8 grudnia – Godzina Łaski dla świata! Jak odbyć tę godzinę?

Godzina łaski 8 grudnia

Godzina łaskiKochani,

zbliża się Godzina Łaski – która przypada 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi. – To 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała:

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

Jak godnie przeżyć Godzinę Łaski?

 • Jeśli to możliwe, módl się w kościele, np. w miejscach wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, od 12–13.
 • Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników.
 • Módl się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół, bo to o nich szczególnie prosi Maryja w objawieniach w Fontanelle.
 • Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników!
 • Zachęć do tego nabożeństwa inne osoby. Dziel się tą informacją oraz przesłaniem Maryi!

W ten dzień szczególnie módlmy się w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników, a szczególnie kapłanów, którzy porzucili swój stan. Takie jest bowiem przesłanie, więcej, wręcz polecenie Maryi.

godzina-laskiPrzygotowaliśmy osobną stronę: 8grudnia.rosemaria.pl, gdzie można przeczytać wiele informacji nt. Godziny łaski. Dodatkowo, w naszym sklepiku – tutaj –  jest dostępna książka o objawieniach Maryi w Montichiari i godzinie łaski.  Spore jej fragmenty można przeczytać na podanej wcześniej stronie: 8grudnia.rosemaria.pl. W książce jest cała historia objawień, cuda Maryi (m.in. cuda słońca, uzdrowienia, nawrócenia), przesłanie z Montichiari, modlitwy, także na Godzinę Łaski.

 

Poznaj przesłanie Maryi!

49 myśli na temat „8 grudnia – Godzina Łaski dla świata! Jak odbyć tę godzinę?

 1. Jakie piękne!

  W godzinie łaski pragnę zacząć odmawiać piątą nowennę pompejańską. Na Twoją cześć Maryjo. O Twoje łaski Różo Duchowna.

  Część błagalna nowenny rozpoczęta 8 grudnia w imieniny Maryi kończy się 3 stycznia w święto Najświętszego Imienia Jezus.
  Szczególny początek i koniec, szczególny okres roku…
  Mateńko błogosław, wylewaj swe łaski ufającym Tobie,
  prowadź nas do Jezusa.
  …Pomódl się Miriam aby Twój Syn żył we mnie…

 2. Ja też zaczynam jutro kolejną nowennę, tym razem nie w mojej intencji mam nadzieję że i tym razem wytrwam i również mam nadzieję że ta nowenna będzię lepsza od poprzednich, w sensie odmówię ją w większym skupieniu(postaram się), bo zapewne ktoś będzię mi towarzyszył, ktoś za kim nie przepadam, taki nieproszony gość;)

 3. Przepiekna obietnica Najswietszej Marii. Smutne jest jednak to, ze chcialam dzisiaj pomodlic sie przez te godzine w kosciele, a jestem teraz w centrum Warszawy, wiec bylam bardzo negatywnie zaskoczona, gdy w poludnie okazalo sie, ze kosciol do ktorego chodze jest….. zamkniety. Ukleknelam wiec we wnece i modlilam sie. Przyszlo moze 20 osób w najrozniejszym wieku, ale malo kto mial sile przy takim mrozie jak dzisiaj byc tam dluzej. Ta intencja jest tak piekna, szlachetna, a laski, ktore obiecuje Maria nie do wyobrazenia, szkoda, ze nie wszyscy kaplani ja rozszerzaja, dlatego dziekuje Wam redakcjo strony, ze piszecie o takich rzeczach. Im wiecej osob o tym wie, tym wiecej dobrego mozemy wyprosic dla tego swiata 😉

 4. Franciszkański kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jak zwykle otwarty.
  Było nas zaledwie kilka osób i było niebiańsko.
  Cichutko, cieplutko, otwarte niebo nad nami, prawie fizyczna obecność Maryi i Jezusa słuchających naszych modlitw. Obecność Boga w miłości bliźniego.
  Polecałam Mateńce wszystkie intencje zanoszone do Niej w odmawianych przez Was nowennach.
  …i niech spadnie deszcz błogosławieństw Twych…

