Dariusz: Świadectwo

Witajcie.Choć w swoim życiu starałem się być dobrym człowiekiem nie jestem nim. Popełniałem liczne błędy nieumyślnie lecz jednak krzywdząc ludzi,popadłem też w konflikt z prawem i groziło mi 3 lata wiezienia. Wyrok był prawie pewny i choć niesłuszny wiedziałem że jeśli mnie spotka to należy mi się za moje przewiny moralne. Ponieważ sam wychowuje córkę gdyż jej matka choruje psychicznie bardzo rozpaczałem co się z nią stanie gdy mnie zabraknie. Jestem też po rozwodzie i z końcem sierpnia założyłem nową rodzinę choć jak się domyślacie niesakramentalną. Moja córka miała więc wreszcie matkę z prawdziwego zdarzenia choć formalnie bez żadnych praw do opieki. Bardzo się bałem , że jestem tak bardzo ba bakier z prostymi ścieżkami Boga że nie zasługuje choćby na cień pomocy… wyczytałem gdzieś jednak o tej nowennie i zacząłem ją odmawiać choć błędnie bo nieświadomie ograniczyłem modlitwę tylko do 5 dziesiątek różańca… Matka Przenajświętrza nawet jednak takiego człowieka jak ja wysłuchała i zostałem praktycznie uniewinniony… po ośmiu dniach modlitwy. Po wyroku modlę się na nowo. Od dwóch dni rozpocząłem już poprawnie nową nowennę gdyż wiem że to dopiero początek mojej drogi ku byciu dobrym człowiekiem. Oczywiście że bardzo się boję że nie wytrwam , że nie zostanę wysłuchany , że się poddam, ale czym byłoby życie be z nadziei. Myślę sobie jeśli Ona mnie nie odtrąca to dlaczego ja odtrącam siebie … więc będę się modlił i prosił o ocalenie mojej rodziny od innych zagrożeń… przecież gdy ktoś natrętnie puka do drzwi , któż z nas nie otworzy…

Helena Pelczar

- zapomniana stygmatyczka

Spisana przez naocznych świadków. Świadectwo objawień Pana Jezusa

i Maryi. Historia przyjaźni z Aniołem Stróżem.

41
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
20 Wątki komentarzy
21 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
24 Autorzy
JaGrażynaŁucjaBarbara2Kasia Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Monika
Gość
Monika

Piękne świadectwo 🙂
Nie myśl, że Maryja Cię nie wysłucha. Ona będzie z Tobą. Nie potrzebują lekarza zdrowi, tylko ci, którzy się źle mają. Pan Jezus bardzo często jadał z celnikami, grzesznikami, wybaczył Marii Magdalenie, uzdrawiał chorych, niewidomych, głuchych… Faryzeuszom się to nie podobało, ale Pan Jezus przyszedł zbawiać to, co zginęło. Jak sam mówił wielokrotnie do uzdrowionych: „Idź Twoja wiara Cię uzdrowiła” – Ciebie Twoja wiara też uzdrowi. Jesteś w najlepszych rękach, odtąd wierz, że może być już tylko lepiej 🙂 Większa jest radość z 1 nawróconego, niż z 99 sprawiedliwych”.
Wytrwałości i wiary Dariuszu 🙂

Dariusz
Gość
Dariusz

Dziękuje za dobre słowo i wyrazy wiary i otuchy

Marta
Gość
Marta

pomodlę się za Ciebie. Powodzenia!

S.
Gość
S.

W modlitewne trzeba być natrętnym…Wytrzymasz, dasz radę , to naprawdę żaden wyczyn. Ja odmawia już 27 dzień czyli skończyłam pierwszą część. Moja 15 letnia córka też odmawia, razem zaczęłyśmy 1 listopada,a mąż kilka dni później.

