Krzysztof: Lekcja pokory i cierpliwości !!!

Dlaczego warto się modlić Nowenną Pompejańską? Bo mamy obietnicę Matki Jezusa, że kto przyjdzie do Niej zostanie wysłuchany. Ona sama nas prosi aby modlić się na różańcu i wiem, że moja modlitwa nie pozostanie bez odpowiedzi.
Read More

Zofia: Świadectwo wysłuchania mojej prośby

Chcialam podziekowac Matce Bozej ktora wysluchala moja prosbe w mojej intencji. Teraz odmawiam rozaniec w intencji mojej wnuczki. Kiedy zaczelam odmawiac wszystko sie zmienilo. Wnuczka opo trzech dniach mojego odmawiania znalazla prace, a po okresie probnym firma dala angaz na nieokreslony czas, od stycznia 2015 awansuje na wyzsze stanowisko. Rozanca...
Read More

Anna: Bóg jest z nami !

Szczęść Boże, Długo szukałam pracy. W grudniu zeszłego roku straciłam pracę. Co prawda miałam dorywczą pracę, ale chciałam znaleźć stałe i legalne zatrudnienie.
Read More

Aldona: wszystko jest darem Boga

O nowennie pompejańskiej dowiedziałam się na rekolekcjach ignacjańskich. Modliłam się w intencji mojej siostry i jej rodziny. Prośba zostaął po części wysłuchana. Nie doszło do rozwodu....Przy okazji a może przede wszystkim wiele łask otrzymałam ja sama. Po pierwsze zmieniły się warunki mojej pracy, które były wcześniej ciężkie (mam na myśli...
Read More

Halina: uzdrowienie psychiki, lęków i depresji

Nowennę zaczęłam dopiero 5 dni temu. Mam silne paniczne lęki, leki nie pomagały mi a wręcz czułam się dużo gorzej. Znalazłam ulotkę z Gościa Niedzielnego o nowennie pompejańskiej. Postanowiłam prosić Matkę Bożą o pomoc, chociaż bałam się, że nie wytrwam. Pierwsze dni nowenny były trudne. Dzisiaj Pierwszy Czwartek miesiąca. Modliłam...
Read More

Karolina: Czy warto chwycić za różaniec?

Chce opowiedzieć wam o dwóch sznurach z księgi Jozuego. Musimy trakowac te historie bardzo symbolicznie. Kiedy Jozue( to znaczy Jezus po hebrajsku) został królem postanowił wysłać dwóch zwiadowcow do Jerycha. Po przybyciu na miejsce, udali się na spoczynek do nierządnicy Rachab. Gdy odpoczywali, król Jerycha wysłał do jej domu strażników. Rachab ukryła ich w swoim domu i ocalila im zycie.Rachab wróciła do zwiadowców na dachu i poprosiła, by podczas podboju Jerycha oszczędzono ją wraz z jej rodziną. Zwiadowcy Jozuego zgodzili się i nakazali jej wywiesic purpurowy sznur przez okno, zeby mogli rozpoznac jej dom.
W tradycji starozydowskiej jeśli ktoś wysyła swojego poslanca to tak jakby sam tam poszedł. Jerycho oznacza księżyc więc jest to miasto ciemności, a co za tym idzie miasto grzechu i zła czyli Ziemia. Więc Bog postanowił wysłać swego Syna na Ziemie. Wybrał sobie jedna kobietę i to właśnie ona miała uratować Jezusa, ta kobieta to Maryja. Pierwszy sznur to ten, który Rachab daje im zeby ich uratować, ten sznur to droga do Boga, ten sznur to właśnie różaniec jest. On właśnie jest najprostsza droga do Boga. Bo gdy Izraelici napadli na Jerycho ocaleli tylko Ci, którzy znajdowali sie w domu Rachab, czyli w domu Maryji. Bog nie pyta kto jest w tym domu, grzesznicy czy święci, On ocalił wszystkich którzy udali sie pod opiekę Maryji. Pomyślcie kiedy Herod wydał rozkaz, zeby zabić wszystkich nowonarodzonych chłopców ocalał tylko ten, który znajdował sie na rękach u Maryji. Ona jest nasza ostatnia deska ratunku, dla wszystkich którzy nie wiedza czy odmawiać różaniec- on właśnie jest tym sznurem, który wyciągnie nas z najgorszych sytuacji.
Trochę to bez ładu i składu, ale mam nadzieje, ze rozumiecie ogólny sens tego co chciałam powiedzieć.

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

3 komentarzy do "Karolina: Czy warto chwycić za różaniec?"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Jerzy
Gość

Bardzo prosto ten tekst napisałaś i przez to pięknie. Do mnie to przemawia. Dziękuję.

Lucyna
Gość
Lucyna

Można tej pięknej opowieści posłuchać na rekolekcjach ojca Szustaka albo na jego stronie langustanapalmie:) dziękuję za jej przypomnienie!

Hanna
Gość

Bardzo dziękuje. Zaglądam często, aby się wzmocnić i tego mi było potrzeba. Pozdrawiam.

Obrazki z nowenną pompejańską?