Ile różańców w nowennie pompejańskiej?

Do 16 października 2002 roku, kiedy to Jan Paweł II ogłosił Tajemnice światła, katolicki świat znał trzy tajemnicy różańcowe. A więc kiedy Matka Boża dała światu Nowennę pompejańską pod koniec XIX wieku, znano i odmawiano te trzy tajemnice. Ile zatem części różańca należy odmawiać w nowennie pompejańskiej?

Wskazówki do odmawiania nowenny pompejańskiej mówią wyraźnie, że nowe tajemnice nie są obowiązkowe. Z pewnością odmawianie trzech tajemnic jest już na tyle czasochłonne, że czwarta tajemnica może wydawać się już sporym obciążeniem, któremu nie wszyscy mogą sprostać… Niektórych zaś sama perspektywa czterech różańców może na tyle „wystraszyć”, że w ogóle nie przystąpią do odmawiania nowenny pompejańskiej w ludzkiej obawie, że po prostu nie sprostają temu zadaniu.

Jednak warto zachęcać do odmawiania czwartej części wszystkich tych, którzy mają taką możliwość. Jest wiele osób cierpiących, którzy są na zwolnieniu lekarskim, albo osób starszych, które z racji przejścia na emeryturę mają więcej wolnego czasu. Również ci, którzy mogą, niech odmawiają pełny różaniec na chwałę Maryi. – Letnie dni są długie, warto odbyć wieczorny spacer i Tajemnicami światła dopełnić różaniec choćby w te dni, w które jest to możliwe.

Czytając świadectwo Pani Wandy wydaje się, że pełny różaniec w nowennie pompejańskiej jest bardzo miły Maryi:

Pierwsza nowenna szła jej bardzo źle, ledwo mówiła, była bardzo słaba i chora, ale jednak udało się jej dokończyć nowennę (54 dni). Po niej tej zaczęła odmawiać drugą, wszystkie 4 części różańca.

Pani Wanda przy odmawianiu pierwszej nowenny nie miała sił, z powodu bólu ledwie była w stanie odmawiać modlitwy. A już po drugiej nowennie składającej się już z czterech Tajemnic otrzymała z nieba łaskę zdrowia.

46 myśli na temat „Ile różańców w nowennie pompejańskiej?

   • proszę o wyjaśnienie czy odmawiając część dziękczynną bez doznania łaski nie popełnia się kłamstwa ? Przecież dziękujemy za to czego nie otrzymaliśmy .

    • Nie jest powiedziane, że otrzymasz to o co prosisz natychmiast albo w trakcie, czasami trzeba czasu, zależy od Twojej intencji, pamiętaj, że musisz zawierzyć Matce Bożej, że to jej wola, a nie Twoja musi się stać. Nieraz bywa też tak, że dostaje się inne łaski bardziej potrzebne wg Maryi od tych o które prosimy.

 1. czyli wystarczy jedna cała nowenna 54 dniowa aby uzyskać łaskę?..a myślałam że właśnie 54 dni to jedna cała nowenna i trzeba takich aż trzy…chociaż w książce bartolo longo pisze,że niejednokrotnie nie wystarczy jedna modlitwa cała a trzeba ich więcej do otrzymania łaski..dziękuję za pomoc i pozdrawiam…

 2. ,,Pierwsza nowenna szła jej bardzo źle, ledwo mówiła, była bardzo słaba i chora, ale jednak udało się jej dokończyć nowennę (54 dni). Po niej tej zaczęła odmawiać drugą, wszystkie 4 części różańca”
  No ja w tym odnosniku -świadectwo Pani Wandy na górze strony strony rozumiem ze 54 dni to jedna nowenna i zaczęła drugą 54 dni..a nie że odmowiła w jednej trzy..

  • Myślę że jest to ważne ale ja czasami zaczynam od tajemnicy światła i kończe na chwalebnej myślę że Bogu i Maryi miła jest każda modlitwa☺

 3. Ja nie rozumiem ;( nowenna, część różańca, tajemnice.. czy można jakieś prostsze wyjaśnienie? Rozumiem, że codziennie przed 54 dni odmawia się cały różaniec razem z podanymi modlitwami. O co chodzi z tajemnicami? W ogóle mam wrażenie że jestem ciemna masa bo w ogóle nie wiem jak się zabrać za modlenie 🙁

  • Różaniec składa się z 4 części: radosnej, światła, bolesnej i chwalebnej. Każda z tych części ma 5 tajemnic 🙂 poszukaj sobie i poczytaj 🙂

 4. Ja też tego nie rozumiem. Odmawiam tajemnicę radosna czyli 10x Zdrowaś Mario, potem Bolesna itd? Czy cały rózanie c to 1 tajemnica, 2 różaniec bolesna itd?