ewa
Gość
ewa

Również rozpoczęłam moją trzecią Nowennę 1 listopada 🙂 Skoczymy ją w wigilę co pieknie się układa…A przy okazji nie mogę się nadziękować Bogu za tak liczne dary i ciągłą opiekę Maryi 🙂

bogumila
Gość
bogumila

Ewa możemy się razem duchowo laczyc w modlitwie,tez dokładnie zaczelam Nownna 1 listopada, i wiele lask już otryzmuje od Matki Boskiej Bogumila

nowenna 1 listopada

Magda
Gość
Magda

Myślę, że masz w sobie dużo pokory, a to już klucz do sukcesu. Pamiętaj, nie poddaj się i walcz do końca! 😉

Dariusz
Gość
Dariusz

wiele dla mnie znaczy wsparcie które mi okazujecie dziekuje

agnieszqa
Gość
agnieszqa

Jestem z ciebie dumna!ty też powinienes byc z siebie dumny!mogles pojsc sciezka w dol a wybrales drogę do odbudowy swojego zycia!:-)

Sylwia
Gość
Sylwia

My z mężem żyliśmy w grzechu od 14 lat tzn od 4 lat byliśmy w związku cywilnym ale z punktu widzenia naszej wiary to dalej jest grzech.Od kosciola daleko od Boga jeszcze dalej ….Nowennę Pompejanska odmawiałem i będąc w tak nędznym stanie zostalam wysluchana .Po odmawianiu NP tzn jedna kończyłam a druga zaczynałam to po pół roku , zadziałała taka potęga Boga ze wzięliśmy ślub kościelny ,chodzimy do kosciola ,spowiedź co miesiąc oczywiście rozaniec czyli moja NP a maż rozaniec i ma swoje litanie ,dodam tylko ze pół roku wcześniej nie potrafił dobrze sie przeżegnać . A ja odprawilam 9… Czytaj więcej »

Kora
Użytkownik
Członek
Kora

Witaj Dariusz: Ja może nie popadłam w konflikt z prawem, ale też tkwiłam w niezłym bagnie..może daruję sobie opowiadanie:) Wyszłam z tego dzięki Bogu, ale nie potrafiłam sobie wybaczyć, to niszczyło mnie od środka. Miałam poczucie niższości, wstyd mi było za to jak żyłam. Dziś wiem na pewno, że ukojenie przychodzi tylko w Bogu, postanowiłam sobie wybaczyć i być dla siebie przyjacielem:) Jeśli coś w życiu złego zrobiłam, mogę to naprawić. Widać,że w Twoim sercu jest wiele skruchy i żałujesz, a to jest bardzo ważne. Bóg Cię nie zostawi, na pewno wysłucha, bo zależy mu na Tobie, coś o tym… Czytaj więcej »

Sylwia
Gość
Sylwia

Jeszcze jedno ,on chce i będzie Ci wmawiał ze w swojej sytuacji której sie znalazłes nie zaslugujesz na miłość Boga i to co Cię tak martwi to jego dzieło czyli złego, pamiętaj Bóg kocha każdego człowieka do szaleństwa ,ja jestem tego przykładem tylko trzeba poprosić szczerze z całego serca a pochyli sie nad każdym. Wbij sobie moje świadectwo :sylwia zostalam wysluchana: a sam zobaczysz jak zły był wściekły z mojego nawrócenia i jak mnie zastraszał, trzymaj sie i nigdy nie myśl ze nie zaslugujesz w miłość naszego ojca.

edyta Mędrek
Gość
edyta Mędrek

Edyta jak pięknie was czytać tylko u mnie tkwi wszystko w martwym punkcie:(

Dariusz
Gość
Dariusz

Dziękuje Wam wszystkim za wsparcie. Ogromnie wam dziękuje. Dzieki Waszym slowom również łatwiej walczyć z codziennością i nie ustawać w staraniu. Dziekuje…

sylwia
Gość
sylwia

Darek, nie będę pisać o Twoim świadectwie…chociaż jest piekne:) Napisałeś, że Twoja pierwsza żona jest chora psychicznie- to jest jeden z podstawowych warunków unieważnienia związku małżeńskiego.! Te sprawy nie trwaja teraz długo- u moich znajomych trwało to 9 miesięcy…Jeżeli Twoja druga żona nie miała ślubu kościelnego, to macie wielką szansę:) A, swoimi błędami się nie przejmuj..ważne, że chcesz zmiany i do tego dążysz. Zobacz na życie św Franciszka, św Augustyna czy samego Longo…grunt to się nie poddawać i pozytywnie myśleć. Przecież córka potrzebuje fajnego i madrego taty- skoro modlisz się do Maryii, to tak jest. Powodzenia i z Bogiem Wszystkim… Czytaj więcej »

