Jak szerzyć nowennę pompejańską i nie stracić?

Pomocnicy Królowej Różańca ŚwiętegoKochani Czytelnicy, Pewna pani podpisująca się jako Farida napisała taki oto komentarz pod książką o nowennie pompejańskiej:

Wmawiacie ciemnotę ludziom . Zacznijcie sami myśleć rozsądnie . A nie szukacie zysków finansowych nabierajac wierzących. Wstyd!!!!!!!

🙂 To może czas wyjaśnić parę rzeczy. Szerzenie nowenny pompejańskiej może kosztować całkiem sporo.

Miesięczna opłata za ten serwer, by jako tako działał, a nie działa dość płynnie, to minimum 330 zł netto. Na nim działa też strona społecznościowa zywyrozaniec.pl (na którą zapraszamy) oraz krolowa.rosemaria.pl (kwartalnika „Królowa Różańca Świętego” o nowennie pompejańskiej i różańcu).

Wydawanie tej gazety, która jest tania i z założenia nie jest komercyjna, nie jest wcale zyskowne. Ta strona internetowa i kwartalnik przez dwa lata wygenerowała prawie 20.000 zł strat. Tyle kosztuje serwer, obsługa, czas, sprzęt, darmowe egzemplarze „Królowej…” itd. Tę stratę niweluje  Wydawnictwo Rosemaria, które udostępnia swoje zasoby i darowizny na działalność statutową Fundacji, do której należy także ta strona.

Dlatego udostępniliśmy tutaj sklepik, żeby ograniczać straty. Książki Wydawnictwa Rosemaria o nowennie pompejańskiej są tak tanie, jak tylko się da. Na różańcach pompejańskich nie ma zarobku, bo są sprzedawane po kosztach i pieniądze idą do Sanktuarium. Na obrazkach z nowenną zysk jest groszowy i praktycznie pokrywa koszt kopert tzw. fatygi. Widać, jaki to złoty interes, ale i tak znajdzie się jakaś osoba, dla której to złoty interes i „nabieranie wierzących” 🙂

Na koniec dodam, że Fundacja „Pomocnicy Królowej Różańca Świętego” jest otwarta na działanie ze wszystkimi w szerzeniu różańca, a nie na zysk (bo nie prowadzi działalności gospodarczej ani nikomu nie płaci pensji, zusów itp.). Zobaczcie tutaj, jakie są nasze działania – link. – Przez 12 lat naszych działań w jakiś sposób pomogliśmy ponad 12.000 osób prowadząc strony o zagrożeniach duchowych, poświęcając prywatny czas na działalność ewangelizacyjną. Strona o nowennie pompejańskiej, którą teraz oglądasz, istnieje dwa i pół roku, i nic tu się samo nie dzieje: ktoś musi ją serwisować, utrzymywać, obsługiwać korespondencję, rozwijać – i to też działanie charytatywne. Mamy około tysiąca wpisów, ponad 8000 komentarzy – to wszystko wymaga czasu na edycję.

Dlatego gorąco proszę: jeśli chcesz wesprzeć Fundację, zrób to w jeden z możliwych sposobów:

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam Faridę 🙂
Marek Woś, Fundacja PKRŚ

 

30 myśli na temat „Jak szerzyć nowennę pompejańską i nie stracić?

 1. na pewno znajdzie sie jeszcze wiecej takich FARIDOW ale wiadomo ze nie nalezy ich brac na powaznie ,my doskonale wiemy jaki to dar od Maryji ze ta strona istnieje !!!!! DZIEKI !!!!!

 2. Pomodlmy sie za ta kobiete-przy okazji chcialam podziekowac-zamowilam obrazki z Nowenna zeby szerzyc wiare a otrzymal tez obrazki po angielsku (mieszkam w UK)i dwa egzemplarze Krolowej..Bog zaplac!!!

 3. Dziękuję za prowadzenie tej strony. Proszę nie zwracać uwagi na nieprzychylne komentarze i kontynuować dzieło. Ta strona to dar od Matki Najświętszej. Bóg zapłać.

 4. Pozdrawiam całą Redakcję tej strony i bardzo dziękuję za Waszą pracę, przekazywane treści i wszystkie dzieła, które prowadzicie. Jest to „morze dobra”, które rozlewa się się po świecie i sama Matka Boża Pompejańska nad nim czuwa. A taki jeden, mały złośliwy komentarz jest niczym w tej pracy, można się nawet dziwić, że tylko jeden, bo przecież zły duch szaleje jak widzi taką falę modlitwy, której zatrzymać nie może. Życzę dalszej opieki Matki Bożej w tej trudnej, ale jakże owocnej pracy. Jeszcze raz dziękuję za to, że Jesteście. Szczęść Boże !

 5. Ciemnota? – ten brak wiary to CIEMNOTA, dziękuje WAM za wszystko co robicie aby ta strona istniała, Matka Boża wszystko wynagrodzi a modlitwa to prawdziwy DAR, Kto jej nie spróbowała to po prostu CIEMNOTA

 6. Serdeczne Bóg zapłać za prowadzenie strony, za przepiękne czasopismo „Królowa Różańca Świętego”, za książki i również za różance.