 5. Modliłam się w tym dniu m.in. za mojego chłopaka. I jak się okazało,dzisiaj mają wolne na uczelni:D W końcu po miesiącu cotygodniowych zjazdów i zero wypoczynku, ma jeden dzień wolnego. Odebrałam to jako mały cud. 🙂

 6. W sobotę mialam zajęcia i miłam w planach pójść do kościoła, pomodlić się jak będe wracać do domu. Wiedziałam, że jest święto i dlatego chciałam wstapić do kościoła. Okazalo się, ze skonczyłam zajęcia ok 12, a nie o 15, jak miało być. W dodatku kolezanka zaproponowała mi, że mnie podwiezie i tak jakoś wysiadlam akurat kolo kościola, przy furtce pomyslalam czy najpierw może pojsc gdzieś do sklepu, a jak juz calkiem bede wracać do domu to gdzieś wstapie do innego kościoła, ale weszlam do tego. Otworzylam drzwi i tylko ganek był otwarty i kilkoro ludzi modlilo się glośno, przyłączyłam się i tak właśnie miałam okazję pomodlić się z innymi właśnie o tej godzinie. Ale najlepsze, że o tej Godzinie Łaski dowiedziałam się później, gdybym przeczytala to na forum dokładniej to bym może starała się dotrzeć do kościoła albo na zajęciach chwilę pomyśleć o modlitwie. Znalazłam się tak jakby ktoś mnie zaprowadził.

 7. moja nowenne koncze 29.12 napisze wtedy wiecej ,ale teraz juz moge podziekowacv za WAS wszystkich i za Pana Marka ktory to wszystko prowadzi ,mysle ze kazdy z nas kiedy tylko ma „dolek ” natychmiast tu wchodzi i czuje sie tak jakby byl w domu

 8. ja się modliłam w domu jak myślicie czy moja modlitwa też zostanie wysłuchana? Modliłam sie w 4 intencjach: o zdrowie, o dobrego męża, jeśli jest taka wola Boga, o pokój w rodzinie i za zmarłych w rodzinie?

  • W „Godzinie łaski” możesz prosić o co tylko chcesz i w dowolnej ilości intencji. Pamiętaj: Jezus i Maryja nie umieją dawać mało ale żądają za to bezgranicznej miłości i zaufania – my też musimy im dawać wszystko co mamy i kim jesteśmy.

 9. Fajnie napisałaś:) dzięki. W godzinę łaski starałam się zaufać najmocniej jak tylko umiałam i czułam duży spokój podczas modlitwy i w ogóle cały dzień miałam jak nigdy bardzo spokojny wewnętrznie…łapałam się na tym że chodzę i sama się do siebie uśmiecham:)

 10. Ja też właśnie skończyłam odprawiać 4 lub Nowenne Pompejańską, w intencji o szczęsliwe rozwiązanie ciąży mojej córki Elizy, to co się działo podczas tej Nowenny pokazuje jak szatan nienawidzi modlitwy różańcowej i dzieci poczętych, ale wytrwałam również dlatego, że spowiednicy bardzo mnie wspierali i wyjaśniali, dlaczego tak si,e dzieje.Termin porodu na 7.12.2o13 więc, jeszcze się modlę aby nic się nie wydarzyło nieprzewidzianego, a Maryi ufam bezgranicznie i wiem, że Ona i Jezus nas bardzo kocha. 5.12.2013r o godz.16.2o. babcia Basia

 11. Mateńko, proszę, nie każ mi już czekać, tak wiele lat proszę. Niech Bóg mnie pobłogosławi tym o co się modle tyle już lat. Niech to już będzie ten czas. Bardzo proszę. Justyna

 12. Zapaliłam dużą białą świece przystrojoną niebieską kokardką na cześć NMP,następnie otwarłam Biblie i przeczytałam Magnifikat,potem zaczłam odmawiać różaniec i w pewnym momencie popłynęły mi łzy-to się nie zdarza często ale się tak wzruszyłam jak nigdy.Dziękuję Maryjo.

