Nowenna pompejańska dla zupełnie zielonych

Nowenna pompejańska

Pytań o nowennę nie brakuje! 🙂 Już są dwa poradniki na tej stronie, ale to chyba wciąż za mało, czego dowodem są nie kończące się pytania. Zróbmy więc instrukcję tak szczegółową, jak tylko się da.

Różaniec – podstawa nowenny pompejańskiej

Przede wszystkim, osoby, które pragną modlić się nowenną, powinny wiedzieć, co to jest różaniec.

Nowenna pompejańska – czas trwania

 • Nowenną pompejańską modlimy się 54 dni.
 • Dzielimy je na dwie części po 27 dni: część błagalną i dziękczynną
 • Obie części różnią się tylko jedną modlitwą.

Dzień z nowenną pompejańską

Masz cały dzień, żeby odmówić poniższe modlitwy. Ich centrum stanowi różaniec, a dokładnie: 15 tajemnic podzielonych na trzy części: radosną, bolesną, chwalebną. Możesz je rozdzielić wg swojego harmonogramu dnia.

Jeśli nie wiesz, co to jest różaniec, to przypomnę wcześniejszy tekst: Różaniec – instrukcja, tajemnice, rozważania.

1. Przeżegnaj się znakiem krzyża

Podaj intencję swojej nowenny pompejańskiej. Pomódl się: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.

2. Teraz czas na modlitwy początkowe różańca świętego:

 • Wierzę w Boga…
 • Ojcze nasz…
 • 3 × Zdrowaś Mario…
 • Chwała Ojcu…

Odmawiasz je tylko raz, na początku nowenny pompejańskiej w danym dniu.

3. Przechodzimy do modlitwy różańcowej

Każdego dnia modlisz się piętnastoma tajemnicami różańca.

Pierwsza część różańca świętego: tajemnice radosne

1. Pierwsza tajemnica radosna: Zwiastowanie NMP

Przypomnij sobie tę biblijną scenę w oparciu o Pismo święte,  książeczkę w rozważaniami, albo po prostu z pamięci. Ta tajemnica ma stanowić centrum dziesiątki różańca. Rozważaj ją odnosząc do Dzieciątka Jezus, Maryi, swojego życia. Pamiętaj, ze różaniec bez skupienia i rozważań to nie modlitwa, ale mechaniczna czynność.

I teraz dziesiątka różańca, czyli:

 • Ojcze nasz…
 • 10 × Zdrowaś Mario…
 • Chwała Ojcu…

2. Druga tajemnica radosna: Nawiedzenie świętej Elżbiety.

Przechodzisz do dalszego rozmyślania, tym razem nad drugą tajemnicą. Modlitwy jak wyżej, czyli kolejna dziesiątka różańca.

3. Potem następują kolejne tajemnice radosne:

 • Narodzenie Pana Jezusa,
 • Ofiarowanie w świątyni
 • i Odnalezienie w świątyni.

Każda z nich – jak wyżej – składa się z rozważania i dziesiątki różańca.

Tajemnica bolesne

Po zakończeniu 5 tajemnic radosnych, przechodzisz do tajemnic bolesnych. Każda z tajemnic, to także rozważanie + dziesiątka. Oto kolejne tajemnice:

 • Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
 • Biczowanie Pana Jezusa
 • Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
 • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 • Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa

Tajemnica chwalebne

Potem następuje część trzecia różańca, czyli 5 tajemnic chwalebnych.

 • Zmartwychwstanie Pana Jezusa
 • Wniebowstąpienie Pana Jezusa
 • Zesłanie Ducha Świętego
 • Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 • Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

I tak doszliśmy do zakończenia modlitwy różańcowej nad tajemnicami różańca.

4. Modlitwy końcowe

Na koniec różańca, czyli po 15 tajemnicach, odmawiamy następujące modlitwy:

 • Pod Twoją obronę…
 • Modlitwę błagalną (pierwsze 27 dni nowenny pompejańskiej) lub dziękczynną (ostatnie 27 dni nowenny pompejańskiej)
 • Kończymy różaniec trzykrotnym zawołaniem: „Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!”

Uwaga: niektórzy radzą, by te modlitwy odmawiać po skończeniu każdej części różańca: radosnej, bolesnej, chwalebnej, czyli trzy razy w ciągu dnia. Owszem, możesz tak zrobić, jednak nie ma to znaczenia dla ważności nowenny.

Modlitwy w części błagalnej i dziękczynnej:

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny na koniec różańca.

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny.

