Ile różańców w nowennie pompejańskiej? 32

Do 16 października 2002 roku, kiedy to Jan Paweł II ogłosił Tajemnice światła, katolicki świat znał trzy tajemnicy różańcowe. A więc kiedy Matka Boża dała światu Nowennę pompejańską pod koniec XIX wieku, znano i odmawiano te trzy tajemnice. Ile zatem części różańca należy odmawiać w nowennie pompejańskiej?

Wskazówki do odmawiania nowenny pompejańskiej mówią wyraźnie, że nowe tajemnice nie są obowiązkowe. Z pewnością odmawianie trzech tajemnic jest już na tyle czasochłonne, że czwarta tajemnica może wydawać się już sporym obciążeniem, któremu nie wszyscy mogą sprostać… Niektórych zaś sama perspektywa czterech różańców może na tyle „wystraszyć”, że w ogóle nie przystąpią do odmawiania nowenny pompejańskiej w ludzkiej obawie, że po prostu nie sprostają temu zadaniu.

Jednak warto zachęcać do odmawiania czwartej części wszystkich tych, którzy mają taką możliwość. Jest wiele osób cierpiących, którzy są na zwolnieniu lekarskim, albo osób starszych, które z racji przejścia na emeryturę mają więcej wolnego czasu. Również ci, którzy mogą, niech odmawiają pełny różaniec na chwałę Maryi. – Letnie dni są długie, warto odbyć wieczorny spacer i Tajemnicami światła dopełnić różaniec choćby w te dni, w które jest to możliwe.

Czytając świadectwo Pani Wandy wydaje się, że pełny różaniec w nowennie pompejańskiej jest bardzo miły Maryi:

Pierwsza nowenna szła jej bardzo źle, ledwo mówiła, była bardzo słaba i chora, ale jednak udało się jej dokończyć nowennę (54 dni). Po niej tej zaczęła odmawiać drugą, wszystkie 4 części różańca.

Pani Wanda przy odmawianiu pierwszej nowenny nie miała sił, z powodu bólu ledwie była w stanie odmawiać modlitwy. A już po drugiej nowennie składającej się już z czterech Tajemnic otrzymała z nieba łaskę zdrowia.

32 komentarzy

 • proszę o wyjaśnienie czy 3 nowenny pompejańskie to 3 razy 54 dni ?

 • czyli wystarczy jedna cała nowenna 54 dniowa aby uzyskać łaskę?..a myślałam że właśnie 54 dni to jedna cała nowenna i trzeba takich aż trzy…chociaż w książce bartolo longo pisze,że niejednokrotnie nie wystarczy jedna modlitwa cała a trzeba ich więcej do otrzymania łaski..dziękuję za pomoc i pozdrawiam…

 • ,,Pierwsza nowenna szła jej bardzo źle, ledwo mówiła, była bardzo słaba i chora, ale jednak udało się jej dokończyć nowennę (54 dni). Po niej tej zaczęła odmawiać drugą, wszystkie 4 części różańca”
  No ja w tym odnosniku -świadectwo Pani Wandy na górze strony strony rozumiem ze 54 dni to jedna nowenna i zaczęła drugą 54 dni..a nie że odmowiła w jednej trzy..

 • Czy podczas odmawiania nowenny trzeba zachowywac kolejnosc tajemnic radosne, bolesne, chwalebne czy mozna je zmienic ? Jesli ktos moze odpowiedziec bardzo proszę o odpowiedz moj e-meil to karinna23@wp.pl

 • Ja nie rozumiem ;( nowenna, część różańca, tajemnice.. czy można jakieś prostsze wyjaśnienie? Rozumiem, że codziennie przed 54 dni odmawia się cały różaniec razem z podanymi modlitwami. O co chodzi z tajemnicami? W ogóle mam wrażenie że jestem ciemna masa bo w ogóle nie wiem jak się zabrać za modlenie :(

 • Ja też tego nie rozumiem. Odmawiam tajemnicę radosna czyli 10x Zdrowaś Mario, potem Bolesna itd? Czy cały rózanie c to 1 tajemnica, 2 różaniec bolesna itd?

 • Chciałabym rozpocząć nowennę pompejańską, ale nie rozumiem pewnej rzeczy. Niekiedy jest napisane, że odmawiamy 3 części różańca (co rozumiem jako 3 dzieciątki), a innym razem, że odmawiamy 3 różańce. Jak to w końcu jest???
  Czy mam rozumieć, że odmawiając 3 części różańca (bolesną, chwalebną i radosną) każda po 5 tajemnic odmawiam 3 różańce? (czyli najpierw jeden różaniec z częścią radosną, potem jeden z bolesną i jeden z chwalebną), tak?

  • Temat wałkowany 1000 razy :) Jeden różaniec = 3 części = 15 dziesiątek

  • W każdym dniu odmawiasz 15 tajemnic. Jedna dziesiątka to jedna tajemnica. Jeden różaniec (ten fizyczny, który trzymasz w ręku) składa się z 5 dziesiątek, czyli 5 tajemnic. A zatem każdego dnia odmawiasz 3 takie „fizyczne” różańce – radosny, bolesny i chwalebny. I to jest wtedy jeden cały Różaniec Pompejański na każdy dzień.