 13. Kocham Cię Maryjo, moja nowenna konczy sie 03.01.2014 r, jest to moj drugi dzien czesci dziekczynnej, do tej pory nie otrzymalam laski, ale nadal wierze i prosze…

 14. Dzisiaj godzina łaski odbyła się o 12-13. Niestety ja w tych godzinach byłam na turnieju tańca i nie wiedziłąm, że trzeba modlić się w tych właśnie godzinach, pomodliłam się od 18.13 do 19.13 i nie wiem czy Matka Boża przyjmie moją modlitwę ale mam nadzieje, że MAteńka mnie wysłucha. A wy co o tym myślicie?

  • Nie chcę się wypowiadać za Matkę Bożą 🙂 ale osobiście jestem w 100% pewna, że przyjęła Twoją modlitwę. Od 12 do 13 była godzina łaski ale to nie znaczy, że modlitwy w pozostałych godzinach są bezwartościowe i z automatu odrzucone przez Boga.

 15. powiem Wam , co mi sie przytrafiło , w tych godzinach byłam pracy , ale w związku z tym ,że miałam chwilę , pomodliłam się , ale zanim to nastąpiło , coś mnie tknęło ,żeby wyciągnąć z torebki portfel i powyrzucac zdbędne rzeczy , a jest ich tam pełno , bilety , paragony itp. wyrzucając natknęlam się na obrazek Mateński , który dostałam na zakończenie szkoły od księdza, na odwrocie byla modlitwa, a mianowicie akt oddania się Najświętszej , a na samym dole data : 8 grudnia 1986 . znowu coś mnie tknęło , wzięłam telefon ,zadzwoniłam do mamy i spytałam w którym roku poznała się z tatą, odpowiedziała 85-86, oniemiałam , wiem ,że to nie przypadek. dodam tylko ,że mój tatuś jest chory i modle się ciągle o jego zdrówko. Kochanaa…..

 16. Ja miałam okazję pomodlić się wtrakcie mszy św. i po niej, więc w godzinie łaski- wracając od komunii św. zalałam się łzami, byłam bardzo szczęśliwa i mam nadzieję, że chociaż trochę przyczyniłam się za zmianę grzeszników na lepsze, że Mateczce miłe było moje błaganie i że kropelka lepszego świata może zaistnieć w naszej rzeczywistości. Zresztą nie ustanę w modlitwie codziennej za siebie, swoich bliskich , księży- żeby będąc szczególnie umiłowani przez Jezusa Chrystusa potrafili zwalczyć każdą złą pokusę w sobie, jak również, żeby mieli moc wypraszania wszelkich łask dla ludzi świeckich, szczególnie tych którym udzielają sakramentu rozgrzeszenia, by do swoich grzechów nigdy więcej nie powracali; także za to, żeby nie było aborcji, prostytucji, wczesnej inicjacji seksualnej promowanej przez środki masowego przekazu dla zepsucia świata; za nas wszystkich na tym blogu modlących się Nowenną Pompejańską i innymi modlitwami – o spełnienie dobrych próśb; za polityków, żeby wszyscy byli Twoimi wysłannikami Panie Boże, by rządzili dla rozwoju świata zgodnie z Twoją wolą i na Twoją chwałę; oraz za wszystkich grzeszników tych modlących się, tych co Cię znają i tych, którzy nie słyszeli o Tobie, byś wzbudził w nas pragnienie ciągłego udoskonalania się w wierze i byśmy nigdy nie zwątpili w Twoje przeogromne Miłosierdzie, by nikomu nie zabrakło wiary i zapału, by swoje życie zmieniać na lepsze i by jak Bartolo Longo poszukiwać drogi do przebłagania za nasze grzechy i uświęcania się i przybliżania do Ciebie, by spocząć w Raju.

