Obraz Matki Bożej Pompejańskiej

Madonna PompejańskaObraz Matki Bożej Pompejańskiej (który widzimy na obrazku po prawej stronie) ma swoją piękną historię. Nie wiemy, kto go namalował, wiemy tylko, jak trafił do Pompejów.

Bartolo Longo szukał jakiegokolwiek obrazu Matki Bożej Różańcowej dla mieszkańców Doliny Pompejańskiej w czasie, kiedy trwały tam misje. Po długich poszukiwaniach otrzymał od znajomego zakonnika obraz, który on sam nabył na pchlim targu. Wyglądał on tragicznie: malatura była popękana, brakowało kawałków płótna, niektóre miejsca zostały nadgryzione przez mole… 

Jednak z braku czasu Bartolo nie namyślał się długo. Kazał zapakować obraz i polecił znajomemu woźnicy odwieźć go do Pompejów. Nieszczęsny woźnica nie wiedząc, co znajduje w pakunku, położył go na… stercie obornika. Trudnił się on bowiem wywozem gnoju z podneapolitańskich gospodarstw, który odprzedawał później chłopom w Pompejach jako nawóz.

Tak obraz dotarł do Doliny Pompejańskiej. Został on potem dwukrotnie odnowiony, w tym podmieniono płótno na nowe, a św. Różę przemalowano na św. Katarzynę Sieneńską. Obraz ten po dziś dzień mieści się w głównym ołtarzu bazyliki różańcowej w Pompejach.

Ołtarz Matki Bożej Pompejańskiej


Nasze intencje modlitewne:

 

36
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
31 Wątki komentarzy
5 Wątki z odpowiedziami
1 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
33 Autorzy
AnnaTeresarenatareniaMaria Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Reni
Gość
Reni

Matko Boża Pompejańska pomóż mi…

lucja
Gość
lucja

Reni odezwij się czy modlitwa moja do Pani Różańcowej pomogła twojemu synowi Hubertowi.
Lucja

matka
Gość
matka

Na obrazie dzieciątko Jezus podaje różaniec sw. Dominkowi i trzyma w ręku czerwoną chusteczkę czy cos podobnego. Co oznacza ta chusteczka.

Meagi
Gość
Meagi

Matko Boża błagam Cie o pomoc o wysluchanie mojej modlitwy

AGNIESIA
Gość
AGNIESIA

DZIEKUJE

Paulina
Gość
Paulina

Szczęść Boże, NP odmawiam od 17 dni. Też znalazłam ją w internecie. Odmawiam ją w intencji swojego związku, ale niestety na drugi dzień partner odszedł, a na 5 poznałam kogoś, ale zrezygnowałam z tej znajomości z kilku powodów. Odmawiam nadal w tej samej intencji. Chcę zobaczyć co Królowa Różańca Św. dla mnie ma. Łaski, które otrzymałam do tej pory: – książeczkę i film o Fatimie w niedługim czasie od dwóch różnych osób, – wyciszenie, – ubrania i piękną biografię św. Faustyny od siostry zakonnej, – spokojniej jest w domu, już dobrze sypiam, – uleczenie lęków, – odsunięcie złych duchów i… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

Z tego co przeczytałam powyżej na obrazie z Matką Bożą Pompejańską jest św. Katarzynę Sieneńską i św. Dominik. Dlaczego Oni, jaki związek mają Ci święci z Pompejami ?, bo że z Matką Bożą , to nie ulega wątpliwości :).

Anna
Gość
Anna

Modlitwa do św. Dominika i św. Katarzyny ze Sieny, by za ich przyczyną uzyskać łaskę od Najświętszej Maryi Panny Różańcowej Święty Dominiku, Kapłanie Najwyższego i chwalebny Patriarcho! Tyś był przyjacielem, ulubionym synem i powiernikiem chwalebnej Królowej Niebios! Tyś przez Różaniec Święty rozliczne czynił cuda! I Ty, Święta Katarzyno Sieneńska, najstarsza córo Zakonu Różańca Świętego, potężna pośredniczko u tronu Maryi i u Najświętszego Serca Jezusowego, które twoje serce ze swoim złączyło! O wy, ukochani święci! Wy znacie moją potrzebę i cierpienie moje. Zmiłujcie się nad nędznym stanem moim. W czasie życia Waszego tu na ziemi serca Wasze zajmowały się czule cierpieniami… Czytaj więcej »

monika
Gość
monika

Matko Boża błagam Cie o pomoc o wysluchanie mojej modlitwy smile Monika zaczynam jutro 33 dzien .dla wszystkich zycze wytrwalosci .uwielbiam Ta modlitwe ,na pewno czulabym wielki jej brak po ukonceniu 54 dni .tak wiec ta modlitwe bede odmawiac juz zawsze smile

