Małgorzata: Kochana Matko dziękuję Ci za opiekę, pomoc i wszystkie łaski

Witam Wszystkich!

Chciałabym podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami związanymi z odmawianiem NP i podziękować Wszystkim, którzy zamieszczają swoje świadectwa- są one dla mnie podporą w chwilach zniechęcenia i zwątpienia.

Intencją mojej pierwszej Nowenny było znalezienie pracy dla mnie i dla mojego brata, ponieważ niemal równocześnie ją straciliśmy. Mój brat po pewnym czasie od zakończenia nowenny, z Boża pomocą, ją znalazł:). Moja sytuacja, w tym zakresie, nie uregulowała się w sposób trwały tzn. nie znalazłam stałej pracy, ale Matka Boska mnie nie opuściła w tych trudnych chwilach i u progu bardzo trudnej sytuacji finansowej zesłała mi możliwość opieki nad małą dziewczynką:) – co pozwala mi zachować płynność finansową.

Doświadczenie braku pracy i rożne rozczarowania związane z podejmowanymi próbami zmiany statusu bezrobotnego są bardzo trudne, ale również wzbogacające i o tym chciałabym w kilku słowach opowiedzieć.

Pierwsze i chyba najważniejsze to to, że Bóg pozwolił mi dostrzec, ze znalezienie pracy uczyniłam najważniejszym celem w swoim życiu- moje postępowanie stało w wyraźnej sprzeczności z 1 Przykazaniem. Podobnie pisał święty Josemaria Escriva ”…winieneś postawić swoją pracę zawodową na właściwym miejscu: jest ona wyłącznie środkiem do celu- nigdy nie można jej traktować, jako czegoś najważniejszego.”

Ważnym jest też dla mnie uświadomienie sobie swojej pychy, egocentryzmu- no jak to, JA sobie nie poradzę?

Muszę przyznać, że dopiero przy 3 NP uświadomiłam sobie, że traktuję ją trochę jak automat: daję i chcę za chwilę uzyskać to, o co proszę, a przecież mówię” bądź wola Twoja”

Teraz również wyraźniej widzę konsekwencje swoich zaniechań i błędnych decyzji. Wierzę, że Maryja pomoże mi w przyszłości uniknąć podobnych błędów i roztropniej kierować życiem.

Myślę, że samo odmawianie NP jak też te trudne sytuacje, w których jesteśmy i które powierzamy Maryi nas uczą i przemieniają. Wytrwałość, cierpliwość, pokora, zaufanie- piękne przymioty, ale jakże trudno je kształtować i stosować w życiu.

Kochana Matko dziękuję Ci za opiekę, pomoc i wszystkie łaski, którymi mnie obdarzyłaś, a które nie zostały tutaj wspomniane. Życzę wszystkim ufnego oddania się w ręce Maryi, bo te Matczyne Ręce będą nas pewnie prowadzić po właściwych drogach i pomogą nam przetrwać życiowe zawirowania.

Magnesy i ołtarzyki

z Matką Bożą

Pompejańską

4
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
KMartaBozenaweronika Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
weronika
Gość
weronika

Piękne świadectwo, potwierdzające sens modlitwy różańcowej. Myślę, że Jesteś na dobrej drodze. Pozdrawiam.

Bozena
Gość
Bozena

Podpisuje sie pod wszystkim co napisala Malgorzata, ma 100% racje. Dziekuje za swiadectwo.

Marta
Gość
Marta

Napisałaś bardzo mądre świadectwo, świadczące o Twojej dojrzałej wierze. Dziękuję Ci za nie:) Wszystkiego dobrego!!!

K
Gość
K

A ja bardzo proszę o modlitwę. Przechodzę ciężkie momenty, a to dopiero początek Nowenny.

- zawsze pod ręką!

Różaniec w formie bransoletki

%d bloggers like this: