Izabela: niespodziewana przeprowadzka

Witam wszystkich czcicieli Królowej Różańca Świętego z Pompejów! To już drugie moje świadectwo, które piszę "ku pokrzepieniu serc". Nowennę Pompejańską odmawiam od kwietnia 2014 roku. Wszystkie intencje ofiarowywałam za inne osoby, raz zaczęłam się modlić we własnej intencji, ale czułam, że łatwiej jest modlić się za innych, dlatego tę jedną...
Read More

Bogusława: udana operacja

Pozdrawiam wszystkich odmawiających nowennę i tych którzy chcieliby zacząć ale maja obawy, że nie dadzą rady - to naprawdę nie jest trudne i zawsze jakoś znajdzie się czas na modlitwę a otrzymać można naprawdę wiele.
Read More

Anna: o jakież było… zdziwienie lekarzy

Chcę się podzielić pewnym cudem jaki miał miejsce w naszym życiu, tzn. w moim, mojego męża i jego siostry. Otóż od jakichś pięciu lat siostra mojego męża zmaga się z nowotworem układu krwiotwórczego; bardzo bolą ją kości, kręgosłup ma spuchnięty, strasznie schudła, wlaściwie cały czas żyje z bólem. Przeczytaj Anna: o jakież było… zdziwienie lekarzy
Read More

Ewa: Spełniona prośba o pracę dla córki.

Nowennę Pompejańską odmawiam drugi raz.Pierwsza intencja jeszcze się nie spełniła.Ale wierzę głęboko że to niedługo nastąpi.Natomiast drugą Nowennę odmawiam w intencji mojej córki (żeby znalazła lepszą pracę).Kończę część Błagalną i Matka Boża już mnie wysłuchała.Córka zaczyna lepszą dla Niej finansowo pracę od jutra.Przeczytaj Ewa: Spełniona prośba o pracę dla córki.
Read More

Anna: Myślałam już że nie dam rady… a jednak!

Witam! To już moje kolejne świadectwo. Tym razem modliłam się o nawrócenie dla siebie, o pójście do spowiedzi i czasem też wspominałam o zadośćuczynieniu. 05.12.17r. w końcu poszła do spowiedzi po 7 miesiącach przerwy, jest to wielka łaska od Maryji i Boga. Myślałam już , że nie dam rady, a jednak! Zauważyłam też ,że nie dręczą mnie tak czesto już grzeszne myśli ani nie skupiałam się na grzechach tak jak wcześniej ( było to bardzo męczące). Dziękuję Ci Maryjo za tak wspaniałe łaski otrzymane od Ciebie i Boga. Amen.
Read More

Natalia: Czas nowenny to czas wielu łask

 Witam!  Ukazał się mój artykuł na stronie deon.pl – może można wrzucić go na stronę, aby jeszcze bardziej rozszerzać kult naszej Matki!! – robię co mogę :)) Pozdrawiam – Natalia

Kiedy usłyszałam o „Nowennie Pompejańskiej”, pomyślałam: „Piękna modlitwa, ale nie dam rady jej odmawiać, mam przecież pracę, studia i wiele innych obowiązków”. Jednak myśl o tej modlitwie chodziła za mną do momentu, aż się na nią zdecydowałam.

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną).

Skąd się wzięła Nowenna Pompejańska? Wszystko zaczęło  się od nieuleczalnie chorej dziewczyny z Neapolu. Znany jest fakt ukazania się Matki Bożej Fortunatynie Agrelli , do której powiedziała: „Każdym razem, gdy chcesz uzyskać ode mnie jakąś łaskę, odpraw na cześć moją trzy nowenny błagalne, odmawiając 15 tajemnic mojego Różańca, a potem odpraw 3 nowenny dziękczynne”. Po odmówieniu Nowenny Fortunatyna Agrelli została cudownie uzdrowiona. Był to początek nabożeństwa zwanego „Nowenną nie do odparcia”.

Obraz Matki Boskiej w Dolinie Pompejańskiej słynie cudami i łaskami od roku 1876. W  1890 papież Leon XIII uznał cuda zdziałane za przyczyną Matki Boskiej Pompejańskiej . Twórcą bazyliki i nowego miasta Pompei jest bł. Bartolo Longo, który rozpowszechnił do niej nabożeństwo przez odmawianie Różańca Świętego.

Kiedy usłyszałam o „Nowennie Pompejańskiej”, pomyślałam: „Piękna modlitwa, ale nie dam rady jej odmawiać, mam przecież pracę, studia i wiele innych obowiązków”. Jednak myśl o tej modlitwie chodziła za mną do momentu aż się na nią zdecydowałam.

Gdybym miała czekać na „lepszy” okres, mniej pracy, mniej obowiązków pewnie nigdy nie podjęłabym się tej modlitwy. Obecnie odmawiam drugą nowennę, moja prośba nie została jeszcze wysłuchana, ale wiem, że nie wszystko dzieje się od razu.

Czas nowenny to czas wielu łask płynących z Maryjnego serca. Między innymi poprawiły się relacje rodzinne na linii, która od wielu lat była osłabiona. Pojawiła się wdzięczność, radość, serdeczność.  Dzięki Nowennie otrzymałam łaskę dobrego wykorzystania czasu. Jestem lepiej zorganizowana, nie marnuję czasu na zbędne rzeczy. Czuję, że moje życie zyskało nowy, lepszy wymiar. Wcześniej zdarzało się, że różaniec mnie nużył, dopiero teraz odkryłam jego piękno. To niesamowite w ciągu jednego dnia przejść z Jezusem i Maryją przez historię zbawienia. Codziennie czytam te same rozważania, ale każdego dnia odbieram je inaczej, odrywam coś nowego, łączę życie Jezusa i Maryi ze swoim, szukam głębi.

Nowenna Pompejańska to niesamowita podróż w głąb siebie i w głąb Maryjnego serca. Myślę i czuję, że ta piękna modlitwa, która ukwieca moją duszę zostanie ze mną na dłużej. Polecam ludziom spragnionym cudów!

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

2 komentarzy do "Natalia: Czas nowenny to czas wielu łask"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Tomasz
Gość
Tomasz

To ostatnie zdanie jest wyjątkowo trafne. „Polecam ludziom spragnionym cudów!” Doskonale nadawałoby się na reklamę tej modlitwy. Nic dodać nic ująć.

Ryszard
Gość
Ryszard

Bardzo trafne to zdanie, też tak uważam. Bóg zapłać!

Niech święty Michał cię wspomaga i broni przed piekielnym wrogiem!

 

– św. o. Pio – 

Swojej duchowej córce, Linie,
o. 
Pio napisał: Niech św. Michał cię
broni przed piekielnym wrogiem!

 

To zdanie stało się początkiem nabożeństwa do Michała Archanioła,
które pobłogosławił i rekomendował  
sam św. ojciec Pio.