Joanna: Uproszony dar macierzyństwa

Witam Was serdecznie jestem bardzo szczęśliwa bo zostałam wysłuchna przez Naszą Mateńkę bardzo szybko. Zaczne może od początku. Jestem w bardzo trudmum związku małeńskim. Mój mąż stosuje wobec mnie przemoc, zabrania mi kontaktów z moją rodziną,oraz mnie zdradza.Byłam u kresu wytrzymałośći już nawet nie modliłam się i długo nie byłam...
Read More

Agnieszka: Prośba o uratowanie małżeństwa

Pracujemy nad naszą miłością, bo miłość to zadanie. Zawierzyłam siebie i swoją rodzinę w opiekę Matce Bożej,dziękuję Ci kochana Matko Boża że tak bardzo nas kochasz.
Read More

Kalina: zachęcam wszystkich niezdecydowanych!

Dzien wygląda inaczej z nowenną, jest bardziej poukladany, zaczynamy bardziej cenić CZAS
Read More

Magda: Dolegliwości ustąpiły

Modliłam się o poprawę mojego zdrowia. Już po kilku dniach modlitwy ustąpiły dolegliwości, które odczuwałam od kilku lat, a w dniach przed rozpoczęciem Nowenny praktycznie uniemożliwiały mi normalne funkcjonowanie. Matko Boża chwała Tobie.
Read More

Krzysztof: Nowenna w intencji Darów Ducha Świętego

Pogłębiłem swoją wiarę przez czytanie Biblii, przeczytałem również dwie książki: "Ojciec Pio" i "Życie Świętego Jana Vianneya, proboszcza z Ars" Oglądałem 2 filmy o tematyce wiary: "Bóg nie umarł" i "Czy naprawdę wierzysz" Podczas odmawiania Nowenny zauważyłem, że w pracy szło mi wszystko po mojej myśli, każdy dzień jest poukładany i jest mnóstwo czasu na wszystko.
Read More

Niespodzianka od bł. Bartola

Szukając książki o bł. Bartolu, trafiłem do neapolitańskiego sklepiku z pocztówkami. A w nim na kopertę z nadrukiem po włosku o następującej treści:

Biuro adwokata Bartolo Longo w Dolinie Pompejańskiej

Na kopercie znaczek i pieczątka poczty w Pompejach. Adresatką jest Signora Ermelinda Rispoli z Cazziano w prowincji Salerno.

Szybko porównałem pismo na kopercie z rękopisami Bartola, które sfotografowałem w Pompejach przy biurku adwokata w muzeum jego imienia. A tu niespodzianka – pismo jest identyczne! Nie zastanawiając się długo kupiłem kopertę w cenie 4 Euro. I tą metodę mam „relikwię”, może n-tego stopnia, ale pamiątkę bardzo bliską mojemu sercu. Oto ona:

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

3 komentarzy do "Niespodzianka od bł. Bartola"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Joanna
Gość

No to nielada gratka. To musi coś znaczyć. Chyba musisz kontynuować myśli i działalność Bartola Longo skoro masz coś, co było w jego rękach. Poważne zadanie przed Tobą – staraj się być takim krzewicielem wiary, jak On. Nie ustawaj w modlitwie, życzę wytrwałości i niech Święty Duch będzie z Tobą.

anna
Gość
Też tak myślę jak Ty Joanno.To sa te znaki które dostajemy.Osoba która ma taka pamiątke winna kontynuować dzielo tzn szerzyć modlitwę rózańcową Myśle ,ze wszyscy ,ktorzy natrafiamy na podpowiedzi tego tzn np na Nowenne pompejańska ,Tajemnice szczęścia ,modlitwy do świetych np św Rita ,Tadeusz Juda itp powinniśmy sie czuć wyróznieni.Ja tak sie w istocie czuję.Dlatego,że Pan Bog daje nam szanse na odmiane w naszym życiu ,odmianę nas samych i naszego myślenia.Myślę,ze wszyscy ,którzy trafiaja na takie znaki powinni posłuchać tych podpowiedzi i modlić się. Czasami nie dostajemy tego o co sie modlimy ,widocznie Pan Bog ma inne plany wobec nas.Nie… Czytaj więcej »
Kasia
Gość

Ja posiadam osobiście przez św. Jana Pawła II wypisaną kartkę świąteczną, skierowaną do mnie i mojej rodziny.
Domyślam się, że sporo innych osób ma podobne pamiątki po naszym kochanym świętym Papieżu, ale dla mnie jest to ogromnie cenny skarb. Mam na tej kartce pismo świętego, którego ukochał cały świat, a szczególnie Polacy. W tym ja.
Mam również osobiście poświęcony przez św. Jana Pawła II Różaniec, na którym odmawiam szczególnie Nowenny Pompejańskie.

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

w ROKU ŚW. JÓZEFA!