Maria: odmiana losu

Odmawiam Nowennę Pompejańską od 12 maja 2015 r. Jest to moje drugie świadectwo. Moja rodzina właściwie synowie wpadli w bardzo poważne kłopoty finansowe, których wynikiem były duże straty łącznie z utratą domów. Szukałam ratunku wszędzie ale najbardziej pomocne było odmawianie NP i mocne zawierzenie i oddanie problemów Matce Bożej.
Read More

Milena: Zadziwiająca moc Różańca

Dziękuję Ci Matko ze uwolniłas mnie od tych myśli i od zadreczania sie , za polepszenie relacji z moim mężem, za to ze różaniec dla mnie stał się teraz codziennością, że w momencie gdy go odmawiam czuje pokój i cieplo w sercu, za to ze czuję Twoja opiekę nademna, za to ze dalas mi silna bron - RÓŻANIEC, którym mogę pokonać wszystko! DZIĘKUJĘ
Read More

anonimowo: Osobista przemiana

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus i Królowa Matka Zawsze Dziewica. Jest 14 lipiec od 10 dni odmawiam dwie nowenny naraz jest to moja 3 i 4 Nowenna w intencji ratowania mojego małżeństwa oraz nawrócenia mojego męża dwie poprzednie nowenny także były za męża. Przeczytaj anonimowo: Osobista przemiana
Read More

Piotr: ta nowenna działa jak antidotum na szatana

Witam gorąco wszystkich,postanowiłem podjąć wezwanie i realizuje nowenne Pompejańską,gdyż choruje na stożek rogówki oka.Choroba ta utrudnia widzenie i ciężko jest dobrać korekcyjne szkła lub soczewki do tej wady wzroku co utrudnia przejsćie badan okresowych.Przeczytaj Piotr: ta nowenna działa jak antidotum na szatana
Read More

Dagmara: Powrót wiary

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.Ja jestem w połowie odmawiania Nowenny Pompejskiej- zaczęłam część dziękczynną. I bardzo dziękuje Matce Bożej za wszystkie łaskie jakie otrzymałam ( córka zdała maturę, dostała się na wymarzone studia, druga córka ma wspaniałego, dobrego chłopaka, jest w mojej rodzinie więcej wrażliwości, miłości, cierpliwości. Przeczytaj Dagmara: Powrót...
Read More

Nowenna Pompejańska w intencji tryumfu nad światem Niepokalanego Serca Maryi i Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Papież Leon XIII powiedział o wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej: „Bóg dał nam ten wizerunek byśmy za jego pośrednictwem zyskali łaski, które poruszą cały świat”.
Maryjo, Królowo Różańca Świętego w Pompejach, Tobie powierzamy nasze serca i losy całego świata. Niech Twoje Niepokalane Serce i Najświętsze Serce Twojego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa zatryumfuje nad całym światem.
Barbara Kloss, apostołka Różańca świętego mówiła: „Bronia i mocą, ratunkiem, osłoną i nadzieją ma być zawsze i we wszystkim Niepokalane Serce Maryi, a kluczem do otwierania go dla upustu łask jest Różaniec. Wtedy trzeba go odmawiać w wierze i nadziei rozumem i wolą – wytrwale. Różaniec to skarb nieba i ziemi, kochajcie różaniec, żyjcie nim, ufajcie Różańcowi. Różaniec obejmuje czas przyjścia Boga z nieba na ziemię, czas łaski, czas zbawienia, odkupienia przez mękę i czas triumfu.”
Naszym pragnieniem niech będzie zdobycie świata dla Niepokalanej – Różańcem świętym, tak jak to czynił święty Maksymilian, a za świętym Dominikiem powtarzajmy te słowa: „Jeden dzień z Różańcem świętym i Szkaplerzem ocali świat”.
Przypominając słowa Jana XXIII, papież Paweł VI pragnął, aby Różaniec stał się „wielką modlitwą publiczną i powszechna wobec zwyczajnych i nadzwyczajnych potrzeb świętego Kościoła, narodów i całego świata”.
Błogosławiony Jan Paweł II w swoim dokumencie Rosarium Virginis Mariae pisał: „Kościół zawsze uznawał szczególną skuteczność tej modlitwy powierzając jej najtrudniejsze sprawy. W chwilach, gdy samo chrześcijaństwo było zagrożone mocy tej właśnie modlitwy przypisywano ocalenie przed niebezpieczeństwem, a Matkę Bożą Różańcową czczono jako Tę, która wyjednywa liczne cuda i niesie od Boga ocalenie. Papież pragnie nie tylko umocnić naszą wiarę w skuteczność różańcowych modlitw. Chce czegoś więcej:
by za naszą sprawą dokonały się we współczesnym świecie kolejne zwycięstwa tej umiłowanej przez Maryję modlitwy. Dziś stoimy wobec nowych wyzwań. Czemuż nie wziąć do ręki koronki z wiarą tych, którzy byli przed nami?”.
Dlatego Maryjo, z miłości do Ciebie będziemy odmawiać Nowennę Pompejańską w intencji tryumfu nad światem Twego Niepokalanego Serca i Najświętszego Serca Pana Jezusa w tym pięknym dla Ciebie okresie. Zaczniemy bowiem 15 sierpnia – w dniu Twojego Wniebowzięcia, a zakończymy 7 października w Święto Królowej Różańca Świętego. Niech przyłączą się do tej modlitwy wszyscy aniołowie, święci w niebie i Twoi czciciele na ziemi.
Niezwykłym zrządzeniem Opatrzności Bożej dla nas, nowych czcicieli Pani Różańcowej z Pompejów, był moment, kiedy w październiku 2002 roku Jan Paweł II zapowiedział Rok Różańca i uzupełnił go o tajemnicę światła. Ogłosił w tym roku wojnę ze złem zwracając się do nas – „oby ten mój apel nie popadł w zapomnienie nie wysłuchany!”. Oczy wielu milionów ludzi skierowały się wówczas na Dolinę Pompejańska, na Sanktuarium Królowej Różańca Świętego. Sanktuarium wzniesione przez Bartola Longo –
Wielkiego Apostoła Różańca, którego w 1980 roku Ojciec Święty wyniósł na ołtarze i wprowadził w poczet błogosławionych. Jego droga do świętości była oparta na natchnieniu, jakie usłyszał w głębi serca – „Kto szerzy różaniec – ten jest ocalony”.
Nasz błogosławiony papież był w sanktuarium w 1979 i w 2003 roku. Prosił wszystkich: „Módlcie się za mnie teraz i zawsze w tym sanktuarium”. 16 października 2002 roku napisał w liście apostolskim: „O błogosławiony różańcu Maryi, słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem! O więzi miłości, która nas jednoczysz z aniołami! O wieżo ocalenia od napaści piekła, bezpieczny porcie w morskiej katastrofie! Nigdy Cię nie porzucimy! Będziesz nam pociechą w godzinie konania! Tobie ostatni pocałunek
gasnącego życia. A ostatnim akcentem naszych warg będzie Twoje słodkie Imię o Maryjo, o Królowo Różańca z Pompejów, o Matko nasza droga, o Ucieczko grzeszników, o Władczyni, Pocieszycielko strapionych! Bądź wszędzie błogosławiona, dziś, zawsze, na ziemi i w niebie!”.

Ps. Nowenna pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części różańca świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Przez 27 dni jako część błagalną, a przez następne 27 dni jako dziękczynną.
Boże pobłogosław tej modlitwie różańcowej!

Królowo Różańca Świętego módl się za nami!

Elżbieta

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

2 komentarzy do "Nowenna Pompejańska w intencji tryumfu nad światem Niepokalanego Serca Maryi i Najświętszego Serca Pana Jezusa."

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
barbara
Gość
barbara

Matko Boża Różańcowa z Pompejów o gdyby cały swiat wiedział jak jesteś dobrą jaką masz litośc nad cierpiącymi wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie amen dziekuję CI Matko Boża za Twoją pomoc

Zofia Pawłowska
Gość
Zofia Pawłowska

Maryjo Królowo Różanca Świętego-dziękuję za niezliczone łaski otrzymane za Twoją przyczyną,
Moc Twojej modlitwy sprawia,że moje życie w udręce i niedostatku jest radosne,dodajesz siły,
pokrzepiarz każdego dnia w mojej drodze krzyżowej.cierpienie ma sens !Uwierzcie Rózaniec
Święty-to siła atomu !!! Zacznij już dziś!!!

Obrazki z nowenną pompejańską?