Sara: Moja prośba wysłuchana

Zapisując się na kurs prawa jazdy wiedziałam, że może być ciężko. Myślałam: "Ja i prawo jazdy? Przecież to niemożliwe".
Przeczytaj całość

Paweł: Maryjo dziękuję z całego serca

Dużo modliłem się w tej intencji, ale bez większych rezultatów. Szperając i szukając w Internecie pomocy, znalazłem informację o Nowennie Pompejańskiej.
Przeczytaj całość

Iwona: Matka Boża uratowała nasz dom

Ku modlitwie pompejańskiej skierował mnie ksiądz wikariusz, który wiedział o naszym problemie – utracie całego gospodarstwa wraz z domem. Nie zbankrutowaliśmy z własnej winy, ale z powodu oszustwa innych i przez naszą łatwowierność. Przeczytaj Iwona: Matka Boża uratowała nasz dom
Przeczytaj całość

Kasia: Moc różańca

To była moja pierwsza nowenna i to jest moje pierwsze świadectwo i wierzę, że nie ostatnie. Chwała Tobie Panie.
Przeczytaj całość

Ilona: Uratowanie małżeństwa

Szczęść Boże. Chciałabym dać świadectwo wysłuchania mojej modlitwy. Pięć miesięcy temu, nagle, z dnia nadzień opuścił mnie mąż. Bez wcześniejszej zapowiedzi, problemów, konfliktów. Po prawie 18 latach małżeństwa. Opisywanie tego, co przeżyłam zajęłoby dużo miejsca :) Ale sięgnęłam dnia. Bywało, że ja, letnia w wierze, leżałam krzyżem na podłodze i...
Przeczytaj całość

Karolina: łaska wiary i egzamin

Zaczęło się od rekolekcji w połowie sierpnia – wtedy doznałam po raz pierwszy w życiu tak cudownej łaski wiary. Od tego momentu zaczęłam porządkować swoje życie, zdałam sobie sprawę, że żyłam w grzechu choć Anioł Stróż cierpliwie czuwał. Wyjaśnię, że kilka miesięcy wcześniej przechodziłam przez ogromny stres – ważne egzaminy zawodowe, na które przygotowywałam się około pół roku, a były rezultatem kilku lat nauki w ogóle.

Części merytoryczne poszły bardzo dobrze, a jednak zabrakło jednego (!) punktu z części testowej… popadłam w rozpacz i depresję, dziś myślę, że gdybym wtedy zdała, to jest duże prawdopodobieństwo, że na tamte rekolekcje w sierpniu nie trafiłabym… a wynikło z tego moje nawrócenie. Nie zrozumcie mnie źle, nie byłam najgorszą grzesznicą, ale łaska wiary odmieniła wszystko. Nagle poczułam niesamowitą nadzieję, że ułożę sobie wszystko bez względu na losy odwołania od egzaminu. Dodatkowo po egzaminach nie mogłam znaleźć pracy (nadal szukam).

W międzyczasie wdałam się w związek bez przyszłości. Uporządkowałam to, wymagało to czasu i kilku spowiedzi. Poczułam się … szczęśliwa, mimo braku pracy i braku odpowiedzi na odwołanie. W międzyczasie mój Tato chory na nowotwór leżał w szpitalu, z podejrzeniem nowotworu w nowym miejscu – 3 tygodnie oczekiwania na wyniki histopatologii. I w ciągu tych trzech tygodni Matka Boska dawała mi wewnętrzny spokój i nadzieję. Modliłam się o zdrowie Taty koronką do Bożego Miłosierdza i modlitwą do św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych. Powiedziałam mu o Nowennie Pompejańskiej i rozpoczął także tą modlitwę.

Dwa dni temu okazało się, że zmiany nie są nowotworowe, w międzyczasie też okazało się, że w jednym miejscu nowotworu już nie ma, a drugie jest pod kontrolą i nie powiększa się. Chwała Bogu! Z kolei ja modlę się Nowenną Pompejańską o pracę, wynik mojego odwołania jest mocno z tym związany. Modlę się od 2 tygodni – dziś dowiedziałam się o pozytywnym wyniku odwołania!

Wielka jest siła wstawiennictwa Matki Boskiej! Nie znajduję słów aby wyrazić moją wdzięczność. Trwam w modlitwie o pracę, a tymczasem zawierzam planowi Bożemu i to chcę przekazać Wam: warto zawierzyć, że Bóg ma dla nas najlepszy plan. Mnie modlitwa Nowenną daje spokój wewnętrzny i nadzieję na lepsze jutro. Tym bardziej, że już doznałam w moim rozumieniu cudu. Wiara to niesamowita siła – dzięki Ci Boże. Dzięki Ci Najświętsza Panienko. Dzięki Ci św. Rito. Dzięki Ci Aniele Stróżu mój!

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

1 Komentarz do "Karolina: łaska wiary i egzamin"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Barbara2
Gość
Barbara2

Piękne świadectwo. Już wcześniej pisałam, że NP daje ogromną siłę do przetrwania ciężkich życiowych spraw, wyciąga z rozpaczy, depresji i daje ogromną nadzieję i spokój. Wszystkim, którzy nie mają znikąd pomocy, czują bezsens życia, pustkę i osamotnienie, mówię różaniec do ręki i na kolana. Ratunek przyjdzie przez Maryję !

Obrazki z nowenną pompejańską?