Agnieszka: Nowenna Pompejanska jest zawsze wysluchana

Wierze goraco, ze kazdy zostanie wysluchany, trzeba tylko zaczac, a potem to juz jest tylko radosc z odmawiania nowenny.
Read More

Małgorzata: Rozstanie i powrót

Kiedy zostawił mnie ukochany świat mi sie zawalił, czułam że nie mam po co żyć, postanowiłam zaufać Matce Bożej i zaczęłam odmawiać Nowenne z prośbą o jego powrót..w między czasie kierowałam prośbę o wstawiennictwo do sw Rity,sw Jana Pawła II oraz Matki Teresy z Kalkuty.
Read More

Ewa: Moje nowe życie

Witam was moi kochani. Zanim zacznę kilka słów o mnie. Jestem 33 letnią żoną i mamą dwóch synów, zawsze byłam wierząca ale daleka od kościoła i modlitwy, chodziłam do kościoła bo tak trzeba na święta, bo mama gada albo jak trzeba o coś prosić bo ciężko w życiu lub strach...
Read More

Ewelina: Niech moje świadectwo będzie motywacją dla innych

Witajcie. Bardzo długo zastanawiałam się jak mam napisać swoje świadectwo, od czego mam zacząć. Możne rozpocznę od tego, w jaki sposób odkryłam Nowennę Pompejańską. Przeszło dwa lata temu po ciężkiej chorobie nowotworowej zmarła moja mama. Pamiętam, że gdy jeździłam do niej do domu, to bardzo często zamiast ze mną porozmawiać...
Read More

Zofia: Dzięki Maryi mam cudowne dziecko

Obecnie odmiawaiam moją drugą Nowennę. Chciałabym pocieszyć wszystkich którzy to czytają,z pewnością każdy tu ma swoje problemy ale mogę poświadczyć,że Matka Boska Was wysłucha..trzeba w to głeboko wierzyć.
Read More

Anna: Dziękuję Maryi za wciąż nowe łaski i błogosławieństwa oraz za uczenie mnie patrzenia na szczęście z innej perspektywy: od strony 8 błogosławieństw

Odmawiałam Nowennę Pompejańską w intencji: o życie błogosławieństwem {chodziło mi o życie wg 8 błogosławieństw z Kazania na Górze oraz o życie w pełni,wolności,radości i obfitości wg zasady więcej,lepiej,mocniej).Modlitwę różańcową rozpoczęłam 7 lipca w dzień odpustu MB Leśniowskiej – Uśmiechniętej Patronki Rodzin z Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw,a zakończyłam 29 sierpnia,w dzień narodzin dla nieba św.Jana Chrzciciela. Niemal przez cały czas trwania nowenny towarzyszyła mi lektura książki „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP”św.Ludwika Marii Grignon de Montfort -czytałam około 5 stron dziennie. Na 26 sierpnia przypadł ostatni rozdział: „Akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi”. Na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy przypadającą w tym dniu zapisałam się dopiero dzień wcześniej,gdyż planowałam inny wyjazd,do którego nie doszło. Choć na Jasnej Górze byłam wiele razy, to jednak w Święto MB Częstochowskiej po raz pierwszy. Po raz pierwszy odbyłam też spowiedź w Wieczerniku i przeszłam na kolanach wokół ołtarza – wszystko w intencji oddania się Jezusowi przez Maryję,również komunię przyjęłam w tej intencji. Na drugi dzień odbyłam też wizytę u lekarza, której się bałam,okazało się, że wszystko jest w porządku.

W dniu rozpoczęcia nowenny wypisałam na kartce tajemnice różańca i do każdej dopisałam po jednym błogosławieństwie pasującym do tej tajemnicy (także te zdania z Ewangelii, które miały charakter błogosławieństw lub były błogosławieństwami, ale nie z Kazania na Górze)i codziennie wg nich odmawiałam modlitwę.