IJMaria
Gość
IJMaria

Edytko – martwy punkt-może to tylko złudzenie, na pewno to tylko złudzenie, może jesteś zaślepiona jakimś pragnieniem, które tak naprawdę nie jest Ci do szczęścia potrzebne-starałabym się tak to widziec lub wolałabym wierzyc, że jeszcze nie nadszedł ten właściwy moment na widoczne zmiany w Twoim życiu, jeśli pragniesz czegoś konkretnego, co jeszcze nie nadeszło. To tak jak czekanie na wygraną, ale nie każdy jest wygrany w sposób który proponują nam kolektury. My mamy Boga, który decyduje za nas, co dla nas jest najlepsze. I oczywiście, jeśli nie wykupimy kuponu nie mamy szans na wygraną, tak jak nie modląc się nie… Czytaj więcej »

Ola
Gość
Ola

Z całym szacunkiem do Twoich modlitw i pochlebnych opinii tutaj na Twój temat ale ja nie będę Ci schlebiać. Żyjesz bowiem w grzechu ciężkim, w cudzołóstwie a w oczach Boga inna kobieta jest Twoją żoną sakramentalną, jeśli ona żyje i nie masz unieważnienia małżeństwa. Nie podoba mi się takie zakłamanie. Gdyś szanował bardziej Boga niż swoje przyjemności i potrzeby nie żyłbyś z inną, mając nadal żonę. Ślub cywilny nic w oczach Boga nie znaczy, Jesteś bowiem nadal związany małżeńskim węzłem sakramentalnym z inną kobietą a nie tą z którą żyjesz, (według nas wierzących to kochanka gdy masz nadal żonę). Gdybyś… Czytaj więcej »

Tiffany
Gość
Tiffany

Olu, dlaczego oceniasz Darka tak surowo? Kto dał Ci takie prawo? To Bôg nas ma prawo oceniać .Przeraża mnie buta osób ,którym sie wydaje , ze jak mają ślub kościelny i chodzą co tydzień do Koscioła to są lepsi od innych i moga innych oceniać krytycznie.A może Darek jest duuuuzo lepszym człowiekiem, niz wielu z tych którzy mają ślub kościelny?
Ewangelia uczy pokory i tolerancji a nie osądzania.Sam Pan Jezus wybaczył jawnogrzesznicy , więc bierzymy z Niego przykład.
I na koniec: kazdy z nas droga Olu własne grzechy poniesie na swoich plecach, więc rôbmy sobie a nie innym rachunek sumienia.

Marek (adm.)
Admin
Zaangażowany
Marek (adm.)

Skoro mowa o Ewangelii, to podaje jasno słowa Jezusa w sprawie rozwodów i tu nie ma żadnej dyskusji. Nie chodzi tu o wywyższanie się lub poniżanie kogoś. Po prostu nie można przymykać oczu na cudzołóstwo, i tego nie „wymyśliła” Ola, tylko Bóg wskazuje nam jasno, co jest grzechem. My zaś zrobimy dobry uczynek co do duszy, jeśli upomnimy kogoś w jego grzechu. Darek dostał tu dobre rady (np. od Sylwii) i dobrze, by tę sprawę uporządkował. Naszą sprawą nie jest przebaczanie ani rozgrzeszanie Darka, bo to dotyczy relacji jego z Bogiem, nie z nami.

Dariusz
Gość
Dariusz

Jedno w tych dywagacjach jest niewątpliwie prawdziwe…powinienem już dawno uporządkować kwestię mojego małżeństwa sakramentalnego i je unieważnić i to właśnie uczynię

Marek (adm.)
Admin
Zaangażowany
Marek (adm.)

Darku, nie zwlekaj. Sylwia napisała, że masz bardzo ważny powód, by sąd kościelny rozważył ważność małżeństwa.