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

 

 

 

156 myśli na temat „Nowenna pompejańska dla zupełnie zielonych

 1. Witam, właśnie zachorowałam i przez gorączkę zamiast odmówić 4 różańce wczoraj odmówiłam tylko 2, ( rano gdy się jeszcze dobrze czułam odmówiłam 2 różańce, bo zawsze odmawiam rano 2 i 2 wieczorem, a wieczorem miałam gorączkę źle się czułam i zasnęłam) dzisiaj dokończyłam modlitwę ale nie wiem czy nie powinnam zacząć całej nowenny od nowa… jestem przy 17 dniu

  • myślę, że Matka Boża jest przede wszystkim naszą Orędowniczką i Wspomożycielką, a najmniej rachmistrzynią . Módl się, zdrowia życzę.

 2. Witam, odmawiam Nowennę już 34 dzień i dopiero dziś zorientowałam się,że należy rozważać każdą z odmawianych tajemnic tzn. czytając jeden z artykułów o Nowennie natknęłam się na „gotowe” rozważania.Kiedy szukałam po raz pierwszy informacji o odmawianiu tej Nowenny nie natknęłam się na nic o tym,że należy rozważać tajemnice. Stąd moje pytanie, czy odmawiać Nowennę dalej i po prostu od jutra zacząć rozważać tajemnice czy też muszę zacząć Nowennę od początku ?

 3. A ja mam pytanie bo nie wiem, czy dobrze tak mogłam,ale odmawiając drugą nowennę intencja była o nawrócenie dla córki i zięcia. ąle teraz nie wiem czy nie trzeba było osobno…pogubiłam się, pomóżcie.

 4. Strasznie boje się ze nie zostanę wysłuchana, ze na to nie zasługuje. Staram się skupiać na modlitwie i rozważać ale nie zawsze mi to wychodzi, jednak bardzo szczerze zwracam się do Najświętszej Panienki i błagam Ją, żeby mnie wysłuchała. Czy jest taka możliwość ze jak ktoś się modli to nie zostanie wysłuchany bo na to nie zasługuje?

  • Tak naprawdę nikt z nas nie zasługuje zaczynajac od papieża a kończąc na mnie. Dostaniesz to o co sie modlisz nie przez twoje zasługi ale po prostu z Bożej Miłości, bo cię storzył, kocha cię i chce tylko twojego dobra (choć to czasem musi boleć). Jemu potrzeba tylko twojej wiary a zasługi zdobył dla ciebie Jezus na Krzyżu.

 5. witam. zabieram sie do Nowenny pierwszy raz w zyciu. nosilam sie z tym zamiarem juz duzo wczesniej ale diabel skutecznie stawal na mej drodze i zawsze wypadalo cos co przeszkodzilo w rozpoczeciu modlitwy. A to za pozno i nie zdaze przed polnoca, a to obowiazki domowe, pilnowanie wnokow lub poprostu ciekawa pozycja w telewizji. Bylo juz tak ze zaczelal i poprostu zasnelem mimo ze bylo to popoludnie a nie pozna noc. Mam mieszane odczucia bo z jednej strony bardzo chce i czuje obecnosc Maryi a z drugiej strony odczuwam strach ze nie podolal. Zaczynam dzis i prosze o wsparcie.

  • Grażyna to jest norma ,że chce się spać .
   Od dzis zacznij i juz .
   Wytrwałości
   Pokarz złemu że jesteś silna !
   I nic Cię od Różańca nie odwiedzie

 6. Mam pytanie: często odmawiam różaniec z radiem Maryja i tam w południe / od godz.12.30 /mówią po każdej tajemnicy zdanie do Maryji a ja mam mówić-„o mój Jezu przebacz nam nasze winy…..itd. i co z tym robić – ja zatykam uszy i mówię ” o mój Jezu ….ale mnie to złości,bo nie wiem dlaczego w południe mówią inaczej. Niech mi ktoś to wyjaśni proszę.
  Małolata

  • Nie myśl o złym , myśl o Bogu . Dobrze jest rozpocząć krótką modlitwą do Ducha św , do św.Michała Archanioła

  • Odmawiaj nowennę, nie boj sie. Ja tez sie balam, bo dodatkowo czułam obecność zla wokół mnie aż pewnego dnia rozplakalam sie wolajac Maryje na pomoc, sadzilam, ze nie dam już dłużej rady się modlić… Wtedy, w tamtej jednej sekundzie odeszlo wszystko wraz ze strachem! Ogarnal mnie spokoj ktorego nie umiem i nawet nie bede probowac wyjaśnić.Dlugo sie meczylam, a wystarczyło tylko poprosić o pomoc… Módl sie, Najswietsza Panienka slyszy, pomoże Ci, a gdy sie boisz zawolaj Ja, nie zostawi Cie nigdy bez pomocy! Jesteś jej dzieckiem.

