Z historią w tle (7)

Oto kilka archiwalnych zdjęć z wystawy. Widzimy pierwowzór obrazu MBPompejanskiej (jeszcze z św. Różą z Limy), dawny kościółek Zbawiciela, w miejsce którego Bartolo postanowił zbudować nowy, oraz oraz budowę nowego kościoła. Te historie (odnalezienia i przemalowania obrazu oraz budowy kościółka) przedstawia książka pt. „Cuda i łaski Królowej Rożańca św. w Pompejach” autorstwa bł. Bartola. Po powrocie zamieścimy fragmenty tej książki.

image

image

image

image

image

 

Małgorzata: Bóg jest pełny miłosierdzia

o nowennie Pompejańskiej dowiedziałam się przypadkiem, przeglądając Internet. Odmawiałam ją w intenecji, a w zasadzie dwóch- bo jedna musiała wynikać z drugiej, żeby wszystko się udało, które, uwierzcie- były dla mnie szczytem marzeń, i tak naprawdę rozumiałam, że mogę tych łask nie otrzymać, i założyłam, że Pan Bóg wie i...
Przeczytaj

Kinga: Nerwowa sesja

Jestem studentką drugiego roku na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Nowennę Pompejańską trzecią już w swoim życiu postanowiłam odmówić kiedy wielkimi krokami zaczęła się zbliżać sesja zimowa. W intencji zdania wszystkich egzaminów. Studiuję dziennie przy tym staram się pracować weekendowo. Bardzo denerwowałam się każdym egzaminem, od małego dziecka miałam duże problemy ze stresem, nawet jeżeli do czegoś się przygotowywałam długo to i tak potrafiłam, skończyć z bardzo słabym wynikiem.
Przeczytaj

Agnieszka: Modlitwa męża i żony

Módlmy się razem w rodzinach
Przeczytaj

Anna: To nie sen

Rok temu modliłam się o miłość, myśląc o pewnym człowieku, o takim chodzącym ideale, i nie przebrnęłam 2 dni Nowenny. Myślałam: "Za ciężko", "różańcowa lawina!" W tym roku, po spotkaniu z dawnym chłopakiem, na które w sumie nie miałam ochoty, coś mnie tknęło. Postanowiłam ugryźć ją w intencji nawrócenia tegoż...
Przeczytaj

Joanna: Uzdrowienie i nawrócenie

W ubiegłym roku odmówiłam 3 Nowenny pomoejańskie. Świadectwo składam jednak dopiero teraz. Pierwsza i druga była w intencji mojego zdrowi Duchowego, fizycznego i psychicznego. Matka Boża wyprosiła mi łaski uzdrowienia z bólu kolan oraz z cierpień Duchowych. Udorwinie z cierpień Duchowych jeszcze się dokonuje, ale jest znacznie lepiej niż było, czuje opiekę i wstawiennictwo Matki Bożej.
Przeczytaj

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o