 17. Ja również jutro rozpoczynam Nowennę pompejską – swoją pierwszą. prosze o modlitwę abym podołała i aby Maryja i dobry Jezus wysłuchali mojej prośby i obdarzyli mnie dzieckiem – moim własnym dzieckiem.
  Karolina

  • Nie pisz na pewno bo tego nie wiesz. Ja dokładnie rok temu zaczęłam swoją 1 NP w intencji pracy i do dziś cisza.
   Życzę Karolinie aby została wysłuchana, żeby nie miała żadnej niewidzialnej „przeszkody”. 🙂

   • kochani Ta Godzina przynosi owoce i łaski ja rozpoczęłam modlitwę w Godzinie Łaski trzykrotnym odmówieniem Psalmu 50 do Dawida z rozłozonymi na boki rękoma tak jak zażyczyła sobie tego Maryja od Pieriny której się ukazywała modliłam się za grzeszników za nawrócenie i za dusze w czyscu cierpiące tak jak poleciła Maryja i po odmówieniu tego psalmu trzykrotnie poczułam w sercu i na duszy jakby coś z niej opadało takie uwolnienie lekkość jakby mnie coś rozwiązywało tak jakbym była czymś skrępowana ,wierzę że to uczucie którego doświadczyłam to była Łaska Boża . Póżniej modliłam się jeszcze na różańcu mówiąc do Maryji Mistyczna Różo tak jak nakazała aby ludzie ją spostrzegali jako – Mistyczną Różę

    • Ja modliłam się w pracy , ale rzeczywiście przy trzecim czytaniu Psalmu – coś dziwnego przez moment odczułam , nie umiem tego nazwać , może wzruszenie , nie wiem . Nie spędziłam tej godziny tak jakbym chciała , ale udało mi się przez większość czasu modlić się . Nie jestem pewna czy Maryi podobała się taka trochę niedbała modlitwa , ale potem byłam w kościele na rekolekcjach , było cudownie , kazanie księdza o Maryi , i kilkakrotnie powtarzane słowa księdza – „dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych” .Budujące i optymistyczne .

     • A ja zapomniałam o tym psalmie, modliłam się różańcem i „swoimi słowami”. Coś na sklerozę sobie kupię, bo rano szukałam tutaj inf o godzinie miłosierdzia, ale normalnie „diabeł nakrył ogonem”. Sama nie wiedziałam czego szukam.
      Ach…

      • AgnieszkaC ja też się modliłem samym różaniecm. I też szukałem informacji i również nic nie mogłem znaleźć. Wiec się nie martw nie jesteś sama.

      • Zła jestem na siebie, bo w tamtym tygodniu czytałam o tym psalmie i jego samego, a zupełnie zapomniałam 🙂
       No nic, może za rok jak dożyję to uda się.

     • ja modliłam się i jednocześnie musiałam ugotować obiad no i zacięłam się trzy razy w ten sam palec, autoagresje mi się włącza ostatnio

     • ago, wg mnie liczy się intencja, jeśli była szczera, to Maryja ją przyjmie. Ja jako matka bym tak zrobiła, a Ona jest przecież Najlepszą z Matek 🙂

 18. Witam. Mnie na maila przyszla dzis onformacja, ze jest godzina laski wlasnie dzis, 8 grudnia. nie mialam wczesniej pojecia o tym swiecie, fajnie, ze sie dowiedzialam. Zupelnie nie jest to rozpowszechnione. Jestem akurat w trakcie Nowenny Pompejanskiej, wiec troche rozanca w tej godzinie udalo mi sie odmowic. niestety dzieciaki mi troszke przeszkodzily, ale choc troche zatopilam sie w modlitwie. Pozdrawiam wszystkich.

