Monika: Dziękuję Ci Matko Różańca Świętego

Odmawiam trzecią nowennę, więc czas aby złożyć świadectwo...W zeszłym roku prosiłam Matkę Świętą aby postawiła na mojej drodze człowieka, który będzie chciał spędzić ze mną życie.
Read More

Kasia: w intencji uwolnienia

Już któryś raz odmawiam nowennę pompejańską. Jestem osobą zniewoloną poddaną egzorcyzmom, w ostatnim czasie zaczęłam nowennę z błaganiem o moje uwolnienie spod władzy diabła. Teraz odmawiam części dziękczynne. Choć nie nastąpiło uwolnienie, nastąpiła wielka poprawa i otrzymałam ogromną łaskę dnia, gdy kończyła się część błagalna. Całą część błagalną byłam prowadzona...
Read More

ania: upragnione macierzyństwo

szczesc boze pragne podziekowac Matce Bozej za piekny dar jakim zostalismy ponownie obdarzeni czekamy na nasze drugie dziecko.wlasnie dzisiaj zakonczylam odmawiac swoja 4 nowenne. pierwsza jaka odmowilam byla o ponowny dar macierzynstwaPrzeczytaj ania: upragnione macierzyństwo
Read More

Łukasz: Często modlę się na różańcu

Moja prośba została spełniona! Jestem żołnierzem i przez cztery lata służyłem w jednostce wojskowej w Poznaniu. Wraz z żoną chcieliśmy zamieszkać bliżej naszych rodziców, gdyż tutaj nie mieliśmy bliskich osób. Sami wychowywaliśmy dwóch synów. Optymalnym miejscem mojej dalszej służby wojskowej była Warszawa, ale moi przełożeni nie wyrażali zgody na przeniesienie służbowe.Przeczytaj Łukasz: Często modlę...
Read More

Ania: Jeśli macie problemy z modlitwą

Moi Drodzy,
bardzo często w naszych świadectwach czytamy, iż występują problemy z modlitwą. Odmawiam trzeci raz NP, niedługo kończę.W mojej sprawie coś poważnie ruszyło, ale o tym innym razem, jak już wszystko będzie wiadomo 😉
Tym razem chciałabym Wam pomóc, w przypadku jeśli macie problemy z modlitwą. W moim życiu NP, a raczej Matka Boża za jej pomocą odegrała bardzo znaczącą rolę. To dzięki niej zbliżyłam się do Boga jak nigdy wcześniej. Moja wiara pogłębiła się, zrozumiałam rzeczy, których nie widziałam wcześniej. To ogromna łaska, za którą dziękuję Panu i Maryji, bo to co zyskałam jest cenniejsze niż to, o co proszę w Nowennie. Starajcie się zauważać łaski w życiu duchowym. Nie traktujmy modlitwy jak automatu do spełniania życzeń.Od dłuższego czasu dużo się modlę (a może mi się tylko wydaje, że to dużo :)). Mam czas, więc mogę sobie na modlitwę pozwolić. Jednak niedawno dopadł mnie kryzys… Zaczęłam odczuwać niechęć do modlitwy. Nie tylko do nowenny, w ogóle. Nie chciało mi się również uczestniczyć we Mszy Św. na tygodniu, na którą staram się chodzić. I to raczej nie wynikało z lenistwa, tylko z czystej niechęci…i ta niechęć mnie przeraziła. Zrobiło mi się bardzo przykro, że utracę łaskę wiary i modlitwy, którą otrzymałam i oddalę się od Boga.

Zaczęłam prosić go o pomoc, bo byłam niezadowolona ze swojej modlitwy,złościłam się na siebie, a chciałam zatapiać się w Bogu podczas modlitwy. Zaczęłam odprawiać nowennę za pośrednictwem Św. Ojca Pio z prośbą o łaskę pięknej i godnej modlitwy. Pan przyszedł mi z pomocą. Znalazłam bardzo pomocne teksty- link umieszczę poniżej. Bardzo mi to pomogło, bo zdałam sobie sprawę, że modlitwa to też walka, z samym sobą i nieprzyjacielem, i że należy uznać swoją słabość i ubóstwo w modlitwie, ale walczyć stale i nie ustawać. Nie oznacza to, że uznając swoją słabość w tej kwestii udzielamy sobie dyspensy na myślenie o niebieskich migdałach podczas modlitwy ale trzeba pogodzić się z tym, że „migdały” się pojawiają i walczyć z nimi. Nauczyło mnie to, że nigdy nie możemy być pewni, że wytrwamy w łasce, potrzebujemy Boga i jego pomocy. Zresztą, tu jest tak pięknie wszystko napisane, że sami przeczytajcie:

http://mateusz.pl/ksiazki/ja-cd/ja-cd-420.htm

Dziękuję Panu, za tą lekcję, uwielbiam jego lekcje 🙂 Jest taki kochany i pomaga swoim dzieciom, bo wie, że są słabe i bez niego nie mogą nic uczynić. Bardzo mi to pomogło i mam nadzieję, że Wam również pomoże. Nie zniechęcajcie się!

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

17 komentarzy do "Ania: Jeśli macie problemy z modlitwą"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Asia
Użytkownik
Ja mam problemy z modlitwą. 🙁 Usilnie staram się odmawiać NP (a odmawiam dwie równolegle) rano lub w godzinach popołudniowych. Wieczorem nie dałabym rady. Wstyd się przyznać, ale po prostu odczuwam strach. Coś/ktoś nie pozwala mi się skupić. Czuję czyjąś obecność. Występuje również rozproszenie myśli. Myśli są czasem bluźniercze. Tak, jakby ktoś wciskał je do mojej podświadomości. 🙁 Podszepty, że jestem do niczego, moja intencja się nie spełni, również zanotowałam. Pogarsza się także moja sytuacja. Z dnia na dzień mój chłopak przeobraził się w innego człowieka. Przestał się odzywać. Pewna znajoma powiedziała, że jeśli ten zły tak szaleje, to obie… Czytaj więcej »
Ania
Gość

Asiu, ja też miałam rozproszenia, miewam je do tej pory. One będą się pojawiać. Poczytaj nt. modlitwy na tej stronce, mnie to uspokoiło.

Asia
Użytkownik

Aniu, dziękuję Ci za te wskazówki. 🙂

Ania
Gość

Mam nadzieję,że pomoże to Tobie i innym:)Zajrzyj tu jutro, postaram się wkleić jeszcze jeden link 🙂

ania
Gość
Asiu Ja miałam podobne problemy z tymi myślami bluźnierczymi. Cisnęły mi się do głowy takie myśli, że aż odczuwałam strach i trwogę.Wyobrażałam sobie wtedy,że będę za to potępiona. Teraz mogę o tym śmiało pisać, ale wcześniej to była dla mnie wielka katorga. Ale pomogła mi dużo modlitwa różańcowa przy zapalonej gromnicy, szukałam dużo informacji na temat natręctw myślowych, spowiadałam się z tego, uczestniczyłam we mszy o uwolnienie w Pajęcznie (u ks.Cyrana ) i dopiero wtedy Zły odpuścił. Dziękuję Maryi,że skierowała mnie na te msze. Nie wolno nam się skupiać na tych podszeptach. Trzeba je ignorować. Bóg zsyła na nas takie… Czytaj więcej »
Asia
Użytkownik
Aniu, dziękuję za rady. Zastanawiam się jednak nad pewnym faktem. Niektórzy doznają rozproszeń w mniejszym stopniu, prawda? Od czego zależy więc ten stopień dostępności złych duchów do danego człowieka? Z pewnych wpisów wywnioskowałam, że od skuteczności Nowenny. Podczas każdej NP odczuwam te ataki. Obecnie odmawiam równolegle dwie NP. Podczas pierwszej NP działy się dosłownie dantejskie sceny. Byłam agresywna, rozdrażniona. Gdy moja sytuacja emocjonalna ustabilizowała się, otoczenie nie szczędziło mi przykrości. Dosłownie wszystko się sypało. Po pewnym okresie powracało do normy. Aktualnie również borykam się z problemami. Z dnia na dzień mój chłopak przestał się odzywać. Podkreślam, żę nie kłóciliśmy się.… Czytaj więcej »
Asia
Użytkownik

Do mojego poprzedniego postu: Zdania są podzielone. Jedni mówią, że powinnam do niego pojechać i wyjaśnić tę sprawę. Drudzy twierdzą, że napraszanie się jest poniżające dla dziewczyny.

IJMaria
Gość
IJMaria
A może Twój chłopak także się modli i nie ma dlatego czasu dla Ciebie, bo potrzebuje skupienia. Może spytaj się jego o przyczyny takiego zachowania i zaryzykuj mówiąc o tym co Ciebie ostatnio pochłania i trapi. Może On ma podobne problemy, a jeśli zdementuje, że się jednak nie modli, to przynajmniej będzie miał okazję dowiedzieć się co z Tobą się dzieje. To was może zbliżyć do siebie, a jemu dasz szansę by Cię wsparł duchowo lub był przy Tobie, gdy się modlisz, albo w przerwach, a już idealną sytuacją byłoby, gdyby się do modlitwy przyłączył i tak rozpoczęlibyście piękny etap… Czytaj więcej »
Asia
Użytkownik

Odwiedzam tę stronę codziennie. Jeszcze raz dziękuję, Aniu. 🙂

ania
Gość

dzięki za ten link. Przeczytałam, dużo daje do myślenia.Chwała Panu!

Aga
Gość

witam, szukam podpowiedzi,za którą dziękuję, zaczęłam odmawiać część dziękczynną, czy w tej części na początku każdej części Różańca wypowiadam intencję taką samą jak w części błagalnej?. Czytam komentarze i odczucia jakie są dostrzegane podczas odmawiania Nowenny.Sama się zastanawiam nad moimi odczuciami, czy są wynikiem odmawiania Nowenny, na początku byłam radosna, a teraz odczuwam delikatny brak panowania nad emocjami, czasem powiem przykre słowo Komuś.Czy to może mieć coś wspólnego z odmawianiem Nowenny?

Ania
Gość

Aga, jeśli chodzi o Twoje pierwsze pytanie, to tak, intencja jest taka sama na całą nowennę. Co do Twoich odczuć, to jak można zauważyć w różnych komentarzach, pojawią się także negatywne emocje. Może to mieć związek z tym, że szatan próbuje przeszkadzać w odmawianiu. Czasem Pan dopuszcza na nas próby. Najważniejsze, żeby się tym odczuciom nie poddawać i nie rezygnować. Nowenna przynosi wspaniałe owoce. Trzeba wierzyć i trwać w wierze.

Aga
Gość

Ania dziękuję Ci:)

Ania
Gość

Witam Asię, Anię i pozostałych 🙂 Do mojego wpisu o trudnościach w modlitwie, chciałabym wkleić jeszcze jeden pomocny link. Są tam różne pytania i odpowiedzi nt. modlitwy.

http://www.modlitwa.com/poznaj-siebie,610,812,cz.html?idr=202

Ola
Gość

Pamiętaj, że czasem w życiu duchowym pojawiają się tzw. „suchoty”, czujesz się jakbyś znajdowała się na pustyni, ciężko Ci się modlić lub wgl masz pewne wątpliwości, pamiętaj, że jest to swego rodzaju moment próby i Twojego umocnienia, takie chwile trzeba po prostu przezwyciężać. Uwierz,że w takich chwilach jakby się mogło nie wydawać Bóg jest najbliżej Ciebie :), czytałam świadectwa mistyków, często doświadczali różnych pustyń ale ważne jest, żeby wytrwać. Bóg przez nie przygotowuje Cię do czegoś wielkiego, pamiętaj o tym, nigdy ale to przenigdy się nie poddawaj ^^..

pinokio
Gość
pinokio
U mnie problemy z odmawianiem nowenny wystąpiły po pewnym momencie. Mysli bluzniercze, podswiadome przeklinanie wszystkich i siebie samej. Ataki kiedy juz zasypialam, raz czulam dwie proby wbicia sie czegos we mnie. Ataki znowu wystepowaly kiedy spalam. Doszlo do tego, ze odkladalam rozaniec na sam koniec dnia. Stracilam ochote do zycia, popadlam w depresje i myslalam, ze moje zdrowaski nic nie znacza. Pewnej nocy kiedy juz mialam zasnac odmowilam kolejne” Zdrowas Maryjo” i jak nie huknie mi w glowie. Uczucie goraca na rece i nogach i szumy w uszach. Dodatkowo najbardziej sie balam obrazy Ducha Św., wiec zaczely sie niespokojne noce… Czytaj więcej »
monik
Gość
Szczęść Boże. Proszę o pomoc, bo już nie wiem co robić. Chciałabym choć jeden raz odmówić nowenne pompejańską, a mam z tym ogrom problemów. Zaczynam już chyba trzydziesty któryś i nie wiem, co robić bo nigdy nie doszłam do konca. Na dole spiszę w punktach moje problemy, i z serca dziękuję, za każdą odpowiedź i radę, co zrobić. Wszystkie problemy z NP: 1. Kiedy zaczynam się modlić w określonej intencji, przychodzą myśli: „jest tyle innych intencji ważniejszych niż ta, zmień intencje”. 2. Myśli: nie módl się w swoich intencjach, jeszcze zdążysz, jest tyle osób bardziej potrzebujących niż Ty. 3. Zasypiam… Czytaj więcej »

A może tak…

…nowenna pompejańska

na CD lub mp3?