 5. Chciałabym rozpocząć nowennę pompejańską, ale nie rozumiem pewnej rzeczy. Niekiedy jest napisane, że odmawiamy 3 części różańca (co rozumiem jako 3 dzieciątki), a innym razem, że odmawiamy 3 różańce. Jak to w końcu jest???
  Czy mam rozumieć, że odmawiając 3 części różańca (bolesną, chwalebną i radosną) każda po 5 tajemnic odmawiam 3 różańce? (czyli najpierw jeden różaniec z częścią radosną, potem jeden z bolesną i jeden z chwalebną), tak?

  • W każdym dniu odmawiasz 15 tajemnic. Jedna dziesiątka to jedna tajemnica. Jeden różaniec (ten fizyczny, który trzymasz w ręku) składa się z 5 dziesiątek, czyli 5 tajemnic. A zatem każdego dnia odmawiasz 3 takie „fizyczne” różańce – radosny, bolesny i chwalebny. I to jest wtedy jeden cały Różaniec Pompejański na każdy dzień.

 6. Pani Magdaleno z tego co pani pisze to np. gdy chcę odmówić tylko nowennę z 3 tajemnic to muszę 159 zdrowasiek odmówić? A gdy tak jak pani Wanda wszystkie 4 tajemnice to wychodzi 212 zdrowasiek.Czy dobrze rozumuję?

  • Pani Moniko, już prawie dobrze 🙂 tylko te 3 zdrowaśki na początku różańca odmawia Pani tylko jeden raz w jednym dniu.
   A zatem w przypadku, gdy odmawia Pani Różaniec Pompejański z trzech części to wtedy są 153 zdrowaśki dziennie (3 przed pierwszą częścią, a potem już tylko 10 x 5 x 3)
   W przypadku odmawiania z czterech części – tak jak Pani Wanda – będą to 203 zdrowaśki dziennie (3 przed pierwszą częścią, a potem już tylko 10 x 5 x 4)

   Skąd to sie bierze? Te 3 pierwsze zdrowaśki są jak wstęp do książki. Taka przedmowa do całego Różańca Pompejańskiego złożonego z 3 lub 4 części. Odmawiamy je w intencji wiary, nadziei i miłości do odmawiania całego różańca. Dlatego one są tylko raz na jeden dzień.

   Każdą dziesiątkę różańca (10 zdrowasiek) odmawiamy rozważając jedną tajemnicę. Proszę wydrukować sobie „tajemnice różańca”, zobaczy Pani, że jest ich w sumie 15:
   – 5 w części radosnej
   – 5 w części bolesnej
   – 5 w częsci chwalebnej
   (Papież Jan Paweł II wprowadził kolejną część – Światła – , która rozszerza różaniec o kolejne 5 tajemnic i wtedy różaniec można odmawiać z czterech części, tak jak to robiła Pani Wanda).

   • Pani Magdaleno, czyli jeśli dobrze rozumuję ( a nigdy nie odmawiałam różańca systematycznie ) to biorąc pod uwagę, że chciałabym odmawiać dodatkowo część czwartą, dodaną przez Jana Pawła II ( część Światła ) wychodzi, że Różaniec pompejański = 4 części ( radosna, chwalebna, bolesna, światła ) = 20 tajemnic x 10 Zdrowaś Mario = 200 Zdrowaś Mario, tak ? I tak codziennie przez 54 dni tak ? 🙂

 7. Czy podczas odmawiania nowenny trzeba zachowywać kolejność tajemnic, czyli radosne, bolesne, chwalebne czy można je zmienić, np jeśli w kościele czy wspólnie z rodziną odmawiam tajemnice chwalebne, to czy mogę później odmówić radosne i bolesne, czy od nowa wszystkie trzy po kolei?

 8. „…trzy tajemnicy różańcowe. Także kiedy Matka Boża…” „Także wszyscy inni którzy mogą, …”

  No właśnie, ktoś powie, że się czepiam, ale proszę o poprawienie tych dwóch wyrazów – powinno być: tajemnice i tak że. Także jest oczywiście poprawne, ale nie w tych przypadkach. Dziękuję bardzo.

  Dwukrotnie odmówiłam Nowennę Pompejańską – nie zawiodłam się. Wymodliłam sobie pracę i zdrową, śliczną wnuczkę 🙂 Tym razem poproszono mnie o modlitwę w intencji poczęcia zdrowego dzieciątka przez Gabrysię. Mam obawy, ale zaczynam od jutra. Tak bardzo zależy im na dziecku, a ja bardzo chciałabym pomóc.