 7. ta strona to dobra robota dla Boga,
  trochę ciekawi mnie ile osób dzięki tej stronie odmawia nowennę, czy admin mógłby podać jak dużo osób założyło konto? albo podać ilość wg jakiś innych szacunków
  jeśli chodzi o finanse, to może warto jak np. na http://www.dobremedia.org wprowadzić możliwość zapłaty online przez dotpay, tak by ta strona rozwijała się, bo wiele osób przyzna, że świadectwa innych pomagają gdy przychodzi zniechęcenie do odmawiania nowenny

  • Dzięki za list. Tutaj nie mozna założyć kont, ale odwiedza nas całkiem sporo ludzi: ponad 2000 autorów komentarzy. Prawdziwą miarą są świadectwa – ok. 1000. Dodamy możliwość wsparcia Fundacji Rózańcowej przez prosty formularz. Pozdrawiam

   • Tak sobie myślę aby wesprzeć to dzieło jak jest pięknie prowadzone , różańce z Pompejów . Może niech każdy z nas miesięcznie prześle 5 zł , czy dziesięć .Rozumiem że jest kryzys , bezrobocie . Aby pomóc prowadzącym . Wolnego czasu tyle poświęcają . Złotówka do złotówki i coś się nazbiera . Maria wynagrodzi każdemu . Ja już sobie nie wyobrażam aby tej strony nie było . Pozdrawiam . Z Panem Bogiem

    • A ja mam zapytanie, czy są jeszcze w sprzedaży wcześniejsze nr KRŚ od 1 nr do 8 włacznie, bo mam po jednym egzemplarzu tylko niektóre z nich i chciałabym uzupełnić brakujące, jak również zakupić jeszcze dodatkowe, żeby pozostawić w kościele.

    • A co z książką o egzorcyzmach o Anneliese Michel i o spiącym człowieku i jego przemyśleniach – czy będzie wznowienie i KRŚ nr od 1-3 ?

     • Pani Joanno, ksiązka „Idź precz szatanie – Opętania ekspiacyjne” (m.in. o Anneliese Michel) oraz „Opowieść mężczyzny, który zarabia śpiąc” są wciąż dostępne. KRŚ też są dostępne wszystkie numery oprócz 1.

 8. kochani nie zważajcie na to co kto mówi lub pisze są to słabe istoty potrzebujące modlitwy i wiary ,mnie spotkało przykre zdarzenie że śmieją się ze mnie że odmawiam kilka różańców dziennie, wcześniej opowiadano im o NP ale są to osoby potrzebujące przebudzenia
  pozdrawiam

 9. Witam, bardzo proszę o możliwie szybką odpowiedź.

  Pewien ksiądz, któremu niezwykle dużo zawdzięczam, często choruje. Właściwie nie wiem nic dokładniej na ten temat, czy to jest coś poważnego, czy może tylko jakieś lekkie przeziębienia, ale jakoś tak podświadomie często bardzo się o niego martwię.

  Dwa dni temu zupełnie przypadkiem usłyszałam o czymś takim, jak nowenna pompejańska. Do tej pory jej nie znałam, więc zaciekawiła mnie. Tego dnia jednak już nic więcej nie czytałam o tej modlitwie.

  Natomiast dziś porannej mszy nie odprawiał ten ksiądz (a robi to praktycznie w każdą sobotę), do tego msza zaczęła się ze sporym opóźnieniem. Nagle naszedł mnie wielki strach o tego księdza, a zaraz potem przypomniałam sobie o nowennie pompejańskiej i że muszę ją za niego odmówić.

  Gdy wróciłam do domu i zaczęłam szukać informacji, zdziwiłam, że ta nowenna trwa aż 54 dni, zdziwiłam się też jej popularnością i mnogą liczbą niezwykłych świadectw. Stwierdziłam, że koniecznie chce ją zacząć odmawiać.

  Moje pytanie: czy intencja może być tka: prośba o zdrowie dla tego księdza, żeby wszystko było z nim w porządku? Czy to nie jest zbyt mało konkretnie? Zwłaszcza, że właściwie nawet nie wiem, co mu dolega – czy to rzeczywiście coś poważnego, czy tylko jakieś zwyczajne choroby, przeziębienia. Pytam, bo jest napisane, że to musi być jedna, najlepiej jak najbardziej skonkretyzowana intencja. A czy nie lepiej, żebym modliła się o coś innego (jest sporo innych, być może większych spraw, problemów, o których rozwiązanie mogłabym się modlić)?

  • To bardzo ładnie z twojej strony Duch Święty działa jak chce i skoro czujesz taką potrzebę serca to się módl się dokładnie w takiej intencji jak napisałaś widocznie tego potrzebuje on Pozdrawiam 🙂
   P.S Też chciałam przyłączyć się i podziękować bardzo wszystkim kochanym ludziom którzy tworzą tę stronę która jest jak powiew wiatru Ducha Świętego i działa jak chce bo pewnie jak większość też przypadkowo znalazłam tę stronę i odmawiam 2 NP. Chwała Panu za wasz czas poświęcony szerzeniu wiedzy o Maryi.

 10. jezeli masz taka potrzebe aby sie za tego ksiedza pomodlic to zrob to natychmiast to na pewno jest mu potrzebne ,wcale nie musisz wiedziec co mu dolega ale po prostu o zdrowie dla niego

A Ty co o tym myślisz? Napisz!