 7. Zmówiłem już jedną nowennę o nieodwzajemnianą (aczkolwiek do końca pewien nie jestem czy taką nieodwzajemnioną – to trudne zagadnienie) miłość, lecz prawdopodobnie robiłem źle (pomimo iż sumiennie) i szatan często stawał mi na drodze. Ostatnio, w kościele poczułem wolę Pana ,,Jeszcze raz…”. Zgoda.

 8. ja modliłam się nieustająco dwa tygodnie po czym poczułam się bez sił i przestałam czy mogę dalej odmawiać modlitwę czy od nowa trzeba zacząść?

 9. 01 lutego 2016r. rozpoczęłam nowennę o zdrowie swojej mamy. Jest bardzo ciężko chora na RZS Zdiagnozowano jeszcze osteoporozę,refluks żołądka, złamany kręgosłup,tz.krąg o krąg
  ociera, strasznie boli .Jest bardzo ciężko na to patrzeć.Ale z mamą nie poddajemy się i walczymy. Pewnego dnia podczas rozmowy usłyszałam od mamy o nowennie.I to tak zostało.
  Chyba Matka Boża mi przypomniała, że czeka na moją modlitwę. Włączyłam internet i kliknęłam „Nowenna Pompejańska” znalazłam sens i wytłumaczenie. Czego mi było brak?
  Wśród zmartwień i trosk o zdrowie mamy.zapomniałam o modlitwie.Modliłam się ale tylko pobieżnie ,czasami bez zastanowienia,lub z obowiązku.I postanowiłam błagać Mateńkę o zdrowie,bo nikt nam już nie pomoże tylko Bóg.I już niedługo będę kończyć błagania w tej nowennie,nie tracę nadziei.W tym czasie było lepiej i gorzej są łzy i radość.Ale nadzieja mnie nie opuszcza.Nie wiem czy modlę się dobrze ,ale każdą możliwą chwilę wykorzystuję na modlitwie,podczas pracy, spaceru czy przy stole. Na początku było różnie ten rogaty przeszkadzał ,usypiał mnie,wtrącał się w słowa, przesyłał mi różne myśli , ale go zwalczyłam.
  Modlitwą do Michała Archanioła. I załatwione. Teraz gdy piszę powoli opuszcza mnie zmartwienie i różne myśli.Na czwilę obecną mama przebywa w szpitalu ,bo były złe wyniki.Jutro opuszcza
  szpital i za 3 m-ce z powrotem .I tak w kółko. Mam nadzieję , że ubłagamy Matkę Bożą ,że wstawi się u Syna i Boga Ojca o łaskę jaką prosimy. Nigdy jeszcze mnie Maryja nie opuściła.
  Mam nadzieję że będzie i tym razem dobrze.Proszę, pomódlcie się o zdrowie mojej mamy Danuty.W modlitwie siła , w modlitwie moc,kochajcie Boga bo warto.
  Pozdrawiam Grażyna

 10. Odmawiam już 6 lub 7 nowennę, niestety nie rozważam tajemnic. Czy popełniam błąd? Czy taka modlitwa też ma sens?
  Proszę o pomoc! – odpowiedź

 11. Odmawialam nowenne bez mowienia na koncu pod twoja obrone, czasem mowilam ta modlitew w ciągu dnia, ale nie wiem czy musze teraz cala nowenne zaczynac od początku? Pomozcie prosze…

  • Ewo, jeśli Ty coś wiesz i pamiętasz, ale „olewasz” tu wtedy jest problem. Jeśli to z niewiedzy, albo (u niektórych) z takiego notorycznego roztargnienia (są takie odmiany problemów z koncentracją, udające zaburzenia pamięci, żadna patologia, dość częste) – sprawa wygląda zupełnie inaczej. Więc lepiej z uśmiechem przeprosić Maryję, modlić dalej i starać się o poprawę:-))))).

 12. Mam dwa pytania Ponieważ to moja pierwsza Nowenna i czuję się troszkę a nawet bardziej niż troszkę niepewnie… 1. Czy samo rozważanie to może być zwyczajne skupienie się i głębokie myślenie nad odmawianą tajemnicą. 2. czy z Nowenną to jest tak, że mam odmówić każą z tajemnic x3 tzn 3x część radosną 3x Bolesną i 3x Chwalebną i czy mogę je wszystkie odmówić jednocześnie czy też powinnam je dzielić ????? POMOCY !! bardzo chcę dobrze odmówić tę Nowennę. Nie chciałabym jej klepać ani nic poplątać ….

 13. Kasiu,
  1. TAK
  2. Odmawiasz zwyczajnie 3 części Rózańca (Tajemnice Światła możesz, ale nie musisz): Radosną 5 Tajemnic po jednym razie, Bolesne i Chwalebne, też każda Tajemnica raz.