Kiedy rozważałam czy nie przerwać nowenny z powodu dużych ciężkości wewnętrznych, w telewizji pojawił się film, który bardzo mnie poruszył i umocnił w dalszym trwaniu. Mówił o osobach, głównie chorych,ale też będących na marginesie,żyjących wg 8 błogosławieństw i pokazywał ewangeliczne miejsca w Ziemi Świętej związane treściowo z każdym z nich.

Wielką niespodzianką była też możliwość 1-dniowego pielgrzymowania oraz czuwania nocnego w jednym z Maryjnych sanktuariów obok którego znajduje się klasztor sióstr klauzurowych.Z jedną z tych sióstr korespondowałam od 7 lat powierzając swoje intencje modlitewne i po raz pierwszy udało mi się z nią spotkać i porozmawiać oraz być w tym miejscu(w przedostatni dzień części błagalnej). Na mszy w przeddzień odpustu MB Anielskiej w trakcie komunii zapytałam w sercu:Panie,czy chcesz mi coś powiedzieć? I w tej samej chwili chór zaczął śpiewać po kolei słowa 8 błogosławieństw:”Błogosławieni ubodzy w duchu…”itd. Miałam też w czasie mszy odpustowej po północy możliwość uczczenia relikwii JPII. Słowa z kazania,że :”mamy pukać,a nie ustawać” utwierdziły mnie w przekonaniu,że Bóg pragnie naszej wytrwałej modlitwy,wierności i zaufania Mu,iż w pewnym momencie zadziała. Dziękuję Maryi za odwagę wybrania się, ponieważ 2 dni wcześniej miałam straszny katar alergiczny, bez przerwy kichałam,ale w trakcie pielgrzymki go nie było, wrócił dopiero w nocy i mnie bardzo wymęczył,ale i tak to była dla mnie podróż wiary,która przyniosła mi odczucie szczęścia w sercu.

Maryja pomogła mi też znieść z poddaniem Woli Bożej informacji negatywnej związanej z pracą, o którą się starałam. Było to w dzień Wniebowzięcia NMP,gdy wróciłam z 1-dniowej pielgrzymki do jeszcze innego sanktuarium, gdzie opodal na jednym z odpustowych straganów znajdował się obraz MB Pompejańskiej.

Za 2 tygodnie, dzień po zakończeniu nowenny dostałam inną,sezonową pracę,która trwała 2 miesiące. Przed zakładem pracy stała zaś figurka Matki Bożej Niepokalanej,której medalik noszę. Dzięki Maryi zebrałam się też na odwagę, by w miejscu pracy mówić o Bogu, dałam kilku osobom kartonik z nowenną pompejańską.

1 października po odmówieniu w domu części różańca udałam się do kościoła na mszę – właśnie od ołtarza wracały dzieci z planszami od księdza, na których były miejsca na nalepki i …Matka Boża Pompejańska!

W ostatnim czasie odnowiło się również moje odczuwanie Pana Boga jako żywego,obecnego,rzeczywistego,bliskiego Przyjaciela.

Moja mama odmówiła też ostatnio nowennę w intencji szczęśliwego rozwiązania dla synowej. Moja bratanica przyszła na świat w przedostatni dzień miesiąca różańcowego, choć miała problemy zdrowotne to teraz jest już w domu i przybiera na wadze:-)

Dziękuję Maryi za wciąż nowe łaski i błogosławieństwa oraz za uczenie mnie patrzenia na szczęście z innej perspektywy: od strony 8 błogosławieństw. To światła,które świecą w moich ciemnościach – mogą rozjaśnić także Wasze mroki. Ufajcie!

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

1 Komentarz do "Anna: Dziękuję Maryi za wciąż nowe łaski i błogosławieństwa oraz za uczenie mnie patrzenia na szczęście z innej perspektywy: od strony 8 błogosławieństw"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Justi
Gość

piękne świadectwo 🙂

Obrazki z nowenną pompejańską?