 • Pani Magdaleno z tego co pani pisze to np. gdy chcę odmówić tylko nowennę z 3 tajemnic to muszę 159 zdrowasiek odmówić? A gdy tak jak pani Wanda wszystkie 4 tajemnice to wychodzi 212 zdrowasiek.Czy dobrze rozumuję?

  • Pani Moniko, już prawie dobrze :) tylko te 3 zdrowaśki na początku różańca odmawia Pani tylko jeden raz w jednym dniu.
   A zatem w przypadku, gdy odmawia Pani Różaniec Pompejański z trzech części to wtedy są 153 zdrowaśki dziennie (3 przed pierwszą częścią, a potem już tylko 10 x 5 x 3)
   W przypadku odmawiania z czterech części – tak jak Pani Wanda – będą to 203 zdrowaśki dziennie (3 przed pierwszą częścią, a potem już tylko 10 x 5 x 4)

   Skąd to sie bierze? Te 3 pierwsze zdrowaśki są jak wstęp do książki. Taka przedmowa do całego Różańca Pompejańskiego złożonego z 3 lub 4 części. Odmawiamy je w intencji wiary, nadziei i miłości do odmawiania całego różańca. Dlatego one są tylko raz na jeden dzień.

   Każdą dziesiątkę różańca (10 zdrowasiek) odmawiamy rozważając jedną tajemnicę. Proszę wydrukować sobie „tajemnice różańca”, zobaczy Pani, że jest ich w sumie 15:
   – 5 w części radosnej
   – 5 w części bolesnej
   – 5 w częsci chwalebnej
   (Papież Jan Paweł II wprowadził kolejną część – Światła – , która rozszerza różaniec o kolejne 5 tajemnic i wtedy różaniec można odmawiać z czterech części, tak jak to robiła Pani Wanda).

   • Pani Magdaleno, czyli jeśli dobrze rozumuję ( a nigdy nie odmawiałam różańca systematycznie ) to biorąc pod uwagę, że chciałabym odmawiać dodatkowo część czwartą, dodaną przez Jana Pawła II ( część Światła ) wychodzi, że Różaniec pompejański = 4 części ( radosna, chwalebna, bolesna, światła ) = 20 tajemnic x 10 Zdrowaś Mario = 200 Zdrowaś Mario, tak ? I tak codziennie przez 54 dni tak ? :)

  • Jeszcze dam Pani link do bardzo fajnych rozważań różańcowych http://www.katolickapolonia.com/Modlitwy-Rozwazania-Rozancowe.htm

 • O Nowennie Pompejańskiej i o jej Założycielu bł. Bartolu Longa mówił ostatnio w kazaniu o. Daniel pustelnik i egzorcysta
  http://czatachowa.pl/category/spotkania/

 • Czy Wierzę w Boga należy odmawiać też jeden raz dziennie?

 • Czy podczas odmawiania nowenny trzeba zachowywać kolejność tajemnic, czyli radosne, bolesne, chwalebne czy można je zmienić, np jeśli w kościele czy wspólnie z rodziną odmawiam tajemnice chwalebne, to czy mogę później odmówić radosne i bolesne, czy od nowa wszystkie trzy po kolei?

 • „…trzy tajemnicy różańcowe. Także kiedy Matka Boża…” „Także wszyscy inni którzy mogą, …”

  No właśnie, ktoś powie, że się czepiam, ale proszę o poprawienie tych dwóch wyrazów – powinno być: tajemnice i tak że. Także jest oczywiście poprawne, ale nie w tych przypadkach. Dziękuję bardzo.

  Dwukrotnie odmówiłam Nowennę Pompejańską – nie zawiodłam się. Wymodliłam sobie pracę i zdrową, śliczną wnuczkę :-) Tym razem poproszono mnie o modlitwę w intencji poczęcia zdrowego dzieciątka przez Gabrysię. Mam obawy, ale zaczynam od jutra. Tak bardzo zależy im na dziecku, a ja bardzo chciałabym pomóc.

 • Dla wszystkich sporym ułatwieniem byłby graficzny opis różańca oraz całej Nowenny Pompejańskiej.

 • Ja właśnie 1 maja 2014 roku rozpoczęłam odmawianie Nowenny Pompejańskiej z czterech części.Wierzę,że mi się uda wytrwać 54 dni.

 • ja już

  odmawiam 4 nowene do pierwszej zabierałam się rok aż ……….. po prostu nie da się bez niej żyć czegoś brakuje, odmawiam na ile czas pozwoli w wolnej chwili , czasami gdy jadę autem , czasami na spacerze naprawdę warto chwalić imię Maryi i ją uwielbiać ona zawsze pomoże

 • No dobrze, dopiero doczytałem się że trzeba JEDNA intencje na całą nowennę, to jak przez 14 dni podawałem „różne” to znaczy że już nie ważna i od początku? Czy mogę doprecyzować intencję i dokończyć tę i będzie tak samo ważna? :(

 • To ja ten cały różaniec w jedną dziesiątkę i do roboty;)

Dodaj komentarz