  Jakby było po trzy razy to byś na pewno klepała, plus zajęłoby Ci to od trzech do czterech i półgodziny:-))))). A cel byłby z nieba w takim sensie, w jakim mówimy o chmurach nad głową i atmosferze.

 14. Dziękuję Bardzo 🙂 czuję się spokojniejsza o niebo, bo wiem, że mówię tę Nowennę tak jak powinnam 🙂 to już trzeci dzień. Szczerze mówiąc ciężko się czasem skupić, ale bardzo się staram… Nie wiem tylko czy wystarczająco jasno sprecyzowałam intencję, ale liczę na to, a właściwie to nawet to wiem, że Matka Najświętsza wie, co mam w sercu nawet jeśli jakoś pokrętnie to przedstawię….

 15. Już kilka razy odmawiałam Nowennę, może odrobinę inaczej niż w tej instrukcji, odmawiałam wg książeczki kupionej w sklepie VERITAS. Najważniejsze , jest by dobrze wybrać czas modlitwy, te 54 dni sa bardzo ważne i nie mozemy ich zaniedbać .

 16. Jezeli chce sie modlic o Wole Boza dla mezczyzny i kobiety ktorzy jeszcze nie sa malzenstwem – czy to jest jedna intencja?.. Czy musi byc za kazda osobe osobno?

 17. Tym razem wyjaśnienie, jak odmawiać nowennę rozwiało prawie wszystkie moje wątpliwości, ale pozostała jedna, czy powinno się mówić „o mój Jezu…” po każdej 10-ce. Ja tak odmawiam zwykły różaniec, gdzieś widziałam informację, że to różaniec fatimski.
  To pytanie już się pojawiło, ale nie znalazłam w komentarzach odpowiedzi:)

 18. Ok, tym razem przejście do odnośnika: Różaniec – instrukcja, tajemnice, rozważania, rozwiało moje wątpliwości dotyczące modlitwy fatimskiej, ale pojawiło się nowe pytanie:)
  Czy „Pod Twoją obronę” odmawiać po każdej części (radosnej, bolesnej, chwalebnej), czy na końcu różańca?

  Bo raz jest napisane:
  Pod Twoją obronę (po każdej części różańca),

  a drugi raz:
  Na koniec różańca, czyli po 15 tajemnicach, odmawiamy następujące modlitwy:
  Pod Twoją obronę…
  Modlitwę błagalną (pierwsze 27 dni nowenny pompejańskiej) lub dziękczynną (ostatnie 27 dni nowenny pompejańskiej)
  Kończymy różaniec trzykrotnym zawołaniem: „Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!”

  Z góry dziękuję za pomoc:)

 19. Witam, chyba zacznę sie modlić. Jeżeli bede sie modlił o to abyśmy sie z xxx „zawsze, mocno i szczerze kochali, a także abyśmy czuli tą miłość” to czy mozna to potraktować jako jedna intencje? Czy prośba o to abyśmy czuli tą miłość jest już druga intencja?

 20. Dobry wieczór/noc: ) Czytalam, ze czesto pojawiaja sie trudnosci, problemy w rozpoczaeciu lub kontunuowaniu nowenny na samym poczatku. Sprawa wydaje mi sie bardzo dziwna i powoduje, ze coraz bardziej wierze, że to ma jednak sens. W pierwszy dzien (sroda) poszukalam informacji nt. nowenny w internecie.. a to nie moglam znalezc rozanca, ktory wydawalo mi sie ze zawsze jest tam gdzie powinien byc, a to ktos przyszedl, zadzwonil.. I tak mi siw wydawalo, ze cos jest na rzeczy. W drugim dniu poszlam kupic rozwazania do rozanca. Znalazlam przepiekne wydanie „kart rozancowych” w formie obrazkow za 4,50 z cytatami z Biblii (na kilka wierszy) i obrazkami a z tylu rozwazania. Czytajac instrukcje natrafilam na informacje, ze po kazdej czesci tajemnic nalezy wypowiedziec formulę blagalna i tym sposobem na drugi dzien zaczelam od nowa. W sobote nie wiedziec czemu nagle doczytalam w instrukcji, co jest dziwne, bo wydawalo mi sie ze dosc dokladnie ja przeczytalam, ze nalezy odmowic przed rozpoczesciem kazdej czesci „Ten rozaniec…”. Przyszlo zwatpienie.. ze znow zle cos zrobilam i musze zaczac od nowa i Tak zaczelam odmawiac nowenne juz 3 raz od nowa. Odmowilam tylko dwie czesci, bo przyszedl sasiad ppgadac, zadzwonila siostra.. i juz dobrze po polnocy okazalo sie, ze nie dokonczylam nowenny. Mialam mysli, by zrezygnowac, ze nie dam rady. zaczelam szukac informacji wnecie i natknelam sie na artykul z pytaniami. W jednej z odpowiedzi przeczytalam, ze nowanna „liczy sie” jesli odmowimy calosc przed pojsciem spac, nawet jak to po polnocy. Wiec z mysla o tym, ze od jutra sprobuje wczesniej rozpoczac rozaniec zabralam sie do odbawiania ostatniej czesci. Pozniej zaciekawiona kolejnymi pytaniami pojawiajacymi sie na forum znalazlam odpowiedz, ze nie ma potrzeby odmawiac formuly blagalnej po kazdej z tajemnic, wystarczy raz, jak kto woli bo i tak jest dobrze i tak. Naprawde szczerze zastanawialam sie nad tym czy sobie tej modlitwy nie odposcic.. ale codziennie odmawialam ja. w sumie dzis minal 4 dzien. Mysle, ze moge tak to sobie podliczyc, bo cos mnie natknelo, by nie przerywac, nawet jak wydawalo mi sie ze zrobilam cos zle. Moze to Duch Swiety? a teraz sie okazalo, ze nie musze kolejny raz od poczatku. Wszystkiego dobrego ! Zycze Wam i sobie determinacji i wiary i ufnosci: ) Przepraszam za chaotyczne mysli i bledy.

