł do Pana bez pojednania i nama­szczenia chorych. Sam chory nie mógł nic zrobić. Był zależny od innych. Doświadczyliśmy tego namacalnie, że Pan Bóg kieruje naszym życiem, jeżeli tylko mu na to pozwolimy. Kierował również życiem Daniela i jego najbliższych.

Dzięki dobrym ludziom, którzy otworzyli swoje serca i drzwi domów, możliwe było spotkanie chorego syna z matką i bratem. Miał opiekę matki, sióstr zakonnych i świeckich do ostatnich dni życia w ośrodku przy polskim kościele. Wielki Post, Wielki Tydzień i święta Zmartwychwstania chory przeżywał, korzystając z Eucharystii i sakramentów w kościele. Odszedł do Pana godnie 18 kwietnia 2012 r.

Modlitwa różańcowa jest dla nas łaską, z której możemy korzystać każdego dnia i doświadczać nieustannej opieki Bożej i pomocy w naszym życiu. Dziękujemy Maryi za Jej wstawiennictwo i prosimy o opiekę nad małym Konradem.

 

Powyższe świadectwo zostało opublikowane w letnim (6/2013) numerze Królowej Różańca Świętego.

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

2 komentarzy do "Elżbieta: dobra śmierć"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Magdalena
Gość
Magdalena

Popłakałam się,piękne świadectwo…Dziękuję

Tomasik
Gość
Tomasik

Chwala Panu….piekne swiadectwo….Dziekuje

Obrazki z nowenną pompejańską?