Monika: Urodzenie zdrowego dziecka

W tej cudownej 54-dniowej nowennie, którą zaczęłam odmawiać na początku ciąży modliłam się o urodzenie zdrowego dziecka, zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym i duchowym. Podczas porodu wokół szyjki mojego syna owinęła się pępowina, jednak Matka Boża czuwała nad nim i urodził się zdrowy. Przeczytaj Monika: Urodzenie zdrowego dziecka
Read More

Dominika: Wszystko będzie dobrze

Nowenne zaczęłam odmawiać w dniu rozpoczęcia matur, bardzo się bałam o swoje wyniki. W połowie Nowenny zmieniłam intencje, ponieważ uznałam że inna trudna nie do rozwiązania sprawa jest dla mnie wazniejsza..wtedy bylam pewna ze moja prosba o pomyslnie zdana maturę nie bedzie się "liczyć".
Read More

Żaneta: moc w słabości się doskonali

Dziś jakoś naszło mnie, żeby podzielić się swoimi doświadczeniami z Nowenną. W zasadzie jest to jak dotąd jeden epizod, gdyż odmówiłam jedną Nowennę. Prawdopodobnie na dniach rozpocznę kolejną. Przechodząc do właściwego tematu, na Nowennę trafiłam przypadkowo. Moja mama podczas pielgrzymki na Jasną Górę zakupiła broszurę z tą właśnie modlitwą. Tak się...
Read More

Wierząca: Egzamin pokory

Nowennę Pompejańską zaczęłam odmawiać już kilka miesięcy temu w innej intencji. Niedawno zaczęłam swoją trzecią Nowennę, intencją tym razem było zdanie egzaminu na prawo jazdy. Jestem w 25 dniu modlitwy i dzisiaj miałam teoretyczną część egzaminu. Wydawało mi się, że wszystko wiem, unosiłam się pychą.
Read More

Marta: Ufam i wierzę

3 maja rozpoczęłam swoją pierwszą NP. Kilka miesięcy wcześniej słyszałam od paru osób jak wielką moc ma ta modlitwa. Jednak może nie do końca wierzyłam, że niektóre łaski to jej owoce.
Read More

Anna: A Dorota śpiewa, pięknie śpiewa…

W Lubawie, w kaplicy szpitalnej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Bożego, od 8 listopada do 31 grudnia 2011 r., dzięki gościnności sióstr zakonnych, została odprawiona nowenna pompejańska w intencji Doroty zmagającej się z nowotworem jajnika, matki trójki dzieci. Walka Doroty trwała już prawie cztery lata. Kiedy jesienią 2011 r. nastąpiła wznowa, lekarz podjął się trudnej operacji, z góry zakładając, że po niej nastąpi kolejna, czwarta już, seria chemioterapii. Sytuacja była bardzo trudna i oczywiste stało się, że potrzebny jest natychmiastowy i silny „szturm Nieba” oraz błaganie Boga o cud.

Do tego celu wybrano modlitwę nie do odparcia, jak nazwana została nowenna pompejańska, aby przez wstawiennictwo Matki Bożej wyprosić łaskę zdrowia. Za przyzwoleniem obu proboszczów parafii działających na terenie miasta, 8 listopada rozpoczęła się nowenna. Lubawianie są serdeczną społecznością, która interesuje się losem znajomych, dlatego inicjatywa modlitewna spotkała się z pozytywną odpowiedzią i grono około 30 osób czuwało codziennie przez 54 dni. ­Dodatkowo codziennie odmawiano Koronkę i Nowennę do Najświętszego Serca Pana Jezusa polecaną przez ojca Pio, we wszystkich intencjach uczestników czuwania. Była wśród nich rodzina, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi, członkowie Katolickiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Nieodłącznie towarzyszyły też siostry zakonne.

Uczestnicy nowenny po jej zakończeniu domagali się kontynuacji tego dzieła. Tak zrodził się kolejny plan modlitewny odmawiania modlitwy różańcowej przez kolejnych 20 sobót, odpowiadających dwudziestu tajemnicom Różańca Świętego. Wraz z tym staraniem rozpoczęliśmy nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca w połączeniu z Mszą świętą w intencji uzdrowienia Doroty oraz o potrzebne łaski dla wszystkich uczestników nowenny i ich rodzin. Czuwanie trwało do 19 maja 2012 r. Od początku choroby, tj. od stycznia 2008 r., mąż Doroty, Tomek, prosił rodzinę, przyjaciół i znajomych o modlitwę. Wielu ludzi odpowiedziało na tę prośbę modlitwą, postem, ofiarą Mszy świętej, ofiarą pielgrzymowania czy ofiarą cierpienia. W tym długim okresie dokonywały się też wielkie zmiany w świadomości religijnej wielu ludzi za przyczyną świadectwa wiary i życia Doroty i Tomka.

Z ich inicjatywy powstał zespół muzyczny „Dziękczynienie” działający przy Katolickiej Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła. Tomek komponuje muzykę i nagrywa płyty z utworami religijnymi inspirowane ich życiem w Panu, skłaniające do modlitwy, zadumy, nawrócenia. Dorota, wierna czcicielka ojca Pio, śpiewa, pięknie śpiewa.

Dzisiaj, w niedzielę Miłosierdzia Bożego, mamy za co Panu Bogu podziękować. Wyniki tomografii komputerowej jednoznacznie wskazują na remisję! W kościele św. Jana w czasie modlitwy, pięknie przygotowanej przez Grupę Odnowy w Duchu Świętym, z głośników pobrzmiewała muzyka z ostatniej płyty zespołu „Dziękczynienie” pt. „Z głębokiej ciszy”, która powstała na podstawie „Dzienniczka” siostry Faustyny.

Królowa Różańca Świętego – czasopismo o różańcu – numer 2
KRŚ – Czasopismo o różańcu

 

Świadectwo ukazało się w czasopiśmie „Królowa Różańca Świętego” – poświęconemu różańcowi i nowennie pompejańskiej.

Odwiedź stronę naszego kwartalnika!

Zobacz też w naszym sklepiku.

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

3 komentarzy do "Anna: A Dorota śpiewa, pięknie śpiewa…"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
wiernamodlitwie
Gość
wiernamodlitwie

mam pytanie gdy modlicie sie w intencji innej osoby to wystarczy ze poda sie jej imie czy o konkretna laske?zawsze modlilam sie w swojej intencji teraz chcialabym za kogos z rodziny.Pozdrawiam

Agata
Gość

Piękne świadectwo,wspaniała inicjatywa. Cudem już jest to, że żyje wśród takich ludzi, przyjaciół, którzy tak o nią walczą. Oby Bóg wysłuchał tylu wołających i choroba cofnęła się całkowicie. Życzę tego z całego serca:)

iwona
Gość

Odmawianie tej nowenny sprawia cuda!!!!!!To prawda,tylko trzeba modlić się wytrwale i z wiarą.Odmówiłam 3 nowenny,trochę to trwało i kiedy myslałam już ze Matka mnie nie wysłuchała,po 2 miesiącach stał się cud.W między czasie modliłam się też do innych świętych i do samego Boga.

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

w ROKU ŚW. JÓZEFA!