Ola
Gość
Ola

Nie wiem Tiffany dlaczego wielu katolików rozgrzesza siebie i innych, w imię tego, że Jezus rozgrzeszył jawnogrzesznicy, tylko z tego co wiemy dalej powiedział „idź i nie grzesz więcej” a Darek z tego co widać postępuje inaczej, świadomie trwa w cudzołóstwie, więc to nieadekwatne porównanie. Po za tym nikogo nie oceniam tylko mówię o szóstym przykazaniu, które nie ja wymyśliłam. Może i Darek jest bardzo dobrym człowiekiem, bo nie kradnie, nie używa złych słów, jest miły i pomocny, może…, może i jest lepszym ode mnie i innych katolików, ale nie o to tu chodzi, bo mimo wszystko żyje w grzechu… Czytaj więcej »

Ola
Gość
Ola

Poza tym cudzołóstwo jest jedną z największych plag zła tego świata, wiele jest przez to łez i cierpień sakramentalnych żon, to są oceany łez, to są też łzy dzieci…konflikty, kłótnie, skrzywdzenia i rany na całe życie, tylko ten który cudzołoży tych łez najczęściej nie rozlewa, ale jakby nigdy nic, jakby nikogo nie skrzywdził żyje sobie w swoim „ciepełku” zewnętrznie pozorując się często na lepszego od innych, bo chce w ten sposób zmyć z siebie cudzołóstwo. Często też Ci którzy cudzołożą źle mówią o swoich sakramentalnych żonach alby się wytłumaczyć w oczach ludzi, że to nie oni tylko „ona” jest winna.… Czytaj więcej »

Ola
Gość
Ola

Jednym słowem przeraża mnie społeczne przyzwolenie na cudzołóstwo i życie oraz współżycie bez sakramentalnego ślubu wśród katolików, tak w społeczeństwie jak i wśród wielu nawet na Tej stronie. W ten sposób niedługo normalne, nie rozwiedzione i nie rozbite małżeństwa staną się czymś rzadszym niż rozbite rodziny. A często dzieci powielają to co zrobili ich rodzice, uważając to za normę, i rozmiar zła w ten sposób wzrasta. Czy to naprawdę nie są już czasy gdzie dane na zawsze komuś słowo coś znaczyło? Gdzie jest honor prawdziwego mężczyzny i prawdziwej kobiety? Jak się coś nie układa to lepiej „wymienić człowieka” niż walczyć… Czytaj więcej »

Magda
Gość
Magda

Podpisuję się dwoma rękami pod komentarzem Oli. Jestem właśnie tą żoną, która po 30-tu latach małżeństwa została wymieniona na młodszy model przez człowieka, który całe życie deklarował wartości chrześcijańskie. Jednym z wielu powodów wg niego jest fakt, że dzieci są dorosłe i on może już odejść. Jak to boli i upokarza wiedzą tylko kobiety, które znalazły się w tej samej sytuacji. Czuję się właśnie jak niepotrzebny przedmiot, który tylko pomagał w wychowywaniu dzieci. Na szczęście dzieci są dla mnie ogromnym wsparciem i dzięki nim udaje mi się przetrwać. No i oczywiście NP , którą odmawiam od roku, nie tylko w… Czytaj więcej »

Ala
Gość
Ala

to jeszcze zależy jak zostałaś tą żoną, dziwi Cię? bo znam kobiety co wręcz zmusiły partnerów do tego a potem się dziwią, że on po latach kogoś sam wybrał, wcześniej zgodził się, bo też mu się wydawało, że to ona, skoro tak o niego zabiega.

