Dziewczyna: praca i zamysły Boże

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Modliłam się Nowenną Pompejańską o pracę dla bliskiej osoby.
Read More

Anna: Niesamowita pomoc

Modliłam się za męża. Nagle to ja zaczęłam otrzymywać mnóstwo łask od Maryi. Mam trudną sytuację w pracy i taka nagła pomoc była niesamowita.
Read More

Małgorzata: Cud poczecia dziecka

W maju 2015 zaczęłam odmawiać pierwszą Nowenne w intencji poczecia dziecka a drugą w tej samej intencji zakonczylam w listopadzie.
Read More

Tina: Upragnione łaski

Szczęść Boże. Nowennę pompejańską odmawiam już po raz 14. Jedną z intencji ,była modlitwa o duszę w czyśćcu cierpiące. W tej nowennie przyśnił mi się zmarły wujek ,który stał w kolejce do nieba, przed wielkimi wrotami, był bardzo szczęśliwy,następna nowenna o uwolnienie mnie od złego.
Read More

Elżbieta: uwolnienie od złego towarzystwa

Witam, jestem matką dwóch dorosłych synów. Około rok temu jeden z nich popadł w złe towarzystwo, nasze relacje całkowicie się zepsuły. Ważni byli tyko ci "koledzy". W domu zaczął tylko bywać, nie rozmawiał z nikim, zagadywany trzaskał drzwiami i wychodził. Czułam, że źle się dzieje w jego życiu, przestał chodzić do kościoła i spowiadać się. Moje łzy wzruszały go tylko przez chwilę, a i tak robił swoje.
Read More

List od Tomasza

Na fali ostatniego burzliwego wątku 🙂 przyszedł mi do głowy pewien pomysł. W drugiej modlitwie nowenny jest fragment „gdy Twojej pomocy wezwałem nawiedziła mnie łaska Boża” I myślę, że to jest główny cel tej modlitwy. Owszem za wstawiennictwem Matki Bożej uzyskujemy (w ten czy inny sposób) wysłuchanie naszej intencji. Ale moim zdaniem chodzi o nasze nawrócenie, o większe zawierzenie się, jeszcze większe przylgnięcie do Matki Boskiej. Oraz w miarę możliwości głoszenie innym jak cudowna jest to modlitwa.

Tutaj kolejna myśl z którą chciałem się podzielić. Na początku gdy odmawiałem te słowa o szerzeniu z całych sił tej modlitwy były to tylko czytane słowa, nic więcej. Niekiedy może nawet bez głębszego zastanowienia. Ale gdy odczułem ogrom łask, chcę głosić o skuteczności tej modlitwy sam z siebie. Wcześniej było w tych słowach coś ze strachu, że jak nie powiem innym -a mam liczną rodzinę- to moja intencja nie zostanie wysłuchana. Dziś jest to chęć by inni też doświadczyli łask.

Jeśli miałbym napisać coś do Marka i jeśli miałby on to przeczytać 🙂 to życzę wytrwałości w modlitwie.

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

1 Komentarz do "List od Tomasza"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Nina
Gość

Też sie zastanawialam nad tymi slowami. W sumie to myslalam sobie; komu mialabym mowic o nowennie, nie wiedzialam komu i jak o tym mowic, ale dostalam tyle łask, ze nie sposob bylo o tym nie mowic. A i umiejetnosc mowienia o tych łaskach przyszla jakby sama.
O niektorych jeszcze nie mowie, bo sa jakby w trakcie realizacji.
Sa to łaski, o ktore nie prosilam, nawet przez mysl mi to nie przeszlo.

Niech święty Michał cię wspomaga i broni przed piekielnym wrogiem!

 

– św. o. Pio – 

Swojej duchowej córce, Linie,
o. 
Pio napisał: Niech św. Michał cię
broni przed piekielnym wrogiem!

 

To zdanie stało się początkiem nabożeństwa do Michała Archanioła,
które pobłogosławił i rekomendował  
sam św. ojciec Pio.