Nina: Małżeństwo mojego syna

.Dziękuję Matce Bożej,że tak się ułożyło
Przeczytaj

Anna: Uzdrowienie

Pod koniec grudnia mama powiedziała, że ma tętniaka w głowie i pod koniec stycznia czeka ją operacja. Nie było wiadomo, jakie będą skutki operacji, przede wszystkim ze względu na umiejscowienie tętniaka. Byłam akurat po skończeniu drugiej w życiu Nowenny Pompejańskiej i nie miałam jeszcze intencji, w której mogłabym zacząć trzecią (a tak bardzo zakochałam się w tej modlitwie, że chyba już do końca życia nie wypuszę z rąk różańca :) ). Od razu następnego dnia rozpoczęłam Nowennę, a razem ze mną mój chłopak, dla którego była to pierwsza Pompejanka w życiu. Powiedziałam też o nowennie mamie.
Przeczytaj

Emilia: WYPROSZONA ZMIANA PRACY

Ach, jeszcze nie mogę uwierzyć! Pragnę złożyć świadectwo wielkiej opieki Maryi! 31.08.2014r skończyłam Nowennę w intencji dobrej, spokojnej pracy dla mojego męża, ponieważ tu gdzie (jeszcze chwilowo) pracuje jest fatalnie traktowany i wykorzystywany ponad wszelką miarę. Nie miał nawet czasu, siły ani ochoty rozglądnąć się za czymś innym. Poza tym...
Przeczytaj

Kalina: zachęcam wszystkich niezdecydowanych!

Dzien wygląda inaczej z nowenną, jest bardziej poukladany, zaczynamy bardziej cenić CZAS
Przeczytaj

Anna: Problemy alkoholowe

Wracając z pielgrzymki z Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach otrzymałam od jednej pani z naszej grupy nowennę pompejańską. Syn mój miał problem alkoholowy. Zaczęłam odmawiać nowennę pompejańską. Ofiarowałam Matce Bożej swojego syna i błagałam o uleczenie jego nałogu.
Przeczytaj

Nowenna Pompejańska w intencji tryumfu nad światem Niepokalanego Serca Maryi i Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Papież Leon XIII powiedział o wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej: „Bóg dał nam ten wizerunek byśmy za jego pośrednictwem zyskali łaski, które poruszą cały świat”.
Maryjo, Królowo Różańca Świętego w Pompejach, Tobie powierzamy nasze serca i losy całego świata. Niech Twoje Niepokalane Serce i Najświętsze Serce Twojego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa zatryumfuje nad całym światem.
Barbara Kloss, apostołka Różańca świętego mówiła: „Bronia i mocą, ratunkiem, osłoną i nadzieją ma być zawsze i we wszystkim Niepokalane Serce Maryi, a kluczem do otwierania go dla upustu łask jest Różaniec. Wtedy trzeba go odmawiać w wierze i nadziei rozumem i wolą – wytrwale. Różaniec to skarb nieba i ziemi, kochajcie różaniec, żyjcie nim, ufajcie Różańcowi. Różaniec obejmuje czas przyjścia Boga z nieba na ziemię, czas łaski, czas zbawienia, odkupienia przez mękę i czas triumfu.”
Naszym pragnieniem niech będzie zdobycie świata dla Niepokalanej – Różańcem świętym, tak jak to czynił święty Maksymilian, a za świętym Dominikiem powtarzajmy te słowa: „Jeden dzień z Różańcem świętym i Szkaplerzem ocali świat”.
Przypominając słowa Jana XXIII, papież Paweł VI pragnął, aby Różaniec stał się „wielką modlitwą publiczną i powszechna wobec zwyczajnych i nadzwyczajnych potrzeb świętego Kościoła, narodów i całego świata”.
Błogosławiony Jan Paweł II w swoim dokumencie Rosarium Virginis Mariae pisał: „Kościół zawsze uznawał szczególną skuteczność tej modlitwy powierzając jej najtrudniejsze sprawy. W chwilach, gdy samo chrześcijaństwo było zagrożone mocy tej właśnie modlitwy przypisywano ocalenie przed niebezpieczeństwem, a Matkę Bożą Różańcową czczono jako Tę, która wyjednywa liczne cuda i niesie od Boga ocalenie. Papież pragnie nie tylko umocnić naszą wiarę w skuteczność różańcowych modlitw. Chce czegoś więcej:
by za naszą sprawą dokonały się we współczesnym świecie kolejne zwycięstwa tej umiłowanej przez Maryję modlitwy. Dziś stoimy wobec nowych wyzwań. Czemuż nie wziąć do ręki koronki z wiarą tych, którzy byli przed nami?”.
Dlatego Maryjo, z miłości do Ciebie będziemy odmawiać Nowennę Pompejańską w intencji tryumfu nad światem Twego Niepokalanego Serca i Najświętszego Serca Pana Jezusa w tym pięknym dla Ciebie okresie. Zaczniemy bowiem 15 sierpnia – w dniu Twojego Wniebowzięcia, a zakończymy 7 października w Święto Królowej Różańca Świętego. Niech przyłączą się do tej modlitwy wszyscy aniołowie, święci w niebie i Twoi czciciele na ziemi.
Niezwykłym zrządzeniem Opatrzności Bożej dla nas, nowych czcicieli Pani Różańcowej z Pompejów, był moment, kiedy w październiku 2002 roku Jan Paweł II zapowiedział Rok Różańca i uzupełnił go o tajemnicę światła. Ogłosił w tym roku wojnę ze złem zwracając się do nas – „oby ten mój apel nie popadł w zapomnienie nie wysłuchany!”. Oczy wielu milionów ludzi skierowały się wówczas na Dolinę Pompejańska, na Sanktuarium Królowej Różańca Świętego. Sanktuarium wzniesione przez Bartola Longo –
Wielkiego Apostoła Różańca, którego w 1980 roku Ojciec Święty wyniósł na ołtarze i wprowadził w poczet błogosławionych. Jego droga do świętości była oparta na natchnieniu, jakie usłyszał w głębi serca – „Kto szerzy różaniec – ten jest ocalony”.
Nasz błogosławiony papież był w sanktuarium w 1979 i w 2003 roku. Prosił wszystkich: „Módlcie się za mnie teraz i zawsze w tym sanktuarium”. 16 października 2002 roku napisał w liście apostolskim: „O błogosławiony różańcu Maryi, słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem! O więzi miłości, która nas jednoczysz z aniołami! O wieżo ocalenia od napaści piekła, bezpieczny porcie w morskiej katastrofie! Nigdy Cię nie porzucimy! Będziesz nam pociechą w godzinie konania! Tobie ostatni pocałunek
gasnącego życia. A ostatnim akcentem naszych warg będzie Twoje słodkie Imię o Maryjo, o Królowo Różańca z Pompejów, o Matko nasza droga, o Ucieczko grzeszników, o Władczyni, Pocieszycielko strapionych! Bądź wszędzie błogosławiona, dziś, zawsze, na ziemi i w niebie!”.

Ps. Nowenna pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części różańca świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Przez 27 dni jako część błagalną, a przez następne 27 dni jako dziękczynną.
Boże pobłogosław tej modlitwie różańcowej!

Królowo Różańca Świętego módl się za nami!

Elżbieta

2
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zofia Pawłowskabarbara Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
barbara
Gość
barbara

Matko Boża Różańcowa z Pompejów o gdyby cały swiat wiedział jak jesteś dobrą jaką masz litośc nad cierpiącymi wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie amen dziekuję CI Matko Boża za Twoją pomoc

Zofia Pawłowska
Gość
Zofia Pawłowska

Maryjo Królowo Różanca Świętego-dziękuję za niezliczone łaski otrzymane za Twoją przyczyną,
Moc Twojej modlitwy sprawia,że moje życie w udręce i niedostatku jest radosne,dodajesz siły,
pokrzepiarz każdego dnia w mojej drodze krzyżowej.cierpienie ma sens !Uwierzcie Rózaniec
Święty-to siła atomu !!! Zacznij już dziś!!!