Monika: Jeszcze troszkę, ale błagania o zdrowie wysłuchane.

Niech będzie pozdrowiona Najukochańsza Maryja , Pan Jezus i Pan Bóg. Chodzi o uzdrowienie mojego syna. Chciałabym opisać jak wielką pomoc otrzymał/otrzymaliśmy , to był naprawdę CUD!
Przeczytaj całość

Jula: Uleczona z depresji

Ostatnio w moim życiu dużo się działo jednakże podsumowując to wiara pomogła mi i stanęłam na nogo. Trudno opisać czasami co czujemy, jednakże postaram się opisać najlepiej jak umiem. W końcu dopadła mnie taka depresja przez przeciążenie psychiczne i sprawy z obecnym chłopakiem, że musiałam iść do szpitala spędziłam tam...
Przeczytaj całość

P: Teraz liczy się dla mnie przede wszystkim modlitwa!

Już dawno temu przestałem liczyć którą nowenne z kolei odmawiam, teraz liczy się dla mnie przede wszystkim modlitwa a intencja przy okazji. jedno jest pewne im bliżej staram się być Boga i Maryi tym bardziej zły szaleje...
Przeczytaj całość

Ela: moja obrona i moja opieka

W tej chwili nie wyobrażam sobie dnia bez modlitwy i różańca. Odmawiam jednocześnie dwie nowenny - czasem się zastanawiam, czy nie za dużo....może niepotrzebnie dwie...
Przeczytaj całość

T-N: Zdany egzamin magisterski

Szczęść Boże. Chciałam się podzielić swoim świadectwem dzięki modlitwie pompejanskiej. Matka Boża czuwała nade mną podczas egzaminu magisterskiego, który zdałam śpiewająco.Dzieki tej modlitwie otrzymałam także wiele łask o które nawet nie prosiłam.
Przeczytaj całość

Reni: Może moja wiara jest jeszcze za mała?

Niedawno skończyłam odmawiać dwie nowenny. Odmawiałam je w dwóch różnych intencjach. Bardzo dla mnie ważnych. Ciężko mi szło, myślałam że nie dam rady. Kiedyś w ogóle nie do pomyślenia było dla mnie, aby odmówić jeden różaniec, a gdzie tu sześć… Czasami nawet myślałam, ze może obrażam Boga i Mateńkę Przenajświętszą, bo odmawiam różaniec nie w pozycji klęczącej, ale podczas wykonywania różnych czynności domowych, w aucie, podczas przygotowywania obiadu itp.

Bałam się że nie zdążę odmówić wszystkich części, nieraz z braku czasu, innym razem z lenistwa, jeszcze innym z nawału obowiązków itp. Ale dałam radę. czasem zdekoncentrowana, miałam wrazenie, ze to wszystko bez sensu. Bo skoro nawet nie mogę się porząsnie skupić, to jak mogę prosić o coś Matkę Przenajświętszą. Często czytam tu Wasze świadectwa i zazdroszczę Wam, że czujecie taką więź z Maryją, że nie rozstajecie się z różańcem, że stał się on częścią Waszego życia, że czujecie obecność Maryi w Waszym życiu…

Też chciałabym kiedyś móc powiedzieć takie piękne rzeczy. Może moja wiara jest jeszcze za mała, nie wiem. Wracając do moich nowenn: pierwsza z nich była w intencji zdrowia mojej mamy, która przechodziła w listopadzie operację i ma różne dolegliwości. Operacja się udała. Chwała Panu! Nie wszystkie dolegliwości ustąpiły, ale mama czuje się lepiej. Druga nowenna była w intencji pracy dla mojego męża, który obecnie ma co prawda pracę, ale jest w niej nieszczęśliwy i chodzi do niej jak „za karę”. To przykre, że człowiek idzie do pracy i złorzeczy i nienawidzi jej. Wiem, ze niektórzy nie mają pracy w ogóle i modlą się, żeby dostać jakąkolwiek pracę, a ja modliłam się o jej zmianę. Może to za dużo, może to jeszcze nie ten czas, może tak musi być – po coś, czego jeszcze teraz nie rozumiem. Liczę, ze kiedyś zrozumiem.

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

4 komentarzy do "Reni: Może moja wiara jest jeszcze za mała?"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Marta
Gość
Kochana Reni, ja też już odmawiam drugą nowennę w tej samej intencji, pierwsza na razie nie przyniosła żadnych efektów. Wniosek – to nie ten czas, Maryja wie najlepiej. Przez długi czas odmawiałam nowennę w pozycji leżącej, zmęczona po całym dniu, teraz już na szczęście klękam. Kiedyś nowennę w intencji zdrowia mamy Maryja wysłuchała w trakcie jeszcze odmawiania. To, co nam pozostaje, to pokora – każdy ma czas, w którym przyjdzie zrozumienie, czasami musimy iść w ślepo. Życie to taka droga do dojrzewania, do znalezienia własnej definicji wiary. Też jeszcze nie do końca ją odnalazłam, nie żyję tak, jak powinna żyć… Czytaj więcej »
Ann
Gość
Reniu doskonale Cie rozumiem, też mam wrażenie, że moja wiara jest słaba. Chociaż miałam taki moment, że czułam to wszystko bardzo mocno, w tym momencie znowu jakoś osłabło. Nie podaję się i codziennie rano i wieczorem się modlę krótką modlitwą ale zawsze chcę, aby ta modlitwa była. Jesteśmy niestety tylko ludźmi ze swoimi słabościami i niedoskonałościami. Jestem leniwa, na początku czułam się uzależniona od nowenny i myślałam że będę odmawiać różaniec tak po prostu. Teraz jest jednak trudniej. Człowiek chyba musi mieć cel, bo ten cel nas mobilizuje, jak nie ma celu nie ma do czego dążyć. Zamierzam dlatego na… Czytaj więcej »
agnieszka
Gość
agnieszka
Ja mam podobnie, modlilam sie o nawrocenie mojego tata i nic sie do tej pory nie stalo, nastepna nowenna miala byc w intencji zdrowia mojej mamy ale tuz przed jej rozpoczeciem w trakcie spowiedzi ksiadz powiedzial, ze musze modlic sie najpierw za siebie, poniewaz w tej chwili nie niose innym ludziom Boga ani milosci, dlatego, ze nie ma jej we mnie. Tak jakos wyczulam, ze ta nowenna ma byc w mojej intencji i chociaz wydaje mi sie, ze sprawa mamy jest pilniejsza to poczucie posluszenstwa wygralo. Tylko, ze ja chyba zle sie modle, nic sie nie zmienilo na lepsze, tylko… Czytaj więcej »
Marta
Gość
Kochana Agnieszko, wszyscy mamy swoje wady i niedoskonałości. Też bardzo długo skupiałam się na tym, czego mi brakuje, też myślałam, że źle się modlę. Dopiero niedawno zorientowałam się, że jedyną wadą, która naprawdę może utrudniać mi niesienie Boga innym, noszenie go w sobie, przez co też modliłam się byle jak, jest pośpiech, lenistwo, brak zadumy. Przed chwilą klęczałam i odmawiałam różaniec bez pośpiechu, rozmyślając nad tajemnicami, delikatnie, subtelnie. Czas mijał szybko, a ja czułam spokój w sercu. Zaufaj Panu Bogu, który stworzył Cię piękną i kocha Cię, mimo Twoich wad i niedoskonałości. Pracuj nad sobą, możesz pomagać swojej mamie przez… Czytaj więcej »

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

NA MARZEC!