Różańce pompejańskie – znów dostępne!

Różaniec Pompejański drewnianyZ Sanktuarium Królowej Różańca w Pompejach przywieźliśmy nowe różańce pompejańskie w różnych wzorach. Pochodzą one wprost  z sanktuarium różańcowego (a nie ze straganu, hurtowni itp.!) i zostały one w niej poświęcone. Różańce są plastikowe i drewniane (te ostatnie są niestety nieco droższe). Na medalionie: Matka Boża Pompejańska.

Osoby, które pragną mieć taki różaniec dla siebie, zapraszamy do naszego sklepiku! Dostępne są też dwa rodzaje medalików.

 

8 myśli na temat „Różańce pompejańskie – znów dostępne!

 1. czegos tu nie rozumiem, jeżeli rozance zostały poswiecone, to nie mogą być sprzedawane, jestem zaskoczona, bo zawsze wiedziałam, ze w takiej sytuacji mozliwa jest wylacznie dobrowolna ofiara,czy ja się myle?

  • Różańce zostały pobłogosławione przed przekazaniem ich do nas. Jednak nie możemy poprzestać na dobrowolnej ofierze, ale na zwrocie kosztów 1:1. Dlatego został przeliczony koszt i ten jest kwotą DAROWIZNY, nie sprzedaży. Jeśli jednak ktoś chce przekazać większą darowiznę na Sanktuarium, proszę o kontakt, podam dane konta Sanktuarium.

   • Bardzo proszę o dane konta Sanktuarium Pompejańskiego. Zdałam sobie sprawę, że kiedyś obiecałam Matce Bożej, że jak wysłucha mojej prośby, złożę jej ofiarę, ale tego nie zrobiłam. Teraz sprawa, w której się modliłam znowu jest w rozsypce. Pomyślałam, że może dlatego, iż nie dotrzymałam obietnicy…

    • Ofiarę możesz złożyć na stronie santuario.it, tam po prawej jest ramka Donazione Paypal. Wpisz kwote, wybierz walutę, a potem Donazione. Dalej jest opcja płatności albo przez konto paypal, albo kartą.

 2. Witam, już kilka razy pytałem w komentarzach ale nie otrzymałem odpowiedzi- czy różańce nawet teraz czy w przyszłości dostepne w sklepiku(zamówiłem u Was jeden kilka dni temu) pochodzą i zawsze pochodziły wyłącznie z Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach i są na pewno poświęcone ?? Czy muszę iść do Kościoła i prosić kapłana o poświęcenie??

  • Odpisalem panu na emaila chyba juz dwa tygodnie temu i to dwa razy. Czymoje emaile nie dotarly? Prosze sprawdzic e-maile, nie sledze wszystkich komentarzy i nie jestem w stanie na wszystko odpowiedziec. Napisze tutaj to, co wemailu: Kazdy poswiecony rozaniec po nabyciu (w sensie po zaplacie) powinno sie na nowo poswiecic, sprżedaz „uniewaznia” blogoslawienstwo. Wczesniej rozance byly w formie darowizny na fundacje, co nie bylo scisle rozumiana transakcja finansowa. Od kilku tygodni, wskutek pewnych daleko idacych zmian, musimy wystawiac paragony/faktury, a to oznacza, ze taki przedmiot trzeba na nowo poswiecic. Nie jest to wymog, ktory „uwaznia” nasza modlitwe na rozancu, jednak przyjal sie zwyczaj swiecenie dewocjonaliow i warto to zrobic. Dodam, ze sanktuarium nigdy nie produkowalo rozancow, a jedynie odsprzedaje rozance zamowione od swieckich firm, nastepnie wszystkie dewocjonalia sa tam swiecone i odsprzedawane w sklepiku. Zgodnie z przepisem koscielnym, wszelkie poswiecone a odsprzedawane dewocjonalia trzeba poswiecic na nowo. Dlatego tez nie piszemy, ze rozance sa juz poblogoslawione. Pozostale sprawy leza w sferze ustalen miedzy fundacja a sanktuarium i nie jest to miejsce, by pisac tu o wszystkich naszych ustaleniach. Byc moze wkrotce przywrocimy czesciowo mozliwosc nabycia rozancow poprzez darowizne na fundacje, co nie „znosiloby” blogoslawienstwa, jednak, jak wskazalem, musimy najpierw uporac sie z paroma sprawami formalnymi.

A Ty co o tym myślisz? Napisz!