Ola
Gość
Ola

Alu nikt nikomu ust przysięgi do ust nie wkłada na siłę i na siłę nie prowadzi przed Boga aby i przyszłej zonie i Bogu złożyć przysięgę miłości i wierności, Gdyby mężczyzna nie chciał się żenić to by tego nie zrobił tak czy inaczej. Liczy się czyjaś wolna wola, którą tak Bóg szanuje, jeśli ktoś ją wyraża i godzi się na małżeństwo to wybiera, nie dlatego, że ktoś go zmusza, to już nie są czasy na siłę aranżowanych małżeństw a i te kiedyś bardziej się szanowały i kochały całe życie niż dzisiejsze małżeństwa z miłości. Mężczyźni są często dziś niedojrzali, także… Czytaj więcej »

Magda
Gość
Magda

Bardzo kocham mojego męża. Byliśmy bardzo dobrym małżeństwem. Takim na dobre i na złe. Coś się stało po 50-tce. On po prostu zaczął szukać ratunku przed starością i odszedł od Boga. Absolutnie nie twierdzę, że nie ma winy po mojej stronie. Nikt nie jest idealny. Ale on nie przyznał się do końca, że coś jest nie tak. Być może , że ja mu za bardzo ufałam i nie chciałam tego widzieć. Mam nadzieję, że Matka Boża pomorze otworzyć mu oczy i zrozumieć, że żyje w grzechu i nawróci się. Jeżeli nie jest nam dane być razem do końca trudno z… Czytaj więcej »

Ala
Gość
Ala

otóż właśnie, mężczyźni często są później dojrzali niż kobiety. mówię to po znanych mi przykładach. Tych co znam też składali przysięgi jak im się wydawało z miłości, ale prawdziwą miłość znaleźli po latach. Co o tym myśleć? Wcześniej wydawało im się, że po prostu powinni się ożenić, taka presja społeczna działa nie tylko na kobiety, na mężczyzn też.

Ola
Gość
Ola

…a ja też z przykładów z otoczenia widzę, że tacy Panowie nie wiedzą co to miłość i nigdy jej nie poznajdują. Często też tkwią na siłę przy tej drugiej, bo jest im zwyczajnie wstyd znów kogoś porzucić, bo ludzie by wtedy stwierdzili, że jednak coś jest z nimi nie tak a nie z pierwszą żoną. Znam osobiście takich mężczyzn, niektórzy jednak i drugą zostawiają i odnajdują trzecią „miłość”. Też takich znam. Tylko, że to nic nie ma wspólnego z miłością. Wydaje mi się Alu, że jesteś właśnie tą drugą dla kogoś, bo tak bardzo się upierasz, że druga jest dopiero… Czytaj więcej »

Ala
Gość
Ala

Inaczej, nie jestem drugą. za to kiedyś byłam wręcz prześladowana przez mężczyznę wierzącego, uważającego się za wzór, który wręcz uważał, że wszystko mu się w życiu uda i udaje. Za wszelką cenę chciał się ze mną związać, bo być może nawet modlił się o to, nie wiem. ja nie mogłam go pokochać. dlatego najbardziej irytują mnie na tym forum sprawy osób modlących się o konkretną miłość, choć wybrana osoba nawet odeszła. Takie upieranie się. wiem, ze upór jest czasem konieczny, ale te sprawy kojarzą mi się z chceniem kogoś jak jakiejś rzeczy. Wracając do tej drugiej. W moim przypadku ów… Czytaj więcej »

Dariusz
Gość
Dariusz

Witajcie. Gdyby mierzyć skuteczność nowenny zaciekłością z jaką zły atakuje by mi przeszkodzić w poprawie mojego zycia to rzeczywiście jest skuteczna… Straciłem syna , który się mnie wyrzekł choć przez 16 lat byliśmy swoimi dobrymi przyjaciółmi , straciłem setki tysięcy , codziennie niemalże coś się psuje , ktoś mnie atakuje , a pomysły kruszą się jak zapałki ale staram się wytrwać i proszę Was o modlitwę…

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Darku , Jest zapewne tak , że im większa możliwość spełnienia modlitwy tym Zły atakuje bardziej – zresztą można to przeczytać w wielu wpisach . Często strasznie się wszystko wali ( mnie też ! ) ale to trzeba przetrwać ! Nowenna daje siłę do walki z życiem więc nie ustawaj bo jest takie jedno mądre powiedzenie – co Cię nie zabije to Cię wzmocni . Współczuję Ci bardzo z powodu syna , ale z dzieciakami tak często bywa – bunty , fochy , jakieś dziwne nowe poglądy . Nie jest to jednak stan nieodwracalny . Ja swojego odzyskałam – nie… Czytaj więcej »