 21. Odmawiając NP myślałam, że tylko raz, na samym początku różańca należy podać intencję oraz powiedzieć: ”Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć Królowo Różańca Świętego”. Pierwszego dnia w przerwie odmawiania początku trzeciej części przeczytałam w innym artykule, że należy powiedzieć to za każdym razem, jak zaczynamy nową część.Więc powtórzyłam te zdania dwa razy, w trakcie trzeciej części. Czy mam zacząć jeszcze raz? Przerwałabym ją trzeci raz, bo zawsze coś nie daje mi spokoju…

 22. Raduje sie serce od Waszych swiadectw. Ja nosze sie z zamiarem odmowienia tej nowenny ale…. niewiem czy podolam. Wiem ze ten ogoniasty to ojciec zwatpienia jednak COS ku tej nowennie mnie ciagnie za wlosy znalazlem tutaj wskazowke zeby ten problem powierzyc michalowi archaniolowi i az cos mnie ukulo. Pisze to na goraco wiec przepraszam za bledy i skladnie. Prosze jezeli to mozliwe o modlitwe. Zgory Bog zaplac. Marcin.

 23. Jak to jest z tą intencja ? Bo tylko tego nie moge zrozumiec… wymawiamy ja raz na samym poczatku NP czy po kazdej
  czesci rozanca ehhh… pogubilam sie w tym…

  i drugie pytanie, czy przez te 54 dni modlimy sie tylko i wylacznie w jednej intencji ?Czy po 27 dniach zminiamy na inna ?

 24. BOZENA PO przeczytaniu wszystkich waszych wypowiedzi na temat Nowenny POMPEJANSKIEJ jestem wzruszona ze jest nas coraz wiecej, to piekne. PROBLEM JESTw tym ze nie wiemy czy dobrze ta Nowenne odmawiamy. ja przez ta nie wiedze i nie pewnosc rok czasu podchodze by ja zaczac odmawiac ale w moim zyciu jest tragicznie wiec ostatnia ta moja droga czy umiem czy tez nie umiem ja odmawiac , choc codziennie sie modle i rozaniec odmawiam ale i tak w moim zyciu jest coraz gorzej moze sie zle modle. prosze o wsparcie, dziekuje.

 25. Mysle ze nikt z nas nie wie na 100%jak dob esrze odmawiac rozaniec NP wie to tylko Najswetsza Panienka powinnismy modlic sie z woli serca z potrzeby bycia dzieckiem Maryji a bedziemy wysluchani.Odmawiam 3NP nie wiem czy dobrze staram sie zachowac wszystkie podane zasady.Dwie pierwsze NP odmowilam z 4 tajemnicami szlo opornie nie mialam zadnego doswiadczenia znalazlam tzw.dopowiedzenia rozancowe idzie lepiej.Nie wiem czy moje prosby zostana wysluchane przez Najswietsza Panienke ale wiem ze jest mit duzo lepiej ze Maryja jest ze mna ze czuwa nademna otrzymalam tyle spokoju wewnetrznego ze to mogla mi dac tylko Maryja i neu ukochany San. Man raka.Maryjo dziekuje za wszystko