Gosia
Gość
Gosia

Tak bardzo chciałabym mieć inną pracę… W tej mam problemy ze skończeniem studiów, bardzo niską samoocenę, boję się ludzi.
+++

anna
Gość
anna

Obraz jest piękny dlatego że ma wspaniałe przesłanie, mi bardzo podoba się zdjęcie z okładki numeru 4 Królowej Różańca Świetego jestem Plastyczką i chciałabym to namalować, czy mogę prosić Redakcjie o odpowiedż na moje pytanie; skąd pochodzi ta rzeżba z okładki 4 numeru Królowej Różańca Swiętego?

córka Maryi
Gość
córka Maryi

Matko Boża Różańcowa – Matko Boża Pompejańska błagam przez TWOJE SERCE I RĘCE wyjednaj mi u Syna swego a mojego Pana tę łaskę o którą Cię pokornie proszę o uzdrowienie z choroby Bogu wiadomej dla Leona. Wierzę, ufam, że wysłuchasz mojej gorącej prośby, o którę do Ciebie Maryjo nawet głośno wołam- wyjednaj mi tę łąskę, która z ludzkiego punktu widzenia jest przegrana. Ale Ty jesteś Matka Różańca św, Matką Miłosierdzia i błagam o łaskę cudu zdrowia dla Twojego sługi. Maryjo wysłuchaj mojego wołania. Proszę, jeśli kto może niech pomodli się w danej intencji, o której piszę- chociaż jedną dziesiątkę różańca… Czytaj więcej »

Basik2408
Gość
Basik2408

Zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską jestem dopiero na 3 dniu części błagalnej… Zaczynałam trzy razy, myślę, że teraz zły nie będzie przeszkadzał…. o co usilnie Matkę Boża błagam <3

marcielo
Gość
marcielo

ja odmawiam dzien 7

Andrzej
Gość
Andrzej

Miejcie ufność

Anna
Gość
Anna

Matko boża pomóż naszej rodzinie ,nie dozwól abyśmy stracili mieszkanie,,aby nam go zabrano,jedyny dach nad głową.,,wyratuj od tego błagam Cię matko. .Proszę o przemianę naszej trudnej sytuacji materialnej o wyjście ze wszystkich, wszystkich długów.O przywrócenie nadzieji na lepsze jutro.O stałą i dobra pracę dla Anny ,Sławka,Kamila,Dla dzieci o wiarę i mądrość boża.aby zawsze szły za Twoim słowem.O trzeżwość dla mojego męża.O błogosławieństwo dla naszej rodziny.

Anna
Gość
Anna

Zaczęłam odmawiać nowenne ,już drudi raz,,a ma być trzy,, nie wiem czy dam radę,,14 stycznia jest 2 licytacja naszego domu.Boje sie ,że go stracimy,,Mateczko nie dozwól do tego.

asia
Gość
asia
anna
Gość
anna

Matko Boża wysłuchaj mojej modlitwy błagam Anna

Dorota
Gość
Dorota

Matuchno kochana, DZIĘKUJĘ!

janusz
Gość
janusz

szczęść Boże wszystkim chciałem ku wsparciu złożyć wam moje świadectwo.Różaniec Pompejański odmawiam już bez przerwy 3 lata i ciągle mi mało co mi to daje ? zdarza się że widzę boże działanie w obrębie składanej intencji ,ale najbardziej czuję Bożą opiekę jak by klosz bezpieczeństwa nade mną,te skłonności grzeszne które zawsze mi doskwierały,stały się pozbawione wszelkiej mocy na prawdę czuję niewysłowioną wolność w Panu,pozdrawiam. janusz z wrocławia