Ja
Gość
Ja

Darku Przede wszystkim dla miłości Chrystusa wyrzeknij się grzechu. Dopóki nie uporządkujesz spraw małżeńskich ustal z partnerką, że nie będziecie dzielić łoża. Bez pewnych rzeczy można żyć, a bez niektórych się po prostu nie da. Można żyć bez grzechu, ale bez miłości Boga NIE. Nikt nie mówi, że masz od razu zrezygnować z nowego związku. Ale zanim nie unieważnisz małżeństwa sakramentalnego i nie zawrzesz nowego zrezygnuj ze wspólnej sypialni. Wyjaśnij spokojnie partnerce że od tej pory będziecie białym małżeństwem z zachowaniem czystości aż do ślubu. Módl się do Mateńki o wsparcie i wytrwałość w postanowieniu bo może być bardzo ciężko.… Czytaj więcej »

Dariusz
Gość
Dariusz

Nie daje sobie rady z samym sobą. Nie wiem jak żyć codziennie spadają na mnie nowe ciosy , które już ledwo wytrzymuje… bardzo Was proszę o modlitwę bo ogarnia mnie rozpacz i przerażenie … potrzebuje już chyba naprawdę cudu by ocaleć

Kasia
Gość
Kasia

W takich trudnych sytuacjach życiowych to naprawdę może zaradzić tylko Pan Bóg. Zaraz jest godzina miłosierdzia odmów Koronkę i przeczytaj sobie Akt oddania przeciw zmartwieniom Don Dlindo. Bardzo pomaga. Moja sytuacja też należy do tych mega trudnych gdzie tylko Bóg może to odmienić bo człowiek już tu nic nie pomoże

Barbara2
Gość
Barbara2

Dariusz zawierz wszystko Jezusowi Miłosiernemu, módl się słowami: „Jezu ufam Tobie, Ty się tym zajmij”. Ja w bezgranicznej rozpaczy i niemocy, zawsze tak wołam i to pomaga. Porozmawiaj z kimś, może z księdzem, możesz też wysłać intencję modlitewną do sióstr zakonnych, jest taka strona http:/pogotowieduchowe.pl/. Nie poddawaj się i walcz, dasz radę, z Bogiem możesz wszystko przetrwać.
Dziś odmówię w Twojej intencji Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Dariusz
Gość
Dariusz

Dziękuje Kasiu i Basiu. Skorzystałem z waszych rad i rzeczywiście jakby trochę lżej , udało mi się choć na jakiś czas odegnać lęk i przerażenie ,… dziekuje także za modlitwę, samemu ciężko podołać . Ja także powierze was w moich modlitwach

Dariusz
Gość
Dariusz

Witajcie moja nowenn weszła w część dziękczynną i chce podzielić się z wami moją radością. Choć tuż przed końcem części błagalnej wydawało się że dosłownie Swiat wali mi się na głowę a ciosy spadały codziennie dosłownie jeden za drugim to jednak na dwa dni przed Swiętami wszystko ucichło. tak jakby morze mojego życia zaczęło łagodnieć. Bardzo bałem się o załamanie finansowe – Matka zesłała pieniądze z niespodziewanego żrodła , problemy prawne … rozwiązują się samoistnie, moja autodestrukcyjna tendencja do lekkiego trybu życia ustepuje szacunkowi dla rodziny miłości i tego co w życiu istotne… a teraz nawet możliwe że spodziewam się… Czytaj więcej »

Łucja
Gość
Łucja

Dariusz!!!!!POWODZENIA!!!!Maryja i św.Józef są zawsze z Tobą!!!!

Grażyna
Gość
Grażyna

Myślę,że martwisz się o swoją rodzinę sakramentalną,że pomożesz żonie się wyleczyć,bo ta druga pani nie jest twoją rodziną.Współczuję Ci ale taka jest prawda,Może ktoś z rodziny pomoże Ci w wychowaniu dziecka.

Pielgrzymuj z nami!

- poznaj niezwykłą historię

Sanktuarium 

w Pompejach!