 9. Ja właśnie 1 maja 2014 roku rozpoczęłam odmawianie Nowenny Pompejańskiej z czterech części.Wierzę,że mi się uda wytrwać 54 dni.

 10. ja już

  odmawiam 4 nowene do pierwszej zabierałam się rok aż ……….. po prostu nie da się bez niej żyć czegoś brakuje, odmawiam na ile czas pozwoli w wolnej chwili , czasami gdy jadę autem , czasami na spacerze naprawdę warto chwalić imię Maryi i ją uwielbiać ona zawsze pomoże

 11. No dobrze, dopiero doczytałem się że trzeba JEDNA intencje na całą nowennę, to jak przez 14 dni podawałem „różne” to znaczy że już nie ważna i od początku? Czy mogę doprecyzować intencję i dokończyć tę i będzie tak samo ważna? 🙁

 12. Witam jestem Ewa podjęłam próbę odmawiania nowenny pompejańskiej ale chciałabym to wykonywać dokładnie czy mam rozumieć że w przypadku nowenny różaniec czyli część radosną bolesną chwalebną omawiamy jednego dnia? wiem że to głupie pytanie ale tu mnie nikt nie zna więc mogę takie pytanie zadać

 13. Mam pytanie. Dzis mój piąty dzień odmawiania Nowenny Pompejańskiej. Zamiast odmawiac część Radosną, Bolesną i Chwalebną odmawiałam- Radosną, Światła i Bolesną. Czy muszę zacząć jeszcze raz czy mogę odmawiać dalej prawidłowo?

 14. Alina 28 sierpien 2015 14:15 Do tej pory nie moglam sie zmiescic w ciagu dnia z 4 tajemnicami oraz ich kontemplacja , bo przecierz samo mowienie bez rozwazania nic nie daje. matka Boza zawsze prosi o uwazne , sensowne z miloscia odmawianie poszczegolnych dziesiatkow. Bardzo goraco prosze o wsparcie modlitewne za mna.Postanawiam ponownie juz moze sie zmieszcze w dobie. Serdeczne Bog zaplac. Wierze , ze podolam. Alina.

 15. Witam. Wczoraj zaczęłam odmawiać nowennę. W intencji pozytywnego zdania egzaminu, który pisałam dziś. Boję się że za późno zaczęłam odmawiać. Jest to dla mnie bardzo ważny egzamin. Proszę o wsparcie. Dziękuję.

 16. Kochani
  Ja zacząłem odmawiać Nowennę Pompejańską 16 marca 2014 roku. Początkowo mówiłem trzy części. Szybko jednak zacząłem mówić czwartą. Dojeżdżam do pracy około 45 min. Po skończeniu pierwszej Nowenny żal mi było rozstawać się z Różańcem. I tak odmawiam dalej. Aktualnie jest to 11 Nowenna. Zaszły bardzo duże zmiany – oczywiście na lepsze – w moim życiu. Przez pewien czas odmawiałem też modlitwy do Św Rity, Św Jose Marii Escrivy w intencji znalezienia dobrej pracy, do Św Rafała Archanioła, modlitwę egzorcyzm do Św Michała. Sam się dziwię ale czas się znajduje. Sprawy zawodowe jakoś się same układają. Co jakiś czas coś nowego mi wpada w ręce tzn przypadkowo znajduję w Internecie. A potem okazuje się że to coś istotnego. Niby wszystko wiem ale ciągle odkrywam coś nowego. Polecam wywiad z Ojcem Witko o błogosławieństwach. Jest niesamowity. Kobieta błogosławiła jedzenie i jadła normalnie a zeszła z wagą do optymalnej dla niej. Jest wiele fajnych filmików na Youtube o rzeczach o których się człowiekowi nawet nie śniło. Gorąco polecam. Błogosławię Wszystkich.

 17. Dzisiaj 30.11.2017 r. godz 2,16 postanowiłem odmawiać nowennę, założenie jest takie że w 4 częściach. Sytuację mam bardzo skomplikowaną i nawet nie wiem jak sformułować swoją prośbę, ale zakładam, że ja może i nie wiem, ale Bóg najlepiej wie czego mi potrzeba w pierwszej kolejności. Napiszę za 54 dni gdy ja ukończę….

 18. Teresa ja odmawiam nieraz różaniec, ale bardzo chce odmawiać różaniec pompejański tylko nie wiem czy potrafię czy nie zawalę w czymś pomóżcie . A mam bardzo złą sytuację wyda wam się błacha albo głupia ale to ktoś bardzo mnie krzywdzi swoimi myślami i chcę za te osoby pomodlić się bo może to pomoże. Bo moje małżeństwo się pomału rozpada.to mój e-mail cadbera@op.pl napiszcie proszę.

A Ty co o tym myślisz? Napisz!