 26. Dobry wieczór!
  Mam pytanie. Ogólnie zawsze miałam tak, że jeśli prosiłam o czyjeś wstawiennictwo, modliłam się albo np. Św. Józefie módl się za nami, albo Św. Józefie, módl się nad nami. To dla mnie było jakoś bez różnicy i wydawało mi się, że modli się ogólnie w obydwu wersjach, i „za” i „nad”, nie wiem, skąd mi się to wzięło.
  Odmawiam Nowennę, dziś jest 30. dzień, i wczoraj kończyłam ją odmawiać w autobusie, czasem zdarza mi się, że jakąś część odmawiam w autobusie. Nie byłam pewna, czy powinnam odmówić „za” czy „nad” na końcu 3 razy, i odmówiłam „nad”. Stwierdziłam, że pewnie jest właśnie tak, nie sprawdziłam tego już, stwierdziłam że zaufam, (miałam też w ogóle problemy ze skrupulatnością w duchowości, w Spowiedzi itd.). Miałam jeszcze chwilę czasu, ale zostawiłam to, i odmówiłam „Królowo… módl się nad nami!”
  Dziś, kiedy odmawiałam, zorientowałam się, że jest „za” a nie „nad”. Odmówiłam to wezwanie dodatkowo 3 razy, ale zaczęłam martwić się, czy w takim razie modlitwa jest na pewno ważna. Odmawiam ją za mojego chłopaka, i wczoraj właśnie, po odmówieniu spotkałam się z nim i bardzo popsuło się między nami. Teraz jest już w miarę ok, ale był jakby jakiś „atak” pewnej sprawy, która, jak się wydawało, została już rozwiązana, a jednak gdzieś tam w głębi serca chyba nie do końca zmieniły mu się pewne postawy, albo coś nagle z powodu jakiegoś „ataku” bardzo rozdrapało rany, które nie były do końca zaleczone. Dzisiaj zaczęłam martwić się że zrobiłam wczoraj jakiś błąd, i czy na pewno modlitwa jest ważna itd., zmartwiłam się tym wczorajszym faktem, jednak wiem też, że podczas tej Nowenny zdarzają się właśnie takie i ataki, i zdarzenia które mają na celu zmianę serc, które nie są do końca zmienione czy wyleczone, i czasem musi się coś stać, żeby je pełniej „wyprostować”. Ale zaczęłam się też trochę martwić, że może to z powodu mojego błędu i tego że modlitwa mogłaby stać się nieważna, może to głupie, ale pojawiły mi się takie myśli.
  Chciałabym spytać, czy moja modlitwa jest ważna i czy mogę ją normalnie odmawiać dalej?
  Może to jakieś głupie pytanie, ale kiedy odmawia się długo tę modlitwę, nagle przy takim małym „błędziku” pojawiło mi się takie zmartwienie.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Iga

 27. Witam! Proszę o pomoc. Od tygodnia odmawiam nowennę, ale dopadły mnie wątpliwości, czy robię to tak, jak należy. Otóż przez cały ten czas odmawiałam ” Pod Twoją obronę” po każdej części różańca. Zaczynając modlitwę przeczytałam dwie sprzeczne informacje na ten temat- zgodnie z jedną należy odmawiać te modlitwę po każdej części, a według drugiej- dopiero na końcu różańca. Dziś czytam to, co powyżej jest napisane, czyli że słowa „Pod Twoją obronę” należy odmawiać tylko raz, na końcu różańca. Nie wiem, co w tej sytuacji- zaczynać od nowa, czy po prostu od teraz modlić się „po nowemu”. Dziękuję.

 28. Czy jedna intencja przypada na cała 54 dniową „kurację” czy na jeden dzień czy na jeden różaniec? Bo nie wiem a chce to dobrze zrobić 🙂

 29. Witam. Przedwczoraj odbyłam pierwszą od 2 lat spowiedź. A być może pierwszą szczerą od 10 lat .
  OStatni rok bardzo źle się ze mną działo- powodem jest sprawa, która właśnie będzie moją intencją. Od niedzieli jestem inna. Nowa.
  Szukałam w kwestii mojego problemu rozwiązania ( online). Prosiłam Boga żeby jakoś pokazał, natchnął co mogę zrobić. I znalazłam właśnie to. Modlitwę Pompejańską. I wiem, po prostu wiem że to odpowiedź.

  Jednak mam kłopot- kiedy byłam bliżej Boga , bardzo często odmawiałam Koronkę. Ale różańca nigdy nie lubiłam. Ciężko mi to wyrazić, ale nigdy nie czułam się szczera, nawet kiedyś próbowałam „nauczyć się” rozważać tajemnice różańcowe, czytać jakieś gotowce….. I mam wrażenie, że dalej nie umiem jakoś szczerze tego zrobić. A słowa tych gotowców nijak mi nie pomagają. Są dla mnie puste, czytam bo czytam – ale sama tajemnica nie wywołuje w moim sercu żadnych rozważań.