 19. Mnie udało się pomodlić w pracy, tez były przeszkody, rozproszenie. Psalm przeczytałam, ale tak jakoś ciężko było mi się skupić na jego treści, aż się zgrzałam z tego wszystkiego. Później odmówiłam część różańca w ramach Nowenny Pompejańskiej, w trakcie której akurat jestem. Też słyszałam, że ta godzina przynosi niezwykłe owoce, Matka Boża działa! Ciekawa jestem świadectw innych osób. Kogo tylko mogłam zachęcałam aby modlił się w tej godzinie.

  • Mój proboszcz aż się zdziwił, bo naprawdę było bardzo dużo osób. Trochę wyszło, ale większość została całą godzinę i trochę dłużej z racji odmawianych wspólnie modlitw.

 20. Dzisiaj kolejna godzina miłosierdzia dla mnie i całego świata. Będę modlić w tej godzinie i mam nadzieję, że modlitwa moja i innych ludzi dobrej woli pomoże grzesznikom, wyprosi potrzebne łaski do nawrócenia, idącym na potępienie, odrzucającym miłość Boga, zaślepionym przez Ducha tego świata oraz przyniesie światu potrzebne ukojenie i pokój. Chcę w tej godzinie prosić także za kapłanów i osoby konsekrowane aby wytrwały w swoim powołaniu a także prosić Matkę Najświętszą o szczególną opiekę nad rodzinami zagrożonymi rozpadem, za poranionymi przez rozwody, za dziećmi cierpiącymi przez egoizm rodziców a także w intencji poczętych dzieci aby zostały przyjęte z miłością przez swoich najbliższych. W modlitwie polecać będę dusze w czyśćcu cierpiące aby Niepokalanie Poczęta wyprosiła u Pana naszego Jezusa Chrystusa skrócenie kar, które słusznie ponoszą wypłacają się bożej sprawiedliwości te bolejące dusze. Niech Duch Święty przyczynia się w błaganiach podczas naszej modlitwy aby była godna i została przyjęta jako wynagrodzenie za nasze grzechy i całego świata.

 21. czy patrzeliście na słońce w te godzinie? Ja mogłam na nie patrzeć i nie bolały mnie oczy, nie raziło mnie. Migotało jakby na czerowno i widac je było bardzo dokładnie, czy ktoś też tak miał, próbowałam to nagrać ale nie wyszło za bardzo…

 22. 8 grudnia 2015 r urodziłam synka 🙂 to takie niezwykłe, dzień poczęcia też był w Święto Maryi 25 marca, wcześniej długo staraliśmy się z mężem o dziecko. Synek urodził się 10 dni przed planowanym terminem. o 12:00 weszłam na porodówkę, o 13:05 Synek się urodził. To była moja pierwsza ciąża. Urodzić dziecko w godzinę łaski w Święto Matki Boskiej- czy to nie jest cud i znak od Boga?

 23. Czy można w godz. Łaski modlić się w intencji swojej POmpejańskiej? Oprócz za kałpanów i grzeszników:) Czy to będzie egosistyczne?

 24. W godzinie Łaski skończyłam kolejną nowennę i zaczynam kolejną już Nowennę Pompejańską,prosząc Mateńkę o wylanie łaski dla moich ukochanych dzieci.A w świątyni,będę modlić się za kapłanów i grzeszników i tych którzy odeszli od Boga,o ich nawrócenie.Mateńko Niebiańska któż jak nie Ty,otulasz nas swym Matczynym Płaszczem.

 25. Będę się dziś modlić o wiarę prawdziwą, głeboką dla mojego syna i jego rodziny, o umocnienie w wierze dla Księdza Mirka i o przebaczenie win dla siebie. Od 2 lat odmawiam Nowennę Pompejańską. Tym razem Zakończę część błagalną 20 grudnia , w 96 rocznicę urodzin mojej mamy Julii. Będę dziekować za jej długie życie w zdrowiu . Kiedy ki kończę Nowennę przez kilka dni wypełniam czas wieloma różnymi modlitwami, ale po 2-3 dniach zaczynam Nowennę od nowa bo odczuwam brak kontaktu z Maryją. Matka Boża jest ze mna kazdego dnia . Jestem ciężko nieuleczalnie chora, tracę wzrok . Modlitwa daje mi radość i nadzieję. Kocham Cię, Matko Boża, Moja Matko, Maryjo

