Nie zapomnijmy o Suplice – już w niedzielę!

Tylko dwa razy w roku – 8 maja i na święto Królowej Różańca – w tym roku 6 października – odmawiamy modlitwę zwaną Supliką do Królowej Różańca Świętego w Pompejach. Tę piękną modlitwę ułożył bł. Bartolo Longo, a wielokrotnie cytował Jan Paweł II w Liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae.

Warto zachęcić księdza proboszcza, aby np. na nabożeństwie różańcowym odmówił tę piękną modlitwę wraz z wiernymi! Tutaj znajduje się tekst Supliki do bezpłatnego pobrania. Z tej okazji przygotowaliśmy wzory obrazków z Supliką do samodzielnego odmawiania.

Suplika do Królowej Różańca

Zobacz też:

11 myśli na temat „Nie zapomnijmy o Suplice – już w niedzielę!

  1. A dziś nie zapomnijmy o modlitwie do św. Katarzyny i św. Dominika

    Modlitwa do św. Dominika i św. Katarzyny ze Sieny, by za ich przyczyną uzyskać łaskę od Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

    Święty Dominiku, Kapłanie Najwyższego i chwalebny Patriarcho! Tyś był przyjacielem, ulubionym synem i powiernikiem chwalebnej Królowej Niebios! Tyś przez Różaniec Święty rozliczne czynił cuda! I Ty, Święta Katarzyno Sieneńska, najstarsza córo Zakonu Różańca Świętego, potężna pośredniczko u tronu Maryi i u Najświętszego Serca Jezusowego, które twoje serce ze swoim złączyło! O wy, ukochani święci! Wy znacie moją potrzebę i cierpienie moje. Zmiłujcie się nad nędznym stanem moim. W czasie życia Waszego tu na ziemi serca Wasze zajmowały się czule cierpieniami waszych bliźnich, a Wasze ręce nie ustawały nigdy w niesieniu im pomocy. Ponieważ w niebie Wasza potęga i miłość większe jeszcze się stały, aniżeli tu były na ziemi, więc błagajcie za mnie Matkę Różańca Świętego i Jej Boskiego Syna; wielka jest bowiem ufność moja, że za Waszą przyczyną otrzymam łaskę, którą tak wielce uzyskać pragnę. Amen.

  2. hmm wiecie co mam ciezkie dni w trakcie odmawiania nowenny pompejanskiej i przyznam ze 2 dni nie odmawialam …co teraz musze od nowa ?

    • Słyszałam, że Nowenny długie( a ta należy do długich) przedłuża się o te dni, w których nie odmówiliśmy modlitw z różnych przyczyn, więc myślę,że możesz kontynuować, wydłużając tą część, błagalną lub dziękczynną o te 2 dni. Niech Maryja da Ci potrzebną determinację i wytrwałość na modlitwie. Zbliża się maj, miesiąc maryjny, to dobry okres by zawierzyć siebie i wszystkie sprawy, Maryi. Z Panem Bogiem.

  3. Odmawiajcie dzisiaj Suplikę do Królowej Różańca z Pompejów a otrzymamy Łaski i siły od Naszej Ukochanej Matki

A Ty co o tym myślisz? Napisz!