  Czy możecie mi polecić jakąś książkę która byłaby o modlitwie pompejańskiej, ale jednocześnie umiałaby otworzyć czyjeś serce na te tajemnice ?
  Jak sobie radzicie z tymi rozważaniami ?

 30. odmawiam już różaniec od pewnego czasu teraz chciała bym odmawiać Nowennę pompejańską ale mama obawy że nie będę je wstanie dobrze odmawiać chciała bym się nauczyć rozważać tajemnice ile razy zabieram się za różaniec mam wrażenie ze zle to robię

 31. Mam zwyczaj odmawiać różaniec z „dopowiedzeniami”, odmawiając Zdrowaś Maryjo, aż do słowa JEZUS, potem dopowiedzenie w kontekście danej tajemnicy i znowu Zdrowaś…
  Zauważyłem, że odmawianie ciągiem całego Zdrowaś Maryjo powoduje, że myślami jestem gdzieś indziej. Czy można nowennę pompejańską odmawiać w takiej właśnie formie dopowiedzeń?

 32. Zasnęłam przed północą odmawiając nowennę pompejańską i dokończyłam zaraz po północy, czy to jest przerwana nowenna?

 33. Przeraza mnie glupota i naiwnosc ludzi tutaj piszacych jak prawidlowo sie modlic. Smiech na sali. A jak sie pomoicie inaczej to nieistniejacy was nie wyslucha?

 34. Witam, mam pytanie. Wczoraj zaczęłam odmawiać nowennę w intecji o zdrowie dla kolegi po wypadku samochodowym. Dziś doatalam informacje ze dziś zmarł. Nie wiem co mam zrobić przerwać nowennę??? zmienic intencji w trakcie nie mozna.
  Dziękuję za odpowiedź.

 35. Zaczęłam odmawiać nowennę pompejańską dzisiaj ale… Danych tajemnic nie rozważałam bo nie wiedziałam że tak trzeba ;/ moja przygoda z różańcem się zaczyna i jeszcze nie wiedziałam kilku rzeczy i czy to, że nie rozważałam tych tajemnic bo nie wiedziałam sprawia, że moja nowenna jest nieważna??

 36. Odmawiam nowennę już 34 dni w dniu wczorajszym zapomniałam odmówić 2 dziesiątek różańca części chwalebne . Poprzednie intencje , a rozmawiałam 2 razy nigdy mi się to nie zdążyło . Matka Boska tamtych próźb wysłuchała . Co teraz odmówiłam rano jak tylko sobie przypomniałam . Czy muszę zacząć od nowa?

 37. witam, Doroto myśle że powinnas dokonczyc nowenne mówiąc do Matki Bożej w intencji kolegi czy w intencji zmarłego kolegi. Być może ta modlitwa pomoże mu również po śmierci osiągnąć życie wieczne. ale jesli dopiero jeden dzien ją odmawiałaś jeśli dobrze zrozumiałam to sama musisz zdecydowac co zrobić.

 38. Witam wszystkich, szczerze mówiąc troche obawiam sie tego jak mój komentarz zostanie przez was odebrany, oczywiście nie musicie się z nim zgadzać. To jak piszecie, że ktoś sie pomylił, opuścił to oczywiście piękne że chcecie dojść do perfekcji tej modlitwy, ale czy czasem ta dokładność, to żeby się nie pomylić zeby nie przekrecić słowa wyrazu nie bierze góry nad sensem modlitwy. Po prostu módlcie się, módlcie się przecież Matka Boża nie skupia się chyba aż tak na regułkach ( chociaż to też ważne) jak na waszej modlitwie.
  Wszystko zaczęło się od tego, że ciocia dała mi małą dziesiątke rożanca z której zaczełam korzystać dopiero po roku dziękując Bogu i uświadamiając sobie że jestem spełniona i mam w zyciu to co najważniejsze syna i męża ( oczywiście nie mam jeszcze wielu innych rzeczy mniej waznych), następnie moja mama usłyszała w Radiu Maryja o Modlitwie do Matki Bozej Rozwiązującej Węzły którą dwukrotnie odmówiłam. a pózniej w zeszycie tej samej cioci znalazłam przez przypadek Nowenne Pompejańską, dzisiaj wiem że to wszystko nie był przypadek.
  Kiedy przeczytałam, że trzeba odmówić dziennie trzy całe różańce zaczełam sie z tego śmiać że jak to jest możliwe, że chyba trzeba nic nie robić tylko sie modlić. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej modlitwie.ale odebrałam to jako wyzwanie ze spróbuje czy w ogóle jest to możliwe i czułam jakąś siłe jak coś mnie pchało do tej modlitwy. Przez pierwsze 9 dni odmawiałam 4 całe części bo jednoczesnie tez Modlitwe do MRW. I powiem wam ze 17 razy podczas tej nowenny nie skonczyłam nie dokonczyłam zasnełam ( ogadacie mnie za to), ale za wszelką cene chciałam ją skończyć „aby i grzesznicy tak jak i ja z zaufaniem do ciebie sie uciekali ”, bo wiedziałam że jak przerwe i przestane sie modlic wtedy diabeł wezmie moje zycie i bedzie nim rządził, i wtedy nigdy nie znajde dobrego momentu by zacząć ją od nowa dęde odkładać na póżniej.Dlatego przedłużyłam moją nowenne o te 17 dni w których ją żle odmawiałam i bardzo sie ciesze że jakoś wytrwałam w tej mojej nie doskonałości. Przed odmawianiem nowenny byłam o krok od depresji, w trakcie odmawiania Matka oddaliła ode mnie smutek chociaz modliłam się w innej intencji. Powierzyłam swoje życie Maryi i prosze nie zniechęcajcie ludzi którzy sie boją czy nie dadzą rady bo ja przecież też nie dałam bo nie odmawiałam jak trzeba ale przez tą modliwe bardzo zbliżyłam sie do Maryi i będe odmawiać dalej Nowenny bo mam wiele intencji i wierze że w końcu którąś z kolejnych Matka Boża pomoże mi odmówić poprawnie. Nie zniechęcajcie sie, nie bójcie sie, módlcie sie. będe wysyłac listy do znajomych do osób które wiem że mogą się zainteresować tą modlitwą z informacją ze taka istnije.
  polecam również modlitwe do św Rity w sprawach bardzo trudnych i beznadziejnych, Duchową Adopcje dziecka Poczętego, Modlitwe do Matki Bożej rozwiązującej węzly i oddanie swojego zycia zawierzenie Maryi

 39. Odmawiam nowennę zawsze wieczorem, już 40 dni, ale wczoraj się pochorowałam,spędziłam noc na Izbie Przyjęć. Udało mi się odmówić niecałe 2 części. Zastanawiam się czy mogę kontynuować tę nowennę, czy muszę zacząć od nowa?

 40. Witam mam pytanie, odmawiam nowennę pompejańską, dziś skończyłem pierwszy etap 27 dni, ale zauważyłem że nie odmawiałem końcówki tzn bo skończonej części różańca nie odmawiałem
  „Królowo różańca świętego módl się za nami”
  czy mam zacząć od nowa ? prosze o dop
  pozdrawiam

 41. Witajcie
  na nowennę trafiłem zupełnie przypadkowo. Odmawiam nowennę drugi dzień. Moją intencją jest powrót do mnie osoby którą poznałem niedawno, lecz niestety nasz związek szybko się zakończył. Niestety ale wiele było w tym mojej winy.
  Za parę dni rozwodzę się. Od jakiegoś czasu nerwy mi puszczają. Głównym powodem rozstania było to iż nie potrafiłem z racji zbliżającego się rozwodu opanować nerwów i odbijało się to na mojej partnerce. W pewnym momencie zwyczajnie nie wytrzymała tego i odeszła. Z żoną rozstałem się w zeszłym roku. Byłem załamany. Prosiłem Boga o to abym poznał wyjątkową kobietę, która da mi dużo miłości, troski wsparcia a czego nie dostałem od żony przez 6 lat związku.
  I wtedy pojawiła się ona. Dostałem to wszystko o co prosiłem. Byłem najszczęśliwszym człowiekiem. Niestety nie trwało to zbyt długo. Chciałem nadmienić że osoba ta pokazała mi całkiem inną drogę w życiu. To dzięki niej zaczynam wracać do wiary. Odmieniła moje życie na lepsze. Ale chciałbym aby ona była w nim razem ze mną. Zdaję sobie sprawę że o jej powrót będzie bardzo ciężko. Ale ogromnie mi na niej zależy. Dlatego też spróbowałem odmawiania nowenny w intencji jej powrotu.
  Wczoraj (1 dzień) modlitwy był wyjątkowy. Podczas modlitwy poczułem taki ogromny spokój. Natomiast po jej skończeniu ogromną radość i wiarę że będzie dobrze. Wiem że być może moje problemy są niczym w porównaniu z innymi. Ale dzisiaj miałem kryzys. Przeszły mnie myśli, że to wszystko i tak bez sensu. Ale nie poddam się. Jeśli możecie wspomóżcie mnie modlitwą. Będę wdzięczny. Ta osoba jest naprawdę wyjątkowa bo tchnęła we mnie wiarę a przede wszystkim pokazała mi drogę do powrotu do Boga. Dlatego tak mi zależy na jej powrocie.

A Ty co o tym myślisz? Napisz!