 26. Myślę tak : Matka Boska jest Królową Polski. Wielokrotnie wyjednała przez swojego Syna wspomożenie Stwórcy dla Prawych Polaków i przez nich dla Polski. Dlatego w Tej Godzinie /od 12:15 br./ modliłem się do Niej o zwrócenie się do Syna o wsparcie Stwórcy dla Prawych Polaków w walce z potężnymi siłami bezbożnych i duchów złych o odbudowę silnej Polski dzięki „przejrzeniu na oczy” coraz większej liczby obywateli, którzy czują się Polakami aby zrozumieli, to co pierwszy, dzięki Łasce Stwórcy, zrozumiał Wielki Umysł Mieszka Pierwszego, że Racją Stanu Państwa Polskiego jest „Trzymać się Rzymu” i przyjeli Matkę Boską za swoją Matkę do której zawsze zwraca się o pomoc i radę

 27. Ja dziś też poszłam na mszę w godzinie łaski.Niestety żle się do tego przygotowałam,nie znalazłam informacji jak trzeba się modlić.
  Byłam na mszy przyjęłam komunię,a po mszy odmówiłam różaniec w tych intencjach które są bliskie mojemu sercu.
  Nie wiedziałam,że trzeba się modlić za grzeszników,za kapłanów itd.
  Wyszło na to,że egoistycznie myślę o sobie.
  Nie wiem czy Matce Bożej będzie podobać się taka modlitwa.
  Mam nadzieję,że za rok znów będę mogła się modlić i zrobię to inaczej.

 28. Odmówiłam juz 5 nowenn w swoim zyciu odkad sie tylko o niej dowiedziałam w tym 3 nowenny w intencji urodzenia córki. Dziś w godzinie laski prosiłam o cud urodzenia córeczki wiedząc i mając potwierdzone przez kliku lekarzy na usg ze pod sercem noszę kolejnego syna. Tyle kobiet nie moze mieć wogole dzieci czy ja jestem tak zła i egoistyczna ze modlę się o wymarzoną córeczkę? Kocham moich 2 synkow nad życie i nie zamieniłabym ich na córki i tego tez będę kochać zapewne najbardziej bo więcej dzieci już mieć nie planuje ze względu na obciążenie i zdrowie. Zamiast dziekowac Bogu za zdrowe i mądre dzieci ja pragne mięc córeczkę . Czy ze mną jest coś nie tak???? Czy wogole mogę liczyć na cud i prosić o to w modlitwie?

 29. Moja nienarodzona córka miała stwierdzona wadę serca, która miała być operowana zaraz po porodzie. Wraz z mężem i rodzicami modlilismy się w jej intencji w godzinie laski do Maryii. Córka urodziła się zdrowa. Maryjo , nie znajduje słów by powiedzięć Ci dziekuje. To prawdziwy cud i laska od Ciebie.

 30. Dzięki godzinie laski dostałam nowe życie. Gdy moja mama zabrała mnie do kościoła 8 grudnia byłam sceptycznie nastawiona, ale modliłam się o ustąpienie objawów somatycznych związanych z depresją. Od maja czyli od matury praktycznie nie wychodziłam z domu. Rok później poszłam na studia usamodzielniłam się finansowo i psychicznie, wyprowadziłam się z domu, spotkałam na swojej drodze życzliwych ludzi. Wcześniej żadna terapia nie pomagała. Dopiero po pewnym czasie zrozumiałam jak wiele dostałam. Dużo więcej niż prosiłam. Matka Boża działa Cuda. Teraz oczywiście czasem wracają objawy ,ale o wiele mniejszym nasileniu. Módlcie się.

A Ty co o tym myślisz? Napisz!