Lidia: Przemiana wewnętrzna i praca nad sobą

Witajcie moi drodzy. Niejednokrotnie już składałam świadectwo na tej stronie. I powiem szczerze, że trochę nie wiem o czym pisać. Nie chcę po raz kolejny opowiadać tych samych historii. Dlatego dziś postanowiłam złożyć inne świadectwo. Nie będzie ono dotyczyło jednej konkretnej sprawy, nie będzie o czymś tak bardzo namacalnym jak uzdrowienie z choroby czy znalezienie pracy. Będzie to świadectwo wewnętrznej przemiany i doświadczenia cudu bliskości Boga. Myślę, że tak można to w skrócie opisać. Nowennę Pompejańską odmawiam już od prawie 3 lat. Od dwóch i pół nie robię ani dnia przerwy między jedną a drugą.
Przeczytaj całość

Agnieszka: Wymodlona ciąża

Od 5.08.2016 odmawiałam nowennę pompejańską. Modliłam się o cud zajścia w ciążę. Nasz przypadek jest niezwykle zakręcony, diagnozy w leczeniu nietrafione, kilku lekarzy ,aż w końcu po 4 latach starań jeden lekarz się poznał o co chodzi
Przeczytaj całość

Agnieszka: Uzdrowienie wewnętrzne

Nie potrafię wam wprost tego opisać. Robię karierę na którą nie miałabym szans.Założyłam rodzinę,podróżuję po świecie,wypoczywam.Chwała Panu za te wszystkie łaski!!!!
Przeczytaj całość

Joanna: jak wiele łask dała mi Nowenna

O Nowennie dowiedziałam się od kolegi. Najpierw bardzo zaciekawiona zaczęłam studiować tę właśnie stronę w internecie. Potem zaczęłam odmawiać Nowennę w bardzo osobistej intencji. Przyznaję, iż na początku było bardzo trudno. Jak gdyby ktoś lub coś niedobrego próbowało mnie oderwać od Nowenny. Przychodziły mi do głowy różne rozpraszające mnie myśli....
Przeczytaj całość

Pierwszy Apostoł Nowenny Pompejańskiej ma dziś urodziny

Czy satanista i antyklerykał może zostać błogosławionym? Może, bowiem u Boga nie ma nic niemożliwego. Tak było w przypadku Bartola Longo. Mało kto wie, że to właśnie jemu zawdzięcza swe istnienie jedno z najsłynniejszych sanktuariów poświęcone Matce Bożej Różańcowej. Także dzięki jego pracy apostolskiej październik został nazwany miesiącem różańcowym.

Zapraszam do lektury artykułu o bł. Bartolu.  To naprawdę wyjątkowa postać, którą Jan Paweł II nazwał „wzorem dla wszystkich świeckich katolików„. Trudno o lepszą rekomendację!

 

bartolo-biografiaW tych dniach, z okazji rocznicy urodzin bł. Bartola, zapraszam do lektury biografii Błogosławionego, którą udało mi się niedawno napisać 🙂 Można ją nabyć w naszym sklepiku za tylko 14 zł i tylko przez najbliższe kilka dni.

Książka ma 224 stron, zawiera zdjęcia.

Dostępna jest też w oprawie twardej.

Zobacz w sklepiku!

 

Modlitwa do bł. Bartola

O Błogosławiony Bartolo Longo, Ty który ukochałeś Maryję synowską miłością i rozpowszechniłeś do Niej nabożeństwo przez odmawianie Różańca Świętego, a przez Jej wstawiennictwo otrzymałeś obfite łaski, aby kochać i służyć Chrystusowi, poświęcając siebie opuszczonym dzieciom, uproś nam łaskę życia w duchu modlitwy i zjednoczenia z Bogiem, abyśmy Go kochali, podobnie jak Ty w naszych braciach.

Ty, który przy końcu swego ziemskiego pielgrzymowania, powiedziałeś, ze nigdy nie przestawałeś się modlić za wszystkich cierpiących, zmartwionych i nieszczęśliwych, ufając w Opatrzność Bożą i we wstawiennictwo Matki Bożej, wstawiaj się nadal za tymi wszystkimi, którzy są wezwani do dalszego prowadzenia Twojego dzieła wiary i miłości w Pompei i za wszystkich, którzy odmawiają Różaniec na całym świecie.

Uproś nam to, abyśmy po rozważaniu tu na ziemi tajemnic radosnych i bolesnych, mogli razem z Tobą uczestniczyć w radości tajemnic chwalebnych w niebie z Maryją, Królową Aniołów i Świętych. Amen.

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

4 komentarzy do "Pierwszy Apostoł Nowenny Pompejańskiej ma dziś urodziny"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Emilian
Gość
Emilian

Świadectwo.
Módlcie się do Mateczki Najświętrzej. Uwierzcie w siłę Różańca, w siłę Nowenny Pompejańskiej. Odkąd zaczołem odmawić Nowene wokół mnie dzieje się coraz więcej dobra, moje sprawy zaczynają się układać, rozwiązują się problemy… Odmawiam już kolejny raz Nowenne i naprawde TO DZIAŁA. Mysle, że najważniejsza jest wiara, i wytrwałość. Więc jeśli zdarzy się wam któregoś dnia nie odmówić Noweny , to następnego dnia odmówcie dwie.., i trwajcie w Niej.

ewa
Gość

Historia Bartola Longo jest jedną z najlepszych historii dla ludzi którzy modlą się o swoje/czyjeś nawrocenie. Daje nadzieję… polecam

Aneta
Gość

Ewa, zgadzam sie z Toba, daje nadzieje i to jak wielka nadzieje!

Obrazki z nowenną pompejańską?