Pierwszy Apostoł Nowenny Pompejańskiej ma dziś urodziny

Czy satanista i antyklerykał może zostać błogosławionym? Może, bowiem u Boga nie ma nic niemożliwego. Tak było w przypadku Bartola Longo. Mało kto wie, że to właśnie jemu zawdzięcza swe istnienie jedno z najsłynniejszych sanktuariów poświęcone Matce Bożej Różańcowej. Także dzięki jego pracy apostolskiej październik został nazwany miesiącem różańcowym.

Zapraszam do lektury artykułu o bł. Bartolu. To naprawdę wyjątkowa postać, którą Jan Paweł II nazwał „wzorem dla wszystkich świeckich katolików„. Trudno o lepszą rekomendację!

 

bartolo-biografiaW tych dniach, z okazji rocznicy urodzin bł. Bartola, zapraszam do lektury biografii Błogosławionego, którą udało mi się niedawno napisać 🙂 Można ją nabyć w naszym sklepiku za tylko 14 zł i tylko przez najbliższe kilka dni.

Książka ma 224 stron, zawiera zdjęcia.

Dostępna jest też w oprawie twardej.

Zobacz w sklepiku!

 

Modlitwa do bł. Bartola

O Błogosławiony Bartolo Longo, Ty który ukochałeś Maryję synowską miłością i rozpowszechniłeś do Niej nabożeństwo przez odmawianie Różańca Świętego, a przez Jej wstawiennictwo otrzymałeś obfite łaski, aby kochać i służyć Chrystusowi, poświęcając siebie opuszczonym dzieciom, uproś nam łaskę życia w duchu modlitwy i zjednoczenia z Bogiem, abyśmy Go kochali, podobnie jak Ty w naszych braciach.

Ty, który przy końcu swego ziemskiego pielgrzymowania, powiedziałeś, ze nigdy nie przestawałeś się modlić za wszystkich cierpiących, zmartwionych i nieszczęśliwych, ufając w Opatrzność Bożą i we wstawiennictwo Matki Bożej, wstawiaj się nadal za tymi wszystkimi, którzy są wezwani do dalszego prowadzenia Twojego dzieła wiary i miłości w Pompei i za wszystkich, którzy odmawiają Różaniec na całym świecie.

Uproś nam to, abyśmy po rozważaniu tu na ziemi tajemnic radosnych i bolesnych, mogli razem z Tobą uczestniczyć w radości tajemnic chwalebnych w niebie z Maryją, Królową Aniołów i Świętych. Amen.

4
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Marek (adm.)AnetaewaEmilian Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Emilian
Gość
Emilian

Świadectwo.
Módlcie się do Mateczki Najświętrzej. Uwierzcie w siłę Różańca, w siłę Nowenny Pompejańskiej. Odkąd zaczołem odmawić Nowene wokół mnie dzieje się coraz więcej dobra, moje sprawy zaczynają się układać, rozwiązują się problemy… Odmawiam już kolejny raz Nowenne i naprawde TO DZIAŁA. Mysle, że najważniejsza jest wiara, i wytrwałość. Więc jeśli zdarzy się wam któregoś dnia nie odmówić Noweny , to następnego dnia odmówcie dwie.., i trwajcie w Niej.

ewa
Gość
ewa

Historia Bartola Longo jest jedną z najlepszych historii dla ludzi którzy modlą się o swoje/czyjeś nawrocenie. Daje nadzieję… polecam

Aneta
Gość
Aneta

Ewa, zgadzam sie z Toba, daje nadzieje i to jak wielka nadzieje!

Obrazki z nowenną pompejańską?

%d bloggers like this: