Kasia: moje świadectwo 2

Moje pierwsze świadectwo zamieściłam tutaj trzy miesiące temu. Wszystko, co od tego czasu się wydarzyło, jest chyba tym cudem, o który się modliłam… cudem z problemami, nie do końca takim, jak sobie zaplanowałam, ale przecież w cudach o to chodzi, mają być niespodziankami i nie zawsze te niespodzianki mają być łatwe!
Odmawiam właśnie trzecią Nowennę Pompejańską. Po raz pierwszy w całości, tzn. cztery części Różańca. To bardzo trudne, czasami zasypiam kończąc ostatnie dziesiątki, ale nie zrażam się, nawet jak coś nie wyjdzie do końca i pomylę się, albo zasnę, kończę brakującą dziesiątkę rano… Intencja, w której teraz się modlę jest bardzo ważna, bo dotyczy ważnej dla mnie osoby i myślę, ale też czuję, że walka jaka się toczy jest cięższa… stąd też to zniechęcenie czy zmęczenie, które, chociaż bardzo nie chcę, to się pojawia. Pojawiają się też wielkie pokusy, żeby złamać od lat kształtowany kręgosłup moralny…
Między pierwszą, a drugą Nowenną zrobiłam kilka dni przerwy, ale trzecią Nowennę zaczęłam dzień po zakończeniu drugiej… Maryja towarzyszy mi więc każdego dnia, jest to odczuwalne w takich drobnych rzeczach, jak np. modlitwa o to, żeby spóźniony pociąg nie dał mi spóźnić się na autobus do domu, przybiegam na przystanek i mam jeszcze 2 minuty… Poczucie tak wielkiej miłości Boga, kiedy przypadkiem trafiam na Mszę św., na której gra zespół i śpiewa inne niż zwykle pieśni… Znów te małe zachwyty… te małe cudeńka…
Wiem, że może modlę się źle, że może to trzeba lepiej, inaczej, bardziej… Ale gdyby ktoś w czerwcu nie polecił mi tej Nowenny, nie wiem co teraz ze mną by się działo w sensie i fizycznym i duchowym.
Różaniec to wielka broń.
Świadectwo składam właśnie po to, żebyście się nie zniechęcali, nie przerywali modlitwy! Walka trwa, a ta Broń w ręku jest powodem jeszcze większych ataków, żebyśmy czasem nie stali się silniejsi…
Wam wszystkim i sobie życzę wytrwałości!
Kasia

- zawsze 

pod ręką!

Różaniec w formie bransoletki

12
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
10 Wątki komentarzy
2 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
8 Autorzy
NiespokojnaKasiateresaPaulinaPati Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Barbara
Gość
Barbara

Kasiu gratuluję wytrwałości ! Też odmawiam 3NP i mam wrażenie, że tak ciężko mi jeszcze nie szło, ale damy radę. Zło szaleje, choroby się sypią w rodzinie, mnie ciągle coś dolega, problemy w pracy, nie mówiąc już o tych bardzo ważnych sprawach, o które się modlę – też nie jest dobrze. Jednak w całym tym zamieszaniu ciągle widzę taką nieprawdopodobną opiekę Maryi, to się po prostu czuje. Nawet idąc do spowiedzi z ciężkim sercem, przytłoczona problemami, ze łzami w oczach, słyszę słowa, które są mi bardzo potrzebne i dodają otuchy, czy na mszy św. również słowa np. proście a otrzymacie,… Czytaj więcej »

dorota
Gość
dorota

ja tez dolaczam do was u mnie jest identycznie !!!

Magdalena
Gość
Magdalena

„Różańcowe Rycerstwo”… Podoba mi się to określenie 🙂

Pati
Gość
Pati

Dla mnie różaniec jest jak ibuprom na ból zęba a nowenna pompejańska jest jak ketonal nie ma silniejszej.Szczęść Bóże!

Paulina
Gość
Paulina

Witam, tak prosto się czyta o tych wszystkich cudach, ale jednak jest bardzo ciężko 🙂 ja skończyłam swoją pierwszą nowennę którą zaczęłam odmawiać w czerwcu ale moja prośba nie została wysłuchana. Zaczęłam odmawiać drugą ale niestety przerwała. teraz odmawiam trzecią nowennę w intencji wymarzonej pracy, ale jest bardzo ciężko, zauważyłam że robię rzeczy których bym się po sobie nie spodziewała. Wszystko układa się nie tak jak powinno, no i ten strach że i ta nowenna nie zostanie wysłuchana, jak było w przypadku pierwszej na której tak bardzo mi zależało i zależy nadal. Sama już nie wiem co myśleć :(.

teresa
Gość
teresa

Myśl pozytywnie, bo Maryja wysłuchuje każdej modlitwy.Musisz być cierpliwa,a to że jest w Tobie strach, że prośba nie zostanie wysłuchana to działanie szatana,żeby przerwać, więc musisz go pokonać.

Paulina
Gość
Paulina

Dziękuje Tereso, naprawde jest mi ciężko. Mam nadzieję że wytrwam i Matuchna Najświętsza poprowadzi mnie właściwą drogą.

Barbara
Gość
Barbara

Paulino trzymaj się i nie ustawaj w modlitwie. Podczas odmawiania NP mam czasami takie duchowe doły, że płaczę odmawiając, spieram się z Panem Bogiem i Maryją, użalam nam sobą, ale to mija. Problemy atakują, złe myśli nachodzą jak sępy i szarpią emocje, czasami nawet myślę, że gdybym nie odmawiała NP, to byłoby dużo spokojniej. Syn znowu leży chory, samochód się wczoraj zepsuł, w pracy niedobrze, kłótnie ciągle wiszą w powietrzu, znajomi się rozwodzą. Powiedziałam w domu, że zaczęłam NP i musimy się uzbroić w cierpliwość, bo nie będzie łatwo. Staram się być spokojna i mam świadomość, że to zło chce… Czytaj więcej »

Kasia
Gość
Kasia

Strach, że nie zostanie się wysłuchanym to takie podświadome traktowanie Nowenny jak jakiegoś towaru, który sobie modlitwą wykupujemy… Wiadomo, że ten strach pochodzi od Złego i pojawia się myślenie: po co się modlić, lepiej przerwać, bo nie widać efektów, nic to nie da, bo przecież jest jeszcze gorzej… Każda modlitwa zbliża do Boga. A Złemu o co chodzi? O to, żeby nas jak najdalej od Boga odciągnąć… Często modlitwa burzy różne rzeczy w życiu i wydaje się, że gorzej być nie może… ale może właśnie taka jest droga do Boga? Może musi coś runąć, żeby nas to do Boga zbliżyło?… Czytaj więcej »

Barbara
Gość
Barbara

Jeszcze cytat „Różaniec jest barierą,zaporą przed ogniem piekielnym. Przez różaniec tworzą się wyspy, gdzie nie wolno działać złym duchom. Kto zaś nie jest uzbrojony różańcem, przepasany różańcem,wsparty różańcem,umocniony różańcem, oczyszczony różańcem,niech nie myśli, że może wystąpić do walki z szatanem” (Matka Boża do Barbary Kloss).

Niespokojna
Gość
Niespokojna

Chce wrocic do Kosciola od kilku lat nie modle sie i nie chodze. Walcze ze soba ale tez z czlowiekiem ktoremu poswiecam ta Nowenne. Bede blagala o uwolnienie z rak szatana tak zebym ja mogla wrocic do domu Ojca. On chyba wie jak bardzo życie stało sie udreka tylko milosc i usmiech mojego dziecka kaze mi walczyć o jutro. Chce wierzyc ze Bog ulituje sie nade mna.

Paulina
Gość
Paulina

Witam, pisałam tutaj jakiś czas temu o wątpliwościach w trakcie odmawiania nowenny. Chciałabym podzielić się świadectwem które otrzymałam mimo moich wątpliwości. Matka Najświętsza wysłucha każdego kto się do nie zwraca, WIERZCIE I UFAJCIE. Modliłam sie o pomyślność w pewnych egzaminach, zdałam ostatnio jeden z najtrudniejszych, nawet nie jestm w stanie opisac jaka była wielka radość, dodam że ten egzamin zdaje 8-10 % osób, a chętnych jest naprawde wiele, myślę że w tej samej intencji odmówię jeszcze jedną intencję o pomyślność w dalszych etapach rekrutacji. Jeszcze raz dziękuje Matuchno Najświętsza, ufajcie i wierzcie a Matka was wysłucha, nie zniechęcajcie się, WARTO… Czytaj więcej »

Cierpiący w czyśćcu potrzebują naszej pomocy, ponieważ sami

już nie mogą naprawić zła, które popełnili w czasie ziemskiego

życia. Dopóki żyjemy na ziemi, możemy wspomagać ich modlitwą.

Koronka za dusze

w czyśćcu cierpiące