Ojciec ubogich. Święty Marcin de Porrès

Biografia niezwykłego świętego – Marcina de Porrès – domikańskiego zakonnika, którego można nazwać ojcem Pio XVII wieku.

Nieślubne dziecko szlachcica i niewolnicy, pragnie służyć Bogu i ludziom. W zakonie dominikańskim wznosi się na wyżyny mistyczne, służąc przy tym najuboższym i… zwierzętom.

Nareszcie po polsku – książka jest tłumaczeniem znakomitej książki, którą napisał Theo Stearns OPs. Autorem wstępu jest znany w Polsce o. James Sullivan OP.

Format 118×165, 152 ilustrowane strony.
wydanie I, ISBN 978-83-63110-16-1

1 myśl na temat “Ojciec ubogich. Święty Marcin de Porrès

  1. Mam tą książkę, niektóre fragmenty czytam czasem moim dzieciom.
    To się nazywa powołanie, czy tylko dla świętych? Każdy z nas mógłby spróbować tak jak on dostrzegać Boga w drugim człowieku – nie zawsze doskonałym, pięknym, pachnącym, bogatym, ale wręcz przeciwnie – w niedomytym, w łachmanach, z popsutymi zębami, w chorych, uwikłanych w nałogi. Może trzeba czasem ludziom w delikatny sposób pomóc dostrzec ich niedoskonałości, dać coś od siebie, żeby mógł się dokonać pierwszy krok w przemianie na lepsze upadłego człowieka ???? Boże, pomóż nam dostrzec, co możemy uczynić, żeby pomóc bratu i siostrze, choćby byli zupełnie obcy, czy wystarczy wręczyć folderek o Nowennie Pompejańskiej – żeby dana osoba mogła samodzielnie zacząć ją odmawiać i podźwignąć się ze swoich kłopotów i boleści, czy powinniśmy ofiarować coś więcej???? Podpowiedz nam Boże – co nam czynić trzeba, jak chcesz nami pokierować, żebyśmy wypełniali Twoją wolę i przybliżali się do świętości ???? Spraw, żebyśmy Ci się nie przeciwstawiali w wypełnianiu Twojego planu Bożego wobec nas !!!!!

A Ty co o tym myślisz? Napisz!