Klaudia
Gość
Klaudia

Błagam o modlitwę za małżeństwem Klaudii i Jana – gdzie sprawa jest niemożliwa do rozwiązania po ludzku, tu potrzeba CUDU, cudu odrodzenia miłości w sercu Jana do żony. Dziękuję za modlitwę, niech DOBRY BÓG ześle potrzebne łaski za każdą zdrowaśkę za nas, za najmniejsze chociażby westchnienie. Bóg zapłać! MATKO BOŻA POMÓŻ NAM, MIEJ NAS W OPIECE!

mama
Gość
mama

witam, odmawiam nowennę od 15 dni ale nowennę odmawiam z przerwami 1,5 roku. Wiem, że każda modlitwa została wysłuchana, ale jak do tej pory otrzymałam jedną łaskę. łaska ta była na pograniczy cudu, mój synek miał mieć operacie a został całkowicie wyleczony. ten cud zdarzył się gdy po raz pierwszy odmawiałam nowennę i wyzdrowienie mojego synka zawdzięczam tylko Matce Bożej.

Teresa.A
Gość
Teresa.A

Cudownie że syn zdrowy

Bogusienka
Gość
Bogusienka

Matko Boza Najswietsza jest zawsze z nami.
Kocham Cie Mamo

Teresa
Gość
Teresa

mateńko ,św.Dominiku, św.Katarzyno proszę gorąco o dar macierzyństwa dla córki i zdrowie.

Wnuczka L.
Gość
Wnuczka L.

Kochana Matko Boża – proszę wysłuchaj moją Nowenną, którą zaczynam odmawiać dzisiaj i uzdrów moją babcię, niech nabierze siły, zacznie chodzić a świadomość i siły psychiczne niech powrócą, tak aby była z nami jeszcze długo i żeby była nadal wsparciem dla mojej mamy, bardzo Cię o to proszę najukochańsza Mateńko. Amen

Helena
Gość
Helena

O nowennie dowiedziałam się od znajomej bardzo życzliwej osoby. Modlimy się pierwszy raz razem z mężem o nawrócenie dla naszej córki z zięciem. Ufam gorąco,że Matka Boża każdemu pomoże może nie od razu, ale na pewno nie zapomni jest przecież ukochaną MATKĄ. MODLITWA RÓŻAŃCOWA BARDZO WCIĄGA i oby ten
entuzjazm mi pozostał. Podzielę się z Wami jeszcze świadectwem jak nadejdzie czas. Módlcie sie bardzo zachęcam, bo to daje siłę do walki z każdym złem. zROZPACZONA MATKA.

Dominika 26lat
Gość
Dominika 26lat

Odmawiam trzecią Nowennę Pompejańską, tym razem za uzdrowienie chorego kręgosłupa, przez którego nie wiem co to znaczy dzień bez bólu, który nie pozwala mi żyć i podejmować planów na przyszłość… Wierzę, że Mateńka wysłucha moją modlitwę. Chwała Panu!

żona
Gość
żona

Odmawiam już trzecią Nowennę Pompejańską i wiem że czyni cuda za każdym razem ,Zdarzają się rzeczy o których bym nawet nie pomyślała ale własnie tak to się spełnia ,nie tak jak my chcemy czy wyobrażamy sobie ,że mogło by być ,ale tak jak chce Bóg. Moja pierwsza nowenna była w intencji męża alkoholika który pił od kilku dobrych lat ,W domu awantury to była codzienność ,nie pomagały prośby ani groźby , płakałam błagałam NIC ,wychodził do pracy trzeźwy przychodził pijany ,dzieci sie go wstydziły ,Córka któregoś dnia powiedziała ,że lepiej by było gdyby umarł .Któregoś dnia synowa powiedziała ,że jest… Czytaj więcej »

Maria
Gość
Maria

Matko Pompejańska wysłuchaj mojej modlitwy błagam Maria.

renia
Gość
renia

Dołaczam

renia
Gość
renia

Nowenna pompejańska -czyni cuda

renata
Gość
renata

Odmawiałam modlitwę różańcową do Matki Bożej Pompejańskiej od 04-2017r w intencji znalezienia pracy. Otóż znalazłam pracę od 12.2017r. Wiem, że to dzięki wysłuchaniu mojej modlitwy. Kochana Maryjo bardzo Ci dziękuję. Proszę módlcie się ta modlitwa działa.

Teresa
Gość
Teresa

Matko Matko Boża Pompejańska błagam o uzdrowienie WNUSI

Anna
Gość
Anna

Matko Najlepsza pomóż mi w mojej prośbie. Uratuj to, o co się modlę codziennie