ZAPRASZAMY na Pielgrzymkę do Włoch na święto Królowej Różańca Świętego!

Opt In Image
Pielgrzymuj z nami do Pompejów!
Powiadomimy Cię o najbliższej pielgrzymce

Jeśli chcesz dołączyć do naszej przyszłej pielgrzymki do sanktuarium różańcowego w Pompejach, wystarczy, że podasz swój e-mail oraz imię w poniższym formularzu. Skontaktujemy się z Tobą!

OLYMPUS DIGITAL CAMERANasza Redakcja ma zaszczyt zaprosić Czytelników na pielgrzymkę na święto Królowej Różańca Świętego (6 X), poprzedzone uroczystością i procesją bł. Bartola Longa (5 X) i Świętą Nocą Modlitwy (5/6 X).

Padwa – Loreto – Lanciano – San Giovanni Rotondo – Monte Sant’Angelo – Amalfi – Sorrento – Pompeje – Rzym – Asyż

01–10 października 2013 r.

dzień 1

Zbiórka – Wrocław – i wyjazd o godz. 16. Przejazd przez do Włoch.

dzień 2

Bazylika św. Antoniego w Padwie
Bazylika św. Antoniego w Padwie

Przyjazd do Padwy, przejście przez plac Prato della Valle, zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego gdzie znajduje się grób Świętego, kaplica relikwii, krużganki. Następnie przejazd do Loreto (11–16), zwiedzanie: bazyliki Santa Casa z XV w. która mieści wewnątrz tzw. Święty Domek. Cmentarz Żołnierzy Polskich, na którym spoczywa ponad 1000 żołnierzy z Korpusu Polskiego gen. Andersa. Obiadokolacja, nocleg w okolicach Loreto.

Bazylika św. Andrzeja Apostoła w Amalfi
Bazylika św. Andrzeja Apostoła w Amalfi

dzień 3

Śniadanie, przejazd do Lanciano – Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo – zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. ojca Pio. Obiadokolacja i nocleg.

dzień 4
Śniadanie, przejazd na Górę Gargano do sanktuarium św. Michała Archanioła (Monte Sant’Angelo). Modlitwa w grocie – miejscu objawień Archanioła. Spacer uroczymi uliczkami miasteczka. Następnie przejazd do Amalfi – zwiedzanie katedry św. Andrzeja z relikwiami tego Apostoła. Przejazd do Sorrento najpiękniejszą drogą Europy – Costa Amal­fi­ta­na. Wjazd do Pompejów. Wieczorne święto bł. Bartola Longa i Noc modlitwy.

dzień 5

Śniadanie, Święto Królowej Różańca Świętego z Mszą w południe i uroczystym odczytaniem supliki. Dla zwiedzających: Pompejański Park Archeologiczny, zwiedzanie Bazyliki MB Różańcowej, obiadokolacja, nocleg.

dzień 6

Wybrzeże w Sorrento
Wybrzeże w Sorrento

Śniadanie, przejazd na Wezuwiusza – wjazd na taras widokowy oraz spacer do krateru. Wyjazd w kierunku Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

dzień 7

Śniadanie, zwiedzanie Rzymu: Piazza Navona, Panteon, Koloseum, Forum Romanum. Następnie przejazd metrem do Fontanny di Trevi oraz Schodów Hiszpańskich, obiadokolacja, nocleg.

dzień 8

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rzymu i Watykanu – Plac Św. Piotra, Bazylika św. Piotra i modlitwa przy grobie bł. Jana Pawła II. Bazylika św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody, przejazd do Bazyliki Św. Pawła za Murami, obiadokolacja, nocleg.

Kościół św. Franciszka w Asyżu
Kościół św. Franciszka w Asyżu

dzień 9

Śniadanie, przejazd do Asyżu. Zwiedzanie słynnego miasta: Bazylika Santa Maria degli Angeli – jedna z największych bazylik na świecie, Bazylika św. Franciszka, kościół św. Klary. Obiadokolacja, nocleg.

dzień 10

Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd we wczesnych godzinach porannych

Koszt pielgrzymki 8 śniadań, 8 obiadokolacji, przejazd autokarem, pokoje 2, 3 osobowe, opieka pilota, opieka duszpasterska, ubezpieczenie NW i K. – Cena: 950 z i 250 euro. Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników miejscowych (80 euro) i napoi do obiadokolacji. zgłoszenia


Chętnych pielgrzymów prosimy o kontakt pod tym adresem: pielgrzymka@rosemaria.pl. lub przez telefon: 61 86 87 345.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

4 myśli na temat „ZAPRASZAMY na Pielgrzymkę do Włoch na święto Królowej Różańca Świętego!

  • Byłem na autokarowej pielgrzymce do Włoch 2 razy i 2 razy indywidualnie na pielgrzymce na święto Królowej Różańca. Uczestnictwo na tym święcie to wielkie wrażenie, choć z pewnością trzeba się przyzwyczaić do stylu Włochów (którzy są czasem nieco zbyt hałaśliwi: na Mszy). Poza tym lubię październikowe pielgrzymki – u nas jest już chłodno, a we Włoszech jest jak w sierpniu, czyli w sam raz. Kąpiel w ich morzu to prawdziwa przyjemność 🙂

   • Na takiej pielgrzymce niegdys pewna osoba sie nawrocila, a byla ateistka. Na pielgrzymce znalazla sie „przypadkowo”, zupelnie niechcacy. Sadze, ze to miejsce na nia tak podzialalo.
    Gdy poszlam po raz pierwszy od wielu lat do kosciola, tak z serca, sama, niczym nie przymuszona, to msza wywarla na mnie tak ogromne wrazenie. Wyobrazam sobie co ludzie musza czuc, gdy znajda sie np. na Gorze Gargano, gdzie jest sanktuarium sw. Michala Archaniola. To musi byc niesamowite przezycie.
    Moze bedzie mi dane kiedys tam byc z rodzina, a jesli nie, to tez dobrze, ciesze sie z tego czego doswiadczylam do tej pory. Po prostu jakby mi klapki z oczu opadly.
    Maria dala mi sie tak poznac. Uznaje to za przywilej. To bardzo duzo.
    Pozdrawiam.
    Jak cos, to piszcie o swoich wrazeniach z pielgrzymki, z checia poczytam. 🙂
    Moze Ty adminie cos wiecej napiszesz;)

A Ty co o